Szerintetek is hasonlóan rossz ez a mostani kormányzati ciklus mint amilyen a 2006-2010-es ciklus volt? Vagyis inkább úgy kérdezem, hogy lényegében ez a mostani ciklus a Fidesz "2006-2010" -es ciklusa?
"vs. covid, háború szórtuk a pénzt, hogy ne szívjanak az emberek?"
2021-ben és 2022-ben (még a háború előtt) egyáltalán nem a covid miatt szórtuk a pénzt, hanem a közelgő választások miatt.
"(Biztos lehetett volna jobban is csinálni de legalább a szándék jó volt, hogy amikor kellett a támogatás akkor költöttünk többet)"
Erősen vitatnám, hogy az embereknek 2021-ben és 2022 első negyedévében kellett volna támogatás, nem pedig 2022 második felében, amikor csökkentették a rezsitámogatásokat, beszüntették a KATÁ-sokat, különadókat szabtak ki aztán hagyták, hogy ráterheljék a fogyasztókra, mikor 40%-ra emelték a gyógyszerek különadóját, mikor már 1 éve csökkennek a reálkeresetek stb. stb.
Abban igazad adok neked, hogy a szocik kiköltekezése nem 1-2 évig tartott, hanem kvázi az egész 2002-2006-os ciklusuk alatt, de akárhogy nézem a politika hozzáállását és a költségvetés alakulását, ugyanúgy megállja a helyét, hogy akkor is, és most is "majd lesz valahogy" alapon szórták a pénzt a választások előtt, aztán jött egy valamilyen válság és mindkét kormányzat a seggére ült hirtelen.
"Erősen vitatnám, hogy az embereknek 2021-ben és 2022 első negyedévében kellett volna támogatás" mikor voltak a covid lezárások? mikor veszítették el emberek a munkájukat?
Nyilván volt benne ilyen is, hogy választások előtt kell mutatni, hogy jól élünk, akkor is ha nem DE azért itt legalább nagyságrendileg találkozott a túlköltekezés és a covid, háború okozta válság azzal amikor elszállt a költségvetési hiány.
A rezsicsökkentés csökkentése hány embert érintett olyan szinten, hogy odalett a háza/vagyona? A devizahitelek bedőlése hány embert érintett?
A KATA-t az külön vicc említeni, amikor azok akik tényleg keveset kerestek jobban jártak az átalány adóval (kevesebbet adóznak), míg azok fizetnek több adót akik KATA-val milliós összegeket kerestek. Szokásos sírás előre, aztán mire érvénybe lép a törvény már csak olyanokkal tolnak ki akik mögé senki se áll be tüntetni.
Miben érzed a nagy seggre ülést? Hány ember került utcára, veszítette el az állását? Jött már az IMF megsegíteni minket?
A nagy segre ülés most az, hogy 2021-es szintekre estek vissza a bérek, míg 15 éve meg százezres nagyságrendben voltak olyanok akik elveszítették a munkájukat vagy olyan szinten nőtt meg a törlesztőjük, hogy egyszerűen nem tudták fizetni.
"A rezsicsökkentés csökkentése hány embert érintett olyan szinten, hogy odalett a háza/vagyona? A devizahitelek bedőlése hány embert érintett?"
A devizahitelek bedőlése nem egy kormányzati intézkedés. Ne keverjük a szezont a fazonnal.
"A KATA-t az külön vicc említeni, amikor azok akik tényleg keveset kerestek jobban jártak az átalány adóval (kevesebbet adóznak), míg azok fizetnek több adót akik KATA-val milliós összegeket kerestek."
Ne haragudj, de ez nincs így, ellenkező esetben kérlek vezesd is le.
"Miben érzed a nagy seggre ülést? Hány ember került utcára, veszítette el az állását? Jött már az IMF megsegíteni minket?"
Ezekre áttételesen már mind reagáltam az előző hozzászólásaimban, mikor a pénzügyi piacokat említettem meg, illetve a legelső #7-es hozzászólásomban. Újfent mondom, nem érdemes keverni a szezont a fazonnal, mert nem minden elemében összehasonlítható a két válság, révén az egyik pénzügyi válság volt, a mostani pedig reálgazdasági. Arról is lehetne egy külön disszertációt írni, hogy a 2008-as válság tanulságai a az állami és önkormányzati gazdálkodási gyakorlatban, a nemzetközi bankrendszerben és az EU támogatási rendszerében hogyan fejtették ki a hatásukat, amik hozzájárultak ahhoz, hogy egy következő válságkor ne boruljon annyira a bili.
Lehet azzal érvelni, hogy a 2008-as válságot rosszabbul éltük meg, de ezzel még nem válaszoltuk meg azt, hogy a kormányzati intézkedések ebben milyen szerepet vállaltak, hogyan, mennyire és milyen irányba befolyásoltak.
És nem tudom eléggé hangsúlyozni, hogy ez a vita nem arról szól, hogy a mostani válság rosszabb-e a 2008-asnál, hanem arról, hogy hasonlóan rossz-e a mostani kormányzati hozzáállás, mint annak idején volt. És szerintem igen, hasonlóan rossz.
Sokkal jobb volt a Fidesz előtt 2002-2008 ig.Minden létszükséglet megfizethető volt.Nem volt 1 év alatt 30-50% infláció.
9.Az élelmiszer infláció így is 30% 2023 ban,és 1,5 hónap alatt nem igen fog lejjebb menni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!