Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lenne egy ideális név...

Mi lenne egy ideális név Budapest második kerülete számára?

Figyelt kérdés

2023. dec. 4. 09:18
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Burzsoázia
2023. dec. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Rózsadomb, bár az csak egy része, de talán a legismertebb.
2023. dec. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Voltam mostanában a Széll Kálmán téren.. hát.. igencsak mélyszegény csöves helynek tűnt, részegen ordibáló lesüllyedt alakok, cigányok, csövesek. Mint Afrikában.

De akkor miért nevezik azt burzsuj kerületnek?

2023. dec. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Észak-Buda.
2023. dec. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%
3. pont azért mert a Burzsoá elit vonzza őket ahol pénz van ők megjelenek kodulni.
2023. dec. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

A Hős utca környékén is vannak csövesek, ott is a pénz vonzza őket? Sőt egy akármilyen lepukkant zsákfaluban IS vannak kéregetők.

A II. kerület is ugyanolyannak tűnik nekem, mint az ország többi része. Lepukkant, ütött-kopott, tele mélyszegény tróger emberrel. Egy elit kerület mondjuk az USA-ban nagyon nem ilyen.

2023. dec. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Felcsút.
2023. dec. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Na végre egy érdekes kérdés, amin el is lehet gondolkodni!


Egyik ötletem, hogy a kerület történelméből a török kor hagyatéka a legjelentősebb talán (Gül Baba türbéje, Császár fürdő, Király fürdő), meg vannak is Törökvész, Pasarét meg ilyen városrészei. Erre lehetne valamit kitalálni. Törökváros, Pasaváros, vagy ennél valami kreatívabb is lehet.


A másik ötletem, hogy a XII. kerület a Hegyvidék, de azért a II. kerület is hegyvidékes. Lehetne Felső-Hegyvidék vagy valami ilyesmi. Nem is kell nagy fantázia ahhoz, hogy a két "burzsuj" kerületet párba állítsuk.


A harmadik ötletem az volt, amit korábban is írtak, hogy az egész kerületet Rózsadombnak elnevezni, mert az a legismertebb városrésze. Mint ahogy a III. kerület is gyakran Óbuda, miközben az egész kerület sokkal nagyobb Óbudánál. Vagy az I. kerület is Budavár, miközben aki a Gellért-hegyen vagy a Battyhány térnél lakik, annak köze nincs a Várhoz.

2023. dec. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A kerület fontos közlekedési tengelye a Szilágyi Erzsébet fasor, és a Hűvösvölgyi út, melyek egy völgyben húzódnak. Én a Budavölgyvidékre, vagy Hűvösvölgyvidékre is gondoltam. De a kerületben van a Budagyöngye, bár a határon, de erre is gondoltam. De a Felső Hegyvidék, esetleg Dombvidék is tetszik, vagy a Rózsadomb is.
2023. dec. 4. 20:08

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!