Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor áll le Orbán Magyarorszá...

Mikor áll le Orbán Magyarország kiárusításával Kína, Oroszország és a balkán régió felé?

Figyelt kérdés

2023. nov. 5. 18:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
#9
2023. nov. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
24%
Rosszul értelmezzzük megint a dolgokat, mert nincs itt semmiféle kiárusítás, ha meg van is, akkor azt a zemberek is akarták és a zemberek beleegyezésével történik: a 2/3-ad az 2/3-ad, atombiztosan...
2023. nov. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
32%

#12

Nem kiárúsítás, hanem kiszolgáltatottság van. Ez évszázadok óta így van, ezután is így lesz. Orbán előtt is így volt, most is így van, Orbán után is így lesz. Mi nem leszünk soha USA, mindig rá leszünk utalva valakire. Mit sérelmeztek? Az orosz energiát? Mondjatok jobb megoldást és csináljuk meg. A kínaikkal való kapcsolatunkat? Németország első számú gazdasági partneréről beszélünk. Komolyan azt gondoljátok, hogy haragban kéne lenni velük? Ne hülyéskedjetek már...

2023. nov. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Milyen kiárusítás?


Oroszországgal, Kínával üzletelés folyik.

Amit kiárusít a kormány állami tulajdont, szolgáltatásokat, azt nem a külföldieknek teszi, hanem saját maguknak, haveroknak, háttérembereiknek (pl. Mészáros, Tiborcz, Jellinek, Csányi...).


A háború, szankciók miatt egyébként Oroszországgal már régóta nincsenek új üzletek, csak a régieket próbálja életben tartani a kormány (pl. gázszállítások, olajimport, Paksi Atomerőmű). Egyéb területen az oroszok amúgy is leszerepeltek, megbízhatatlanok (lásd pl. metrófelújítás).


Kína pedig alapvetően olyan beruházásokban gondolkodik, amivel piacot tud szerezni Európában, eladhatja saját kapacitásait, meghódíthatja az európai piacokat (lásd például vasúti fejlesztések, napelemek, megújuló energiaforrások, elektromos autók, akkumulátorok). Ebben a magyar kormány asszisztál Kínának, kiszolgálja a kínai érdekeket, de ez inkább a régi hagyományos európai ipari gyártóknak rossz, nehezíti a boldogulásukat, profittermelésüket (főként a német, francia ipar számára lehet konkurencia).


De Magyarország ugyanúgy szívesen fogadja a nyugati beruházásokat is (főként német ipar van jelen). A Mercedes gyár, BMW gyár, Bosch, Rheinmetall gyár is kapott kedvezményeket, hogy Magyarországon fektessenek be, itt építsenek ipari kapacitásokat. A Dunaferrt is a brit Liberty Steelnek játszották át, bennük látták a lehetőséget a továbbműködésre.


Ami a Balkánt illeti, irányukba alacsony a kiszolgáltatottság, függőség. Románia, Bulgária, Szerbia, Horvátország, Macedónia, Montenegró, Bosznia, Albánia alapvetően posztszocialista tőkeszegény országok, ők is inkább a külföldi tőkét várják, nem kell attól tartani, hogy ők fogják felvásárolni, letarolni Magyarországot és ők diktálnak majd nekünk. Nem nagy mértékben, de inkább fordított tendencia figyelhető meg: a magyar cégek terjeszkednek a balkáni országokban.

jan. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!