Fideszes szavazók! Szerintetek a kormánypárt támogatottsága azért ilyen magas, mert a szimpatizánsai tényleg jó pártnak gondolják, vagy azért, mert úgy vélik, hogy a Fidesz a kisebbik rossz, és a DK meg a többi még rosszabb?
Gerő András (RIP) mondta valamikor tavaly a Csörtében (persze, nem bóknak szánta), hogy tévedés azt hinni, hogy Magyarországon 3 millió nemzeti-keresztény-konzervatív érzelmű szavazó van. Szerinte a szavazóik jelentős része egyszerűen azért szavaz rájuk, mert jól kormányoznak.
Ez viszont ellentmond annak a vélekedésnek, hogy a fideszesek valójában "szektások", akik vakon követik Orbánt. Gerő szerint tehát a szavazóik jelentős része (akik nem is feltétlenül jobboldaliak) pragmatikus, racionális okokból szavaz rájuk (látva az ellenzéki harmatgyenge felhozatalt).
#2
2010-ben is a Fideszé volt a média?
Mégis akkor szerezték az első 2/3-ukat.
Amikor majdnem fidesz szavazó lettem, pontosan az vezérelt hogy egyenlőre ők a kisebbik rossz.
Aztán rájöttem, mindegyik pont olyan rossz, szoval akkor minek szavazzak?
"2010-ben is a Fideszé volt a média?
Mégis akkor szerezték az első 2/3-ukat."
Akkor nem volt az MSZP-é a média 2/3-a, csak kevés, néhány médium. És akkor a független média a Fidesz malmára hajtotta a vizet, mivel leginkább a kormányt vizsgálták/ják.
A Fidesz 2006-2008 óta uralja a közbeszédet, és ezért sokat is tettek.
Ügyesek voltak.
Most pedig már a média a 2/3-a az övék. Sakk-matt, győztek.
#7: "Akkor nem volt az MSZP-é a média 2/3-a, csak kevés, néhány médium."
A baloldali médiatúlsúly gyakorlatilag 1950-1990-ig elsöprő volt, hiszen minden média a pártállam kezében volt. A rendszerváltás után pedig az Antall-kormány nagyjából 4/5-ös baloldali ellenszélben kormányzott. Ez később nagyjából 2/3-osra "apadt", de az első Orbán-kormány sem változtatott ezeken az arányokon (pedig megtehette volna). A 2002-es kormányváltás után nagyjából ez volt a helyzet a médiapiacon:
Népszabadság, Népszava, Magyar Hirlap (balliberális napilap) - Magyar Nemzet (jobboldali napilap)
RTL Klub, TV2, ATV, MTV1, MTV2 (kereskedelminek és közszolgálatinak nevezett, valójában balliberális csatornák) - Duna TV (jobboldalinak tartott, valójában kulturális csatorna)
168 óra, Magyar Narancs, HVG, Vasárnapi Hírek, Élet és Irodalom (balliberális hetilapok) - Demokrata, Heti Válasz (jobboldali hetilapok)
A rádiófrekvenciák elosztása is balliberális túlsúlyt mutatott, valamint az akkor még gyerekcipőben járó hírportálok is.
Ezeket a súlyos egyenlőtlenségeket unta meg a jobboldal és kezdett saját médiaépítésbe: elindult a Hír TV, megvásárolták az Echo TV-t, a Magyar Hírlapot, az Origót, a TV2-t, valamint hírcsatornává alakították az M1-et. Ennek eredményeképp ma már kiegyenlítődtek a médiaviszonyok, de az nem igaz, hogy a média 2/3-a az övék lenne. Igaz, hogy megszűnt a Népszabadság és a Nap TV, de a jobboldal is elvesztette a Magyar Hírlapot és az Echo TV-t. Szóval a helyzet nagyjából egál.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!