Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki a Gulyással vitatkozik...

Aki a Gulyással vitatkozik ebben a videóban az egy transz nő vagy ki?

2023. okt. 1. 19:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Nem tök mindegy , demokrácia van mindenki vitatkozhat.
2023. okt. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
Inkább transz férfi nem? Ha nem is, de minimum langyi. Egy biztos, hogy mentális beteg.
2023. okt. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%

Nem egy heteró fickó.


De ennyi erővel Trombi Kristófot is nézhetnéd transz nőnek.

2023. okt. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
A transz nők nem nők, a transz férfiak nem férfiak. Ez tény, ezért hívjuk őket "transz" nőknek/férfiaknak!
2023. okt. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

4-es: Ha muszáj igen-nem szintre egyszerüsíteni a kérdést, akkor veled érted egyet. Tudományos alapon, genetikailag nyilván nem nő egy transz nő, és pl. a nőgyógyásznál sem. De vannak más kontextusok is.


Pl. amikor a családtagod, barátod transz, és megkérdezi tőled pl, hogy "én szerinted igazi nő vagyok"? Akkor nyilván inkább igazat adsz neki, bátorítod, nem kezdesz el XY kromoszómákról beszélni.


Pl. azok az emberek, akik valóban "rossz testbe" születtek, és mindent megtettek, hogy az "általuk helyesnek vélt" nemhez tartozzanak, pl. rá legyenek-e kényszerítve, hogy a születési nemük szerinti mosdóba kelljen menniük, vagy hogy a személyigazolványukba az a nem kerüljön? Ha igen, miért vagyunk ilyen kegyetlenek úgymond "beteg" emberekkel, miért nem tesszük meg nekik ezt a kis gesztust? (Ha meg megtesszük, akkor meg persze mi van azokkal, akik visszaélnek ezzel a lehetőséggel és parókát húzva bemennek a női mosdóba kukkolni?)

2023. okt. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem férfinak tűnik alapvetően.

De jó ez az interjú, én nem nagyon szeretem Gulyás Marcit, meg ez az LMBTQ-s dolog se érdekel, de itt a srácnak is jó volt a felvetése, és Marci is nagyon okos dolgokat fejtett k.

2023. okt. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha egy opelre ráragasztasz egy bmw emblémát akkor az onnantól bmw?
2023. okt. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

7: Rossz példa. Jobb példa az, hogy a kislányod azt mondja, hogy apa én hercegnő akarok lenni. Veszel-e neki hercegnő ruhát, hercegnőnek szólítod-e, építesz-e neki kastélyt párnákból, vagy azt mondod, hogy bocsi, hercegnők nincsenek Magyarországon? És a fontos kérdés az, hogy meddig mész el ezzel a "játékkal". Nyilván nem fogod megkövetelni, hogy mindenki meghajoljon előtte, meg hogy diplomataútlevelet kapjon.


Szóval a kérdésre, hogy "hercegnő-e a lányod", kontextustól függően fogsz igennel vagy nemmel válaszolni. Ha a feleséged kérdi, akkor igen. Ha az ovónéni, akkor igen. Ha a hivatalban vagy a bíróságon kérdik, akkor meg nem.


Szerintem ennyi az egész, és ezért is hülyeség, hogy erre a kérdésre egyértelmű igent vagy nemet kell modnani.

2023. okt. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem a körülményektől függ hogy valaki fiu e vagy lany. Ha XX kromoszóma párokkal születtél lány vagy, ha XY-al akkor fiú. Pont.
2023. okt. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

9: Anyád tudja, hogy meleg vagy? Igen vagy nem? Ne beszélj mellé, csak annyit mondj, hogy igen vagy nem!


Mint látod a világ nem igen-nem kérdésekből áll. Te nem tudod felfogni, de ilyen ez a téma is. Nyilván, az XX nő, az XY férfi. Ezt senki nem kérdőjelezi meg, a kérdés sem erről szól. A kérdés arról szól, hogy egy, mondjuk úgy, "betegséggel" élő embertársunknak mennyi gesztust vagyunk hajlandók megtenni? Semmennyit? Bármennyit? Nyilván a kettő között valahol, de hol? Na erről szól ez a kérdés, és erről volna érdemes eszmét cserélni vitázni. Az XY kromoszómákkal felesleges, mert az nem vita tárgya.

2023. okt. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!