Most akkor lesz Rákosrendezőn arab negyed, vagy nem?
Karácsony értesülései szerint a kormány tervez oda egy arab negyedet, egy nini Dubait, felhőkarcolókkal, luxus áruházakkal és luxus apartmanokkal. A kormány oldaláról Varga Mihály azt nyilatkozta, hogy nincs ilyen terv.
Most akkor mi várható? Karácsonynak rosszak az értesülései? Vagy jók, de a kormány tagadja ezt a tervet, amíg nincs szerződés? Tegyük fel, hogy egyszer csak kiderül, hogy mégis lesz. Akkor ki fizeti? Szokásosan a magyar állam is finanszírozza, vagy tisztán Szaúdi pénzből építik meg? Kik építik? Magyar vállalkozók, vagy külföldi cégek?
Vannak ezekről belsőbb körökből kiszivárgott pletykák?
Ha lesz is, az nem 'arab negyed' lesz, max építészetileg úgy fog kinézni, mint valami kis szelet Dubajból. Elvileg a Burj Khalifa tervezőjét kérték meg, hogy tervezze meg. Ha megépül akkor ugyanúgy random cégek,plázák stb-k lennének ott,mintha a Camponába vagy a MoM parkba mennél.
Hogy milyen pénzből, meg kik meg hogy,azt úgyse fogjuk sose megtudni, nyilván valahol a legfelsőbb szinteken biztos néhány arab milliárdos meg NER vállalkozó jól fog járni, de max ennyi az arab vonatkozása a dolognak, arab emberek ettől még nem fognak idejönni.
Nem direkt az arabokra, bevándorlásra akartam kihegyezni a dolgot, de valószínűleg lesznek ott azért arabok is, ha megépül. Ha létrejön, akkor úgyis így fogják hívni a budapestiek. A többi kérdés érdekel személy szerint.
Ezek szerint már az is tudható, hogy ki tervezi az épületeket? Ennyire biztos lenne? Nem lesz aszimetrikus a város látképe? Építhetők egyáltalán a MOL székháznál magasabb épületek Budapesten?
Semmi sem biztos, csak sejtetések vannak, ettől függetlenül bármi építhető, ha a 'nagyember' úgy akarja, gazdag arabokkal ő szívesen seftel sztem, ha éppen az aktuális érdeke úgy kívánja. Adott esetben azon se lennék meglepődbe,ha az egész egy sejk érdekeltségébe tartozna, de neki jobb dolga is lenne, mint idejönni.
A városképet olyan szempontból nem nagyon befolyásolná,h távol esne mindentől, valószínűleg ha megvalósulna, inkább jól nézne ki, mint rosszul. Esztétikailag , meg más egyéb munkahely teremtés, gdp stb. szempontból akár támogatható is lenne egy ilyen épületegyüttes létrehozása. Más kérdés, h összességében végül mennyi pénz tűnne el közben, és mennyi évnek kéne eltelnie, hogy behozza ezeket a veszteségeket.
Szarab(b) negyed van ott. Macskako, 50 eves, rozsdas, csaporudas sorompok, romhalom vasuti kocsik felrebaszva. Csovesek a satorban.
39F incel
3
Nem is tudom, nekem valahogy aszimetrikusnak tűnik. Az gyakoribb, ha az igazi városközpontban vannak nagyon magas épületek és kifelé egyre alacsonyabbak.
4
A kőbányai kínai negyedet is "kínai negyednek" nevezik a budapestiek, néha kis Kínának, vagy Chinatown-nak.
A gyárak építése is ingatlanfejlesztés, építkezés, amíg fel nem épülnek és azokba be szokott szállni az állam sok pénzzel.
Ez azért jutott eszembe, mert miért pont Budapesten építenék fel. Miért nem Pozsonyban, vagy Prágában? Mindig van valami, amit cserébe felkínál az adott ország vezetése, pénz, adókedvezmények, vagy mentesség, ingyen telek, gyakorta ezek közül több egyszerre.
5
Nekem is eszembe jutott, hogy ha megépülnek ott az új épületek, elég nagy lesz a kontraszt.
6
Én is emlékszem arra az időszakra. A luxus panelként hirdetett panellakásokra. Az vicces szókapcsolat volt. Most luxus parasztházakat és luxus kádárkockákat szoktak hirdetni. Ami valamennyire lakható állapotban van, az a magyar ingatlanosok nyelvén a luxus és a dupla ár. De nem hiszem, hogy ugyanezt jelentené a luxus egy gazdag arabnak is.
#7: "A kőbányai kínai negyedet is "kínai negyednek" nevezik a budapestiek, néha kis Kínának, vagy Chinatown-nak."
A kínai negyedben nagyon sok kínai él, illetve kínai üzletek, éttermek, áruházak és lerakatok vannak.
Ebben az esetben viszont nem egy arab lakosságú és jellegű környék lenne.
Egyébként nincsenek ellenemre a felhőkarcolók, csak azt nem értem, hogy miért nem olyan helyre teszik, ahol nem rondít bele a látképbe. A mol torony is eléggé rosszul mutat, pedig alapból nem lenne egy csúnya épület, csak nem odaillő. Elég nagy a város, szerintem bőven lenne hova építeni.
Rákosrendező felújítása viszont valóban jó lenne, felhőkarcolók nélkül. Kérdés, hogy ez mennyire reális.
KÍNAIAK.
Komolyan akarta 15+ éve a kínai állam, hogy a Keleti pályaudvar környékén, egy komplett utcát megvesznek. Mindent! A lakóknak piaci ár felett fizettek volna a lakásért, még a hitelt is rendezve, de minden kellett volna nekik, a komplett utca.
Az akkori főváros nem adta el. :(
Akkoriban, ingatlanosként, voltam olyan helyzetben, hogy simán nyugdíjba mehettem volna a jutalékokból. :(
Itt nálunk (egy vidéki városban) épített anno egy román cég egy kis lakóparkot, tehát ott most egy román negyed van.
Nem rég ide is került a szokásos kínai akksi gyár, tehát van kínai negyed is.
Mészáros érdekeltségébe tartozó cég húzott fel irodaházakat is, tehát van mészáros negyed is.
Ez a helyes logika. Mindig arról kapják a negyedek a nevüket akik felépítik. Mert a magyarok mondjuk nem tudnak felhőkarcolót építeni, mert nálunk nem divat, akkor ott olyan negyed lesz amilyen cég ért hozzá. Ugyan ez pl a merci gyár. Nincs tradícionális magyar autómárka, tehát ahol a mercit gyártják ott merci negyed van... Ennyi lol
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!