Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem kellene a kormánynak...

Nem kellene a kormánynak gyámság alá helyeznie bizonyos egyetemi képzéseket?

Figyelt kérdés

Én gazdasági szakon tanulok és volt szociológia választható tárgyak között.Felvettem mert könnyen teljesíthetőnek tűnt és adott kreditet.


Az oktató, aki tartotta az előadásokat, az akadémiai szabadság helyett, az akadémiai szabadosság híve volt.Tiszta, tömény baloldali propagandát "oktatott", arról meg keveset ami a tárgytematikában volt.Egy szaktársam jelentkezett is, mert valamivel nem értett egyet, elkezdtek vitázni,de mondtam neki, hagyja rá, így tett.

Alapítványi egyetem, csodálkoztam is,hogy ilyesmit megcsinálni.



A vizsga meg a migrációról szólt.Én az elsőre egyest kaptam.A másodikban 1-2 kérdés volt kicserélve, ott meg bevándorlóbarát mázzal meglocsoltam a szövegemet, ott meg egyből 3-ast adott.Vagyis, inkább ideológiailag kellett megfelelnie.


Ő a szociológia szak szakfelelőse is.

De, ha ilyen ott is,biztos,hogy vannak cifra dolgok.



A Fidesznek meg legjobb lenne az ilyen szakokat, mint szociológia, pszichológia és hasonlókat gyámság alá venni, mert az oktatóik teljesen egysíkú véleményirányítást hajtanak végre, félreértelmezik az akadémiai szabadságot.


2023. dec. 29. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:
15%

Ez az egyetemi szabadság.

Egyetemistaként van elég eszed remélhetőleg, hogy túl tudsz ezen lépni és nem kötözködsz az oktatóval - hanem szépen levizsgázol abból amit hallani szeretne. Aztán már nyugodtan szólhatsz róla másoknak, hogy ne az ő tárgyát vegyék fel. Te meg legalább pontosan megtapasztaltad hogy megy a baloldali agymosás és okulhatsz belőle.

Sokkal idősebb vagyok, de nemrész szereztem másod diplomát. Nekem is volt hasonló oktatóm aki nem csak erős baloldali propagandát nyomott de konkrétan hazugságot kellett volna egy kiadott feladatában elfogadni. Még az órán megpróbáltam vele vitatkozni, de aztán rájöttem, hogy nem érdemes. Elmondtam a véleményem a többieknek, megbeszéltük, hogy szerintem mi a hazugság abban amit adott anyagként - utána néztem, majd felírtam a jegyzetemre, hogy nem szabad vele politikai vitába kezdeni ha le akarok nála vizsgázni és ennyi. A vizsgám megvolt, a jegyem jó lett, a diplomát megszereztem és vele ellentétben és tudom, hogy mi a hazugság meg ostobaság az állításaiban, mert én gyakorlom a szakmát amiben diplomáztam, ő meg csak azt tanítja amit hisz vagy 30 éve.

Ha nem élem át akkor később nem hiszem el olyanoknak mint te hogy ez létező jelenség egy egyetemen - ennyi haszna legalább volt a megszerzett krediteken felül. :)

2023. dec. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kürasszír ***** válasza:

Kedves kérdező!


Ilyen esetek sajnos előfordulnak.


Mindkét oldalon.


Egy Fidesz szimpatizáns történész azt tanította, hogy Mária Terézia zoofil volt, és egy csődörrel élt nemi életet. Jajj volt annak a hallgatónak, aki még merte kérdőjelezni ezt. Pedig nettó hazugságról van szó.


Ugyanis a valóságban Mária Terézia egy mŵlyen hívő, elég bigott és prűd katolikus szentfazék volt.

2023. dec. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
33%
Nosza mond csak hol van ez? Ja tudom egy haverod mesélte akinek a húgának a barátnője hallotta a villamoson......
2023. dec. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!