Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországnak több szempontb...

Magyarországnak több szempontból is az észak-nyugati része a legélhetetlenebb?

Figyelt kérdés

Sopron, Győr, Móvár és könyékük.

Azért élhetetlenek, mert a normál piaci működést külső hatások bolygatják.


Az ingatlanárak Sopron, 1,2 millió/négyzetmétert is elérnek, Győrben szintén 1 millió körüliek.

Ez főleg az Ausztriában dolgozókhoz van igazítva.

Vagy az olyan jó fizető céghez, mint az Audi.Van távolabbi családtag, aki ott dolgozik, közel 1 millió a nettója és nem vezető, sima mérnöki pozícióban van.


Az ingatlanokhoz még hozzájön a magas szolgáltatásár.Éttermi árak, privát egészségügy árai.Ami szintén, magasabb, mint az országban máshol, sőt még Budapestnél is.


Viszont, a többi munkahely, kórházak, MÁV, Posta, iskolák fizetései ugyanolyan, mint máshol.

Sőt, a többi vállalaté is.



Hosszabb távon, abban az országrészben teljesen összefognak omlani a közszolgáltatások, egészségügy,oktatás, közigazgatás.


2023. júl. 25. 11:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

10-es, mi az, hogy "magyar bérek"?

Pont arról van szó, hogy ott a bérek is magasabbak, mint Borsodban.

2023. júl. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
90%

Magasabbak kb. 20 ezer forinttal a melós bérek mint Borsod-ban, nagyszerű! Miközben osztrák árak vannak.

Egyértelmű hogy ha nem tudsz németül, és magyar munkahelyen akarsz dolgozni, akkor még Borsod is jobb mint GYMS megye, ha Borsodban van saját ingatlanod, GYMS megyében meg nincs.

2023. júl. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
#12 Áhh, jó hogy GYMS-ben nem koldulnak az emberek mi?😂
2023. júl. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
47%
Mi az most ez lesz az újabb Fidesz lózung? Csúnya Nyugat hanyatlik mert túl jól élnek🤣🤣🤣
2023. júl. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

12-es, maradjunk annyiban: TE ÍGY GONDOLOD.


Nincs ezzel semmi baj. Én, győriként, csak örülök, hogy más vidéken élők is jó helynek tartják a saját lakókörnyezetüket. Így legalább nem néptelenednek el azok a vidékek sem ill. nem lesz túlzsúfolt ez a régió sem.

Te ott szeretsz élni én meg itt, ez így jó, így kerek a világ. :-)

2023. júl. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

15-ös

Már rég nem élek Magyarországon, és nem is a megnevezett vármegyékből származom. Csak egyszerűen válaszoltam egy kérdésre logikusan én nem értettem miért lettem lepontozva.

Amúgy nem, nem csak én gondolom így. Valóban egy agyatlan ökörnek kell lenni ahhoz, hogy valaki olyan helyre költözzön ahol osztrák árszínvonal van, de magyar bérszínvonal. Ennél rosszabb kombináció nincs a világon.

Ilyen szempontból van igaza a kérdezőnek, hogy az tanán a legélhetetlenebb régiója az országnak, ha ezt is beleszámítjuk.

2023. júl. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!