Mit értett Szijjártó Péter "extrém ideológia" alatt a tegnapi facebook posztjában? A kereszténység extrém ideológiának számít? Egyáltalán, van nemzetközi extremitási mérőszáma az ideológiáknak?
Az "extrém" kifejezés olyan dolgokra vagy jelenségekre utal, amelyek rendkívül kiemelkedőek, szokatlanok, vagy határozottan eltérnek a megszokottól vagy az átlagtól. Az extrém jelenségek vagy események gyakran túlmutatnak a normális tartományon vagy mértéken, és rendszerint feltűnőek, figyelemre méltóak vagy rendkívüliek.
Az "extrém" kifejezést sok különböző összefüggésben használhatják, például:
Időjárási viszonyok: Az extrém időjárási események olyanok, mint erős viharok, hőhullámok, hóviharok vagy áradások, amelyek az átlagos időjárási feltételektől jelentősen eltérnek és jelentős hatással lehetnek a környezetre és az emberek életére.
Sport és szórakozás: Az extrém sportok olyan tevékenységek, amelyek magas kockázatot és rendkívüli kihívást jelentenek a résztvevőknek, például hegymászás, szörfözés nagy hullámokon vagy bázisugrás.
Divat: Az extrém divat kifejezés azt jelenti, hogy valaki vagy valami különlegesen extravagáns vagy figyelemfelkeltő módon öltözködik vagy öltöztet.
Politika és társadalom: Az extrém politikai vagy társadalmi nézetek olyanok, amelyek szélsőségesek, és jelentősen eltérnek a középen vagy az elfogadott normáktól.
Vészhelyzetek: Az extrém vészhelyzetek olyan veszélyes vagy súlyos helyzetek, amelyek azonnali cselekvést igényelnek, például természeti katasztrófák vagy egészségügyi vészhelyzetek.
Az "extrém" kifejezést használják tehát olyan helyzetek vagy jelenségek leírására, amelyek rendkívül kiugróak vagy jelentősen eltérnek az átlagtól, és általában a figyelmet vagy érdeklődést keltik. Az extrém kifejezést gyakran a hatás vagy a mérték hangsúlyozására használják.
A kereszténységnek számos pozitív vonatkozása van, amelyek pozitív hatást gyakorolhatnak az egyénekre és a társadalmakra. Ezek közé tartoznak:
Szeretet és irgalom: A kereszténység központi üzenete a szeretet és az irgalom. Az evangéliumok tanításai, különösen Jézus Krisztus tanításai, a szeretet, az irgalom és az emberi kapcsolatok fontosságára helyezik a hangsúlyt. Ez ösztönözheti az embereket arra, hogy mások iránt empátiát és szeretetet mutassanak, és segíthet a közösségépítésben.
Erkölcsi keretrendszer: A kereszténység számos erkölcsi elvet és értéket tartalmaz, amelyek segíthetnek az embereknek meghatározni az életükben a jó és rossz közötti különbséget. Ezek az erkölcsi értékek, például az igazságosság, az őszinteség és a megbocsátás, segíthetnek az embereknek etikus döntéseket hozni és tisztelettel bánni másokkal.
Közösség és segítőkészség: A kereszténységben a közösség és a segítőkészség fontos szerepet játszik. Sok keresztény egyház és szervezet aktívan részt vesz jótékonysági tevékenységekben, szegénység elleni küzdelemben, rászorulók segítésében és közösségi projektekben.
Békesség és megbékélés: A kereszténység a béke és a megbékélés üzenetét hirdeti. Az embereket arra ösztönzi, hogy megbékéljenek egymással, és keressék a békét a világban. A békesség és a megbékélés eszméje hozzájárulhat a konfliktusok megoldásához és az összetartó közösségek kialakításához.
Lelki támogatás és vigasz: A kereszténység az embereknek lelki támogatást és vigaszt nyújthat nehéz időkben. Az imádság, a vallási közösségek és a hit segíthetnek az embereknek megbirkózni a stresszel és a veszteséggel, és erőt adhatnak a nehézségek leküzdéséhez.
Fontos megjegyezni, hogy a kereszténységnek sokféle megnyilvánulása és hagyománya van, és az emberek különböző módon élhetik meg vallásukat. Az itt felsorolt pozitív vonatkozások általános elvek, de az egyének és közösségek vallásgyakorlása változó lehet. Azonban sok keresztény ember és közösség az ilyen értékek mentén építi fel életüket és társadalmi tevékenységeiket.
Azt értette alatta, hogy a világ legpopulárisabb vallása, ami évszázadokon keresztül elnyomta a többi vallást és háborúkat indított Jézus nevében ma már egy extrém ideológiának számít!
Nyilván nem lehet extermitás az, amit a többség követ szóval csak hisztizik a narancsvitézeknek, ahogy szokott.
Aki ezt nem érti, az egy hülye:
"a világszintű terrorfenyegetettség soha nem volt még annyira súlyos, mint manapság. Ennek alapvetően két kiváltó oka van: az extrém, szélsőséges ideológiák gyors terjedése és az egyre erőteljesebbé váló migrációs folyamatok felerősödése."
#4
Ezek a jogászfiúk hetente forgatják ki 10 szónak és 4 fogalomnak a jelentését. Ha megpróbálod értelmezni csak az ő kottájukból játszol.
6.
Igen.
Van egy ilyen természetes szelekció.
Magyarországon balra szelektálódtak az értetlen trollok, a vesztesek. Negatív lenyomatok.
De mintha máshol is erősödne ez a folyamat. Mi egy kicsit előrébb tartunk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!