Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy kis közvéleménykutatás:...

Egy kis közvéleménykutatás: hogy fogadnád, ha az orosz hadsereg bevonulna Magyarországra?

Figyelt kérdés

2023. szept. 17. 17:50
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
22%

19.

Baromállat

2023. szept. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
Pártsemlegesen nem harcolnék velük, hanem igyekeznék vagy eltűnni vagy túlélni valahogy.
2023. szept. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 DK-s ***** válasza:
100%

Egy opciót kihagytál:


Azonnal itt hagynám ezt a putris lepratelepet, nyugati irányban. A kormány Magyarország, nem? Harcoljanak ők.

2023. szept. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
0%
#20: Nincs értelme beszállni egy szélmalomharcba, és anélkül is elég kevesen vagyunk az ukránokhoz és az oroszokhoz képest, hogy kiontanánk vérünket a háborújukban. Gyilkolják csak egymást szabadon, egyik sem a barátunk, egyik sem a testvérünk.
2023. szept. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

#23

Ja, de ez most nem az a kérdés, hogy ki lépne le, hanem hogy kiharcolna.

2023. szept. 17. 21:15
 26/36 anonim ***** válasza:
31%
Elég fura kérdés. Én nem szeretnék oroszok ellen harcolni. Inkább a barátjuk lennék.
2023. szept. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

Erről dédim esete jut eszembe, amikor bejöttek az oroszok.


Függetlenek vagyunk. Minden téren, az egész családom mindig független volt, lokál patríóta. :)


Az akkori időben egy tanító, ciril betűkkel került ki az ablakba. Anyukám úgy mesélte hogy "ucsica" szócska volt kinn, de a mostani fordító máshogy fordítja. Ez akkor megvédte őket. Dédim tanító volt. 1910-ben született felvidéken. Talán az oroszt is értették.

Az orosz tiszt mindenképpen az ö zongoráját akarta megvenni. Dédim mondta is neki, nem adhatja el, a munkájához kell. Akkor még 10 év zongoratudást kellett igazolni. Nem csak szóban, gyakorlatban is. Így a zongora megmaradt, a tiszt elment.



Én is tanulok oroszul, minimálisan értem. Szóval szerintem mi maradnánk függetlenek.

2023. szept. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

#26

Amerikaiak ellen mernél harcolni?

2023. szept. 18. 16:31
 29/36 DK-s ***** válasza:

#27-nek:


Az ucsica keskeny utcát, sikátort jelent. /учица


A tanár az ucsityel. /учитель

2023. szept. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

29. Az ulica:) ahogy szlovákul is.


Igen, mondjuk lehet az ucsica meg a keskeny utca. Igen, néztem a fordítót, akkor valóban az lehetett kinn.


Akkor én még bőven nem éltem, csak hallottam itthon. :)

2023. szept. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!