Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Itthon ismertek olyan embert...

Itthon ismertek olyan embert aki 290 ezer alatt keres?

Figyelt kérdés

Állítólag a KSH szerint a munkavállalók fele 290 ezer alatt keres. Ez valami erős ferdítés lehet, én az elmúlt néhány évben egy ilyen emberrel nem találkoztam, ismerettségi körben 4 kiló a legalja.


Tanulni, dolgozni kell és piacképes tudással ez a 290 ezer egy-két hét munkával elérhető.



2023. aug. 10. 16:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
97%
Ismerek. Augusztus 2-án kaptam meg a fizetésem, 289.499Ft volt nettóban.
2023. aug. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem túlórákkal meglett a 290e.
2023. aug. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
96%

"Tanulni, dolgozni kell"

Csak lassan már nem lesz hol tanulni, és nem lesz ki tanítson.

Egyébként igen, ismerek néhány embert a környezetemben, aki nettó 290 alatt keres. A pályakezdő tanárok pl. mind ilyenek.

2023. aug. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
100%

#3


Hagyjuk már ezt a Győrözést! Győr sem különb a többi vidéki városnál, az eladó, adminisztrátor, gyári munkások többsége itt sem keres többet mint máshol az országban.


Nem tudom ki terjeszti ezt a Győrös legendát hogy itt de milyen magas bérek vannak, de ha ide jönne és beszélgetne átlagemberrel, nagyon meglepődne

2023. aug. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Az ismerőseim szerintem kb. 70%-a nettó 290 alatt van bőven. KSH fideszes adatokat közöl, ahol úgy alakítják a statisztikát, ahogy nekik szimpatikus.
2023. aug. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
42%

Egyébként nálatok a fizetés ilyen mindennapi beszédtéma?

Mifelénk elég illetlen kérdésnek számít, maximum a nagyon szoros családtagok tudják, hogy ki mennyit keres.

2023. aug. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Haverom vegyész asszisztens egy egyetemi laborban, nettó 200. A feleségem is nettó 200-ért dolgozik, egy kkv-nál webshopot igazgat, ügyfeleket hívogat, stb. Egy haverom felesége könyvelő egy önkormányzatnál, nettó 240 körül kap. Egy haverom műszerész volt egy kkv-nál, 260 körül keresett nettóban, most már vállalkozó. A sógornőm szociális munkás, azért alapból úgy 250 körül lenne a nettója, csak az öt gyerek után kapott adókedvezménye megtolja rendesen.


Egyetemi adjunktusok fizetése nettó 250 körül van, és ahhoz phd-zni is kell. A kezdő pedagógusok garantált bruttó(!!!) fizetése 200k. Egészségügyi szakdolgozók nagy része bruttó 300-350 körül kap, ami bőven 290 alatt van nettóban. A


Nagy legenda volt a hír, amikor a pedagógusok mentek Aldiba pénztárosnak, mert jobban fizetett. Az Aldiban a pénztárban elérhető legmagasabb pénz bruttó 500, ami nettóban úgy 330. Ez a műfaj teteje, amúgy szerintem a pénztárosok úgy 75%-a simán alatta van a 290 nettónak. Egy haverom néhány éve még részlegvezető(!) volt az Auchanban nettó 250-ért. Lehet, hogy az magasabb azóta, de érted.


És akkor nem beszéltünk az éjjeliőrökről, portásokról, takarítókról, akik max minimálbért kapnak. És pláne nem beszéltünk a közfoglalkoztatottakról, tartós munkanélküliekről sem. Ezeknek az embereknek nem érhető el néhány hét tanulással a magasabb pénz, csomóan közülük már idősebbek.


Szerintem igen: a magyar emberek fele 290 ezernél kevesebbet keres.

2023. aug. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem Aldi volt a legenda, hanem Lidl. De talán az volt a legjobban fizető áruházlánc Magyarországon, és aztán azt is pontosították, hogy Budapesten az üzletvezető keres ennyit, nem egy vidéki árufeltöltő.

A Tesco pl. legendásan pocsékul fizet, az Auchan sem erőlteti meg magát. A férjem dolgozott ott, ráadásul nagyon megalázó is volt, ahogy kifelé menet, kb. még az alsónadrágjába is belenéztek, hogy mit visz el. Közben meg mindenki tudta, hogy az őrök lopnak, de pont ők ellenőrizgettek mindenkit.

2023. aug. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Ha nem egy nagyvárosban vagy akkor láthatod hogy a falukban szinte mindenki ez alatt keres
2023. aug. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!