Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az 1956os spanyol katonai...

Az 1956os spanyol katonai segítségből mi igaz?

Figyelt kérdés
2023. dec. 14. 08:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
21%
Dollàrmilliàrdok küldéséhez,ahogy most Ukrajnàval teszik,még Ausztria légterét vagy vasúti hálózatàt se kellett volna használni...
2023. dec. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mire fel ez a hangnem. Ha valakit kritizálni lehetne az üres ígérgetésekért, az pont az USA, de rájuk rosszat mondani az ugye tabu. Viszont ha ők érinthetetlenek, akkor a spanyolokat miért vesszük elő?
2023. dec. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Valahogy azzal most se foglalkozik senki,hogy mi lesz Ukrajnàval.Küldik az eurómilliàrdokat meg a fegyvereket,de semmi ötlet,vagy kilátás,hogy mi lesz a vége a dolognak.
2023. dec. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

56-os forradalom egy tüntetésnek indult a kommunista rendszer megreformálásáért Rákosiék ellen a baloldali munkástanácsok és egyetemisták részéről. Azután vált egy többpártrendszert szabad választásokat piacgazdaságot akaró forradalommá. A megalakuló új kormány szocdem baloldali irányultságú volt nagyrészt volt kommunistákból élén Nagy Imre volt államminiszterrel.

Ezek után politikailag is nehéz lett volna összehozni, hogy Franco spanyol fasiszta később falangista diktátor támogassa a magyar forradalmat egy baloldali kormányt.

2023. dec. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ez is igaz, viszont az is, hogy a tengellyel való informális szövetsége miatt a háború után Franco nemzetközileg elszigetelt helyzetbe került és ennek ellensúlyozásaképp az antikommunizmusával próbálta promózni magát a nyugatiak szemében. Valószínűleg ez is motiválta, hogy ilyen segítőkésznek mutatkozott egy a szovjetek ellen felkelő ország javára.
2023. dec. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Az usákok közölték, ha a spanyol légierő BÁRMELY NATO ország légterébe behatol, lelövik a spanyol gépeket. A jugók sem engedték volna őket át.
2023. dec. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
49%

3 pipás!

1. A Condor Légiót szállító német hajók nemzetközi vizeken közlekedtek, és nem volt hadiállapot sem Németország, Nagy Britannia és Franciaország között. Nem lett volna jogalap sem tüzet nyitni a német hajókra..

2. Ausztria előtte egy évvel szabadult meg a szovjetektől. Vajon, ha a ruszki fülekbe jut, hogy az osztrákok fegyvereket engednek át a magyar forradalmároknak, nem vonul be újra a szovjet hadsereg? Dehogynem, és ezt a kockázatot nyilván tudta és érzékelte volna az akkori osztrák kormányzat, ha ilyen kérést kapott volna bárkitől is.

3. Az idő, mint tényező, amit az egyik kommentelő is írt. 12 nap állt volna rendelkezésre, egyszerűen túl hamar lelett verve a magyar forradalom, mire elinduljon egy segélyezési folyamat. Az ukránok is az első fegyverszállítmányokat valamikor március végén, azaz jó egy hónappal a ruszki invázió után kapták meg. A valóság nem a Hearts of Iron, hogy kattintasz hármat az egérrel, és egy hadsereg felsorakozik neked.

4. Lett volna a szovjeteknek jogalapja lelőni az amerikai gépeket a szovjet megszállási zóna felett, mert a nemzetközileg elfogadott státusz az volt, hogy az szovjet katonai ellenőrzésű terület.

5. Senki nem veszi elő a spanyolokat, viszont ez a Franco segítség továbbra is egy Urban Legend. Nincs semmilyen dokumentum, írásos feljegyzés, bizonyíték miszerint Franconak lettek volna ilyen szándékai. Lehet, hogy a szavak szintjén volt, de a szó elszáll, ha megtartják úgy jó.

6. Azt én se tudom, hogy mi lesz Ukrajnával, de azt tudom, hogy mi van ott most. Egy háború, aminek nem látni a végét. Egy önvédelmi harc, amit lehet támogatni. Nekünk nem segítettek 56-ban, ezért másnak se segítsenek? Ez nagyon undorító és önző hozzáállás.

2023. dec. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

#16

Ez erős állítás, jó lenne akkor bizonyítani is. De egyébként meg teljes joggal lőtték volna le a spanyol gépeket, mert megsértették volna más országok légterét. De erős állítás, erről megnéznék egy írást. A másik kérdés pedig az, hogy a nem túl acélos spanyol légierőnek lettek volna e olyan gépei, amelyek képesek megtenni a távot oda-vissza tankolás nélkül? Aligha. Bukik ez a Franco-elmélet vagy ezer dolgon.

2023. dec. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

#18 A megjegyzésed jogos. Természetesen nem tudom eredeti okmányokkal bizonyítani, de német nyelvű oldalon is olvastam, ahol ez mellékszál volt. Tudom, hogy ez nem minden kétséget kizáró bizonyíték.

Persze, lehet, hogy Franco részéről ez csak szájkarate volt.

Arról se feledkezzünk meg, hogy 56-ban még nagyon sok spanyolnak volt személyes emléke a Népfront uralmáról, ez lehetett nekik szóló gesztus is.

#16 vagyok.

2023. dec. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

#19

Szájkarate vagy sem, még lehet tényleg meg is fordult Franco fejében a segítség, de nem lett volna esélye sajnos erre. Túl messze van Spanyolország.

2023. dec. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!