Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen lenne, ha megállapodást...

Milyen lenne, ha megállapodást kötne egymással Magyarország és a Kongói Demokratikus Köztársaság?

Figyelt kérdés

2023. júl. 30. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
Őrületes lenne, kitörne a népünnepély mindkét fővárosban.
2023. júl. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Oké. De miről szólna a megállapodás!? 😂😂 Be vagy mákozva vasárnap kora délután!? Holnap munka van!
2023. júl. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
25%
Mivel az egy roppant élhető, demokratikus és haladó ország, mi mindenképp csak profitálnánk belőle.
2023. júl. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%

Nemrég kötött a kormányunk Nigériával védelmi szövetséget, erre megpuccsolják.

Szerintem a kongóiak nem vágynak a turáni átokra.

2023. júl. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon komoly lenne! Vásárolhatnánk tőlük jutányos világpiaci áron napsütést!
2023. júl. 31. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Kongóban még sokan ápolják Magyar-Kongó és Horthy Miklós gyarmati kormányzó emlékét. Az ő kormányzása alatt egyesült az akkor még két porfészeknek számító Kinshasha és Brazzaville Ferenc József Várossá, és vált a világ legnagyobb és gazdaságilag legfejlettebb nagyvárosává, szintén az ő kormányzása alatt szűntek meg a törzsi háborúk. Ferenc József Városban máig rengeteg szobor őrzi a magyar korszakot, a felhőkarcolókkal teli üzleti negyedet, ahol a világ legnagyobb tőzsdéje, az Afrika Tőzsde talalható máig Kis-Budapestnek nevezik, a városban ma 500 ezer magyar él, további 1 millió, akinek részben magyar a származása, rengeteg a magyar étterem, magyar árut árusító bolt. Bár azóta további 12 híd épült, amely összeköti a város kêt felét, máig a legismertebb, turisták által leglátogatottabb a Szent István híd, amely szintén Horthy kormányzása alatt épült, és 15 éve a város félig magyar származású főpolgármestere, Bela Kimbuta Yango sétalóhiddá tette, miután az azt megelőző korszakban olyan léptékű tömegközlekedés és kerékpáros fejlesztés történt, hogy egy híd kiesése nem jelentett akadályt a város közlekedésének.



Nyilván mivel az általad említett szigetországok nem mentek át akkora fejlődésen, mint Magyar-Kongó, illetve a függetlenedés sem zajlott le teljesen békés módon, ezért ott nem emlékeznek annyira jó szívvel a magyar korszakra. Ráadásul sokan mondják arrafelé, hogy ha 45-ben a magyarok bevetik az atombombát Sydney vagy Melbourne ellen, akkor nem húzódik el a háború az óceániai hadszintéren 46 nyaráig, és nem lett volna sok millió civil áldozata a japán-magyar hadjáratnak az ausztrálok által megszállt szigeteken, emellett elkerülhető lett volna a hidegháborút megnyitó malajziai polgárháború, mivel a japánok nem merték volna támogatni a máig totalitarista, fasiszta diktatúraként működő Észak-Malajziát, a Japán Birodalom pedig már a 70-es évek olajválsága idején összeomlott volna, nem kellett volna egészen a 90-es évek elejéig várni, hogy a keleti blokk államai, pl. Mongólia, Kelet-Szibéria, Ujguria, Tibet, Észak-India, stb., stb. felszabaduljanak.

2023. aug. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!