Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon jelenleg...

Magyarországon jelenleg mennyire durva mértékű a költségvetési hiány?

Figyelt kérdés
2023. nov. 28. 14:18
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Kezelhető mértékű, idei évre kb 5% ez az érték.
2023. nov. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Az első válaszoló egyike lehet annak a kb 10 embernek, aki tényleges rálátással bir az államkassza tartalmával, amit én kivülről látok, nem feltétlen ad okot ilyen nyugalomra, amit ő ir.


Minden beruházás gyakorlatilag visszavágtak, az állami szervek az összeomlás környékén állnak, már az állampapirok kifizetésével kezdtek el játszani, ez nem tudom, hogy mennyire a kezelhető kategória...

2023. nov. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Lefeküdtek az oroszoknak kínaiaknak és úgy is nő nő a hiány.

Maradjunk annyiban hogy 💩van.

2023. nov. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Valahol ott tartunk, mint Gyurcsány idején a GDP-hez képest. Rákeresel, sok kimutatást, diagramot, táblázatot találsz. Ha jól emlékszem 2009 80 százaléka volt, most valahol 75-80 között lehet. A baj, mostanában a GDP-t olyan nagy állami beruházások húzták, amik inkább látványosak és nem jövedelemtermelők.
2023. nov. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
2500 milliárd ez a nyári adat, valahol félfüllel hal'otam, hogy állítólag már "csak" 1500 milliárd, ha ez igaz ez csakis a brutális kamatu állampapír biznisz miatt csökkent ekkor mértéket. Próbálták beszedni még nem tudom milyen sikerrel, s hogy ebből mennyi az igazság az új kressz törvénnyel. Erről sok vita volt, hogy bűnti, ha 50-es táblánál 51km/h mész, akkor bűnti. A lényeg az, hogy mindig szalmaszálba kapaszkodtak, a KATA-sok kezét is elengedték, a napelemeseket is megszívatták (állítólag)
2023. nov. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%
5: Semmiféle állampapírkibocsátás nem csökkenti a költségvetési hiányt.
2023. nov. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Egyáltalán nem durva, amúgy egy hónap, és meglesznek a végleges év végi adatok, az a mérvadó.
2023. nov. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Október végén 3500 milliárd volt a hiány, a véglegeset majd meglátjuk jövőre. A december azért erős szokott lenni, meg hátha befolyik addig némi EU-s pénz.
2023. nov. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!