Milyen lépések várhatóak a Kormány részéről a mamahotelek felszámolására?
"Semmi dolga ezzel a kormánynak. Ezzel neked van dolgod ha gyereked lesz."
Ezzel egyet is lehetne érteni, de a kormány azzal, hogy megnyitotta a jogi lehetőséget rá, hogy a szülők pereljék gyerekeiket eltartásért, ezzel már állást foglalt és nagyon is beleszólt a családok dolgaiban. Nem elrugaszkodott feltételezés az, hogyha a kormány már amúgy is beleszólt ilyen dolgokra, úgy újra megcsinálja azt ebben a témában is.
#11 "de a kormány azzal, hogy megnyitotta a jogi lehetőséget rá, hogy a szülők pereljék gyerekeiket eltartásért"
Semmi ilyen lehetőség nincsen, ez csak azok félremagyarázása akik nem ismerik a meghozott törvényt.
A törvény ugyanis nem azt mondja, hogy a gyereknek el kell tartania a szülőjét, hanem azt, hogy ha a szülő önhibáján kívül kerül nehéz helyzetbe akkor elsődlegesen a gyerekeinek, házastársának a feladata gondoskodni róla. De ez soha nem mehet a saját eltartásuk, saját családjuk rovására.
Ez nem szülőtartás. Ez azt jelenti, hogy ha valakinek van gyereke és a nyugdíja túl kevés, akkor nem az állam, nem az önkormányzat az első akinek ezen segítenie kell, hanem a saját gyereke. Ha ez nem megy akkor jön majd az önkormányzat.
Konkrét példa: anyámnak a nyugdíja elég alacsony volt, de nem rossz. Arra viszont, hogy egyedül kifizessen egy budapesti albérletet, fizesse a rezsit, megvegye a szükséges gyógyszereit, az élelmiszereit és egyéb cuccokat, megfizessen valakit aki megy hozzá néha takarítani, mosni, mert a balesete miatt nehezen mozgott, és még cigarettát is vehessen magának, arra már kevés volt. Mivel van 4 gyereke így jogos volt, hogy ebben mi segítsünk neki. Ketten akik messzebb élünk tőle pénzzel segítettünk neki, ketten meg akik át tudtak hozzá járni, ők meg mentek és segítettek neki a takarításban, bevásárlásban, gyógyszerek kiváltásában, orvoshoz fuvarozásban stb. stb.
Ha erre nem lettünk volna hajlandóak mi magunk a saját anyánknak akkor kérhette volna peres úton, hogy az állam kötelezzen minket valamilyen segítségre. De nem kellett volna fizetnünk a cigarettáját, a segítség mértékét úgy állapították volna meg ami a minimális ellátásához szükséges. Ezt osztották volna el közöttünk annak függvényében, hogy mi hogyan állunk. Mivel a két közel lakó testvérem anyagilag rosszul áll, kevés a jövedelem és kisgyerekeik vannak, nekik szinte semennyit nem kellett volna fizetnie. Ellenben mi ketten akiknek már nincsenek kisgyerekeik, anyagilag is jobban állunk, mi fizethettünk volna kb. annyit mint amit magunktól is adtunk - havi 20-30-40 ezer forintot, költségektől függően.
Erről szól a törvény, nem másról, nem szülőtartásról, mint ami az amerikai filmekben lenni szokott.
Ha anyámnak azért nem lett volna normális nyugdíja mert nem dolgozott fiatalabb éveiben - azaz nem önhibáján kívül kevés a pénze a megélhetéséhez - akkor semmiféle pénzt nem kérhetett volna a gyerekeitől.
Aki szerint nem az a normális, hogy ha egy szülő felnevelt egy gyereket akkor ő segítsen neki amikor már maga is pénzt keres, hanem helyette az állam, az önkormányzat tegye meg, miközben képes lenne rá - az nagyon rossz úton jár.
Ez egy vörös vonal.
El a kezekkel...mondom el a kezekkel a gyerekeinktől. Bármilyen korúak is.
15
Amúgy a magyar rakás 2 generációs házat épített, ahogy az egyébként az olaszáknál teljesen normálisnak minősül. :D
"Ha ez nem megy akkor jön majd az önkormányzat."
És mi van, ha menne neki, de nem akarja?
Illetve nem vagyok meggyőzve arról sem, hogy ugyanarról beszélünk. Szerintem te a tavaly módosított szociális ellátásokról szóló (aka "Lex megdöglesz") törvényre gondolsz, de én nem. Ámbátor ez a törvény is beleillik abba a tendenciába, ahogy a kormány hol be, hol kiugrál családi ügyekbe.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!