Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar közoktatás miért...

A magyar közoktatás miért olyan diktatórikus?

Figyelt kérdés

A rendszerváltás is alig érződik rajta.Annyi történt, hogy nem verekedhetnek a tanárok.De, minden más maradt.

Ha diákokat ért sérelmek esetében nagy a tehetetlenség.


A lányomat is arra okítom,hogy nyugodtan szóljon csak vissza a pedagógusnak, ha úgy érzi csorba esett az igazságérzetén.Ugyanolyan ember, mint ő, sem több, sem kevesebb.


Amikor én voltam iskolás, én is visszaszóltam, aztán adták az ellenőrzőmbe a kis jegyzeteket,hogy "tiszteletlen" vagyok.Szülőknek kellett bemenni rendet tenni, de az is kevés volt, utána meg ment a pikkelés meg a megvető pillantások.



A demokratikus oktatás alapja az lenne,hogy partneri viszonyt erősítenénk a diák-tanár között,közelebb kellene őket hozni, nem pedig kihangsúlyozni az alá és fölérendeltségi viszonyt.


2023. szept. 1. 15:58
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
63%
Ez a kérdés most fájt... Partneri viszony a suliban? Jó rég járhattál suliba. Ha van 10kretén az osztályban akkor miattuk ne tudjon tanulni a többi csak mert ők nem akarnak? Nem vagyok stréber, de nem is kell, hogy pár hülye miatt ne lehessen tanulni
2023. szept. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!