Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a lótúróért nem lehet...

Mi a lótúróért nem lehet normális törvényhozás ebben az országban?????!!!!!!

Figyelt kérdés

Annyira kivagyok. Munkahelyet váltottam terhesség alatt, július 2-n született a gyerekem. Ha júniusi lenne, akkor 900.000 forint lenne a CSED-em, de jogszabályt módosítottak július 1-el, így 270.000.



😡🤬😡🤬😡🤯🤯🤬😡😡🤯🤯🤬😡


Hogy a lótúróba lehet ez lehetséges???? Évek óta alkalmazottként irtó sokat fizettem ezért, mikor mondták, hogy csináljam katasként, ezért nem mentem át, hogy legyen csed/gyedem. Most meg mehetek vissza a gyerekek között 180 nap + 3 hónapot teljes állásban dolgozni, hogy legalább a második alatt normális csed-et kapjak…


2023. szept. 5. 14:47
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

#9 Oké, de nem is kell felnevelned egy gyereket akkor.


Ha csak a saját havi kiadásaiddal számolsz 18 évig, mennyivel vagy beljebb anyagilag, mintha lenne egy gyereked?

2023. szept. 5. 18:53
 12/16 A kérdező kommentje:

Illetve a csed ugye az első fél év utána maximalizálva van a gyed.


Amellett már lehet dolgozni is. Itt ha mondjuk a baba apukája szeretne otthon maradni, akkor ő talán 30.000 forintot kap, szóval sok választásod nincs. (Amúgy szerintem ez is baromság), ha meg szeretnél mellette dolgozni, akkor nem kapsz támogatást sem és ráadásul, ha mondjuk vissza szeretnél menni félállásba dolgozni, akkor a nyugdíjba is csak félállásként számít bele (tehát 3 hónapként a 6 helyett).

2023. szept. 5. 18:57
 13/16 A kérdező kommentje:

Bocsi, hogy ilyen törve írok, akkor amikor “ráérek” szoptatás közben.


Szóval a helyzet az, hogy ténylegesen amúgy nincs sok opciód. Nálunk pl. mikor voltunk terhesen márciusban, hogy jelentkezhetünk-e bölcsibe egy éves kor alatt bölcsibe (ugye 6 hónapos kortól van), akkor azt mondták, hogy jelentkezhetünk, de nem fogják megadni, mert csak januártól tudnánk menni és elénk fognak priorizálni mindenkit, aki dolgozik és szeptembertől tud menni.


A magánbölcsi 1 éves kortól fogad babákat, de amúgy júliustól nem, csak majd szeptember/októbertől.


Addig meg opcióként tényleg csak a bébiszitter van. Ami ahogy néztem 3000-5000 forintos órabérrel vannak Budapest környezetében. Ha 3000 forintos órabérrel számolsz havi 22 napot 8 órában, akkor is 500.000 forint felett vagy.


Általában ahogy néztem ilyenkor ilyen 2500 forintos órabérre is lemennek kedvezménnyel, de még az is 440.000 forint és váltjátok egymást a férjeddel (tehát te hazaérsz előbb, ő meg később indul) vagy beszállnak a nagyszülők/rokonok vagy valaki elvállalja a netes árak alatt.


De ha napi 9 órával számolsz, akkor ugyanez 500.000 forint lesz.


Szóval a babázás ma itthon nem csak egy vágy (bár nyilván az anyai ösztön is dolgozik), hanem a gyerekek 1-1,5-2 éves kora előtt anyagilag a nők többségének nem éri meg visszamenni, csak nettó 500 ezres (kb. bruttó 780.000 forintos bér alatt nem éri meg).

2023. szept. 5. 19:28
 14/16 anonim ***** válasza:

mára minden magyar és cigó csak a pénz miatt szül, mint te. ez vissza élés és ezért módosul mindig minden. sajnálom a gyerekedet h te ennyire pénzéhes vagy és csak a pénz miatt akartad. most h kevesebbet kapsz érte biztosan őt hibáztatod majd. a pénzéhes nőknek bár ne lehetne sohase gyerekük.


több megértést akarsz, amikor így is sokat keresel és tényleg csak a pénzért akartad a gyerekedet?

mocskos és szánalmas vagy.

2023. dec. 24. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
nincs semmi rokonod vagy barátod aki ingyen is vigyázna a gyerekedre? érdekes...nem gondolkoztál el azon h milyen "nő" vagy? pénzéhesen nem is csodálom ha nincs senkid sem.
2023. dec. 24. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Neked is boldog karácsonyt!!!


Igen, én ilyen anyagias vagyok, de szerencsére vannak rokonaim. Nem szeretném, ha bárki fél éveket ingyen vigyázna a babára 🙃, mert nyilván neki az ugyanúgy kieső bér, mint nekem. Meg utána nehéz visszamenni dolgozni.


Amúgy az a pénz azért lett volna jó, mert a férjem is itthon marad babázni, nem lett volna akkora pénzkiesés, amikor egyikünk sem dolgozik egy fél évet.

2023. dec. 24. 07:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!