Mivel hogy nincs tengerünk csak az Oroszoktól tudunk gázt venni? Többi hasonló helyzetbe lévő eu-s ország honan veszi?
Nem csak onnan tudunk. (Van vezeték Horvátország felől is.)
Más uniós országok is vesznek orosz olajat (pl Szlovákia)
És azok is vesznek, akik azt mondják, hogy nem, csak épp indiai, kínai stb közvetítők, feldolgozók útján.
A földgázt főként csövön szállítják a kitermelési helyről. Ahonnan jön a cső onnan tudunk földgázt venni. Így a leggazdaságosabb.
Persze bármit meg lehet oldani hiszen embert küldtünk a Holdra.
Lehetne hozni repülőn Brazíliából csak kérdés hogy mennyibe fog kerülni.
Tudunk és veszünk is gáz máshonnan is nem csak az oroszoktól. Csak az sokkal többe kerül és sokkal kevesebb.
Ez olyan, mint ott van a vízcsap a lakásodban. Tudnál te máshonnan is ivóvizet használni, mint a vízvezetékből a vízművektől? Persze, nyugodtan hozhatsz valamelyik hegyi patakból vagy vehetsz palackosat is, meg hordhatod valaki kútjáról is. Csak sokkal nehezebben, sokkal kevesebbet és sokszoros áron.
A kérdés, hogy miért akarnál máshonnan így beszerezni, ha ott van a jó ivóvíz bőségesen a vízvezetékben és neked csak ki kell nyitnod hozzá a vízcsapot?
vagy hogy ha nem a vízvezetékből vennéd a vizet akkor ugyanannyit fürdenél, ugyanúgy mosogatnál, mosnál vagy éppen csak a legszükségesebb minimumra lenne elég a vized mert arra volt elég a pénzed?
"Tudunk és veszünk is gáz máshonnan is nem csak az oroszoktól. Csak az sokkal többe kerül és sokkal kevesebb."
Ez nem ilyen egyszerű, ugyanis attól is függ, mikor kötik le a gázt, ahogy a mi kormányunk pl. akkor kötött le egy csomó orosz gázt, amikor a legdrágább volt, ezért a piaci árcsökkenés csak jóval később érvényesült nálunk, amikor a drága szerződés kifutott:
Továbbra is Magyarországra jön a legdrágábban az orosz gáz | G7 - Gazdasági sztorik érthetően
"Az ország nyolc hónap alatt 97 százalékról 3-4 százalékra csökkentette orosz gázfüggőségét – jelentette be kedden Petr Fiala cseh miniszterelnök.
Az ország az orosz gázt Norvégiából származó gázimportra és tengerentúli LNG-importra cserélte, amelyet egy hollandiai LNG-terminálon keresztül juttatnak el az országba.
„Majdnem 100%-ban az orosz gáztól függtünk, és ma teljesen más a helyzet” – mondta Fiala. „Nagyon gyorsan meg tudtunk szabadulni Oroszországtól való függésünktől” – hangsúlyozta, hozzátéve, hogy a cseh gáztárolók elérték a 74 százalékos kapacitást."
23. február 1.
forrás: [link]
7: és most a norvég mennyibe kerül nekik, meg mennyibe került az orosz? erről már bezzeg nem ír a cikk.
igaz korábban, de az euronews nem épp erről számolt be:
8:
Egy dolog az ár, de ha elolvasod a kérdést, akkor arra vonatkozott, hogy honnan veszik más országok a gázt.
A norvég gáz ide is jöhetne Lengyelországon és Szlovákián keresztül.
#7 Azt is tudod, hogy hogyan jut el a csehekhez az a norvég földgáz?
Az elmúlt években épült ott gázvezeték amin képes jönni.
A magyar gázvezeték hálózathoz azonban nem kapcsolódik, hiába készítette el a magyar fél az interkonnektorokat a környező országokig. Hozzánk még nem épült ki hasonló vezetékrendszer. Az Észak-déli gázfolyosó azon szakaszát ami majd a horvátokig ér el a lengyeleken, rajtunk keresztül ugyanonnan az északi régióból, még éppen csak a szlovákokig építették meg. Majd amint az készen lesz és mi is tudunk vezetéken földgázt venni északról ahogy a csehek az új EUGAL gázvezetékükön keresztül, máris mi is fogunk vásárolni a norvégoktól. Addig marad az, hogy norvég gázt nekünk csak cseppfolyósítva lehet szállítani, vasúti kocsikban.
Tuti biztos vagy benne hogy az megfelelő lenne?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!