Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Debrecenben ezért megvernének?

Debrecenben ezért megvernének?

Figyelt kérdés

Tősgyökeres debreceni vagyok, nem nagyon politizáltam úgy 2020 márciusig, hiszen onnantól húzott bele Orbán Viktor az ország padlóra tevésével. Azóta csak szidom Orbánt és a fideszt. Jó előtte sem fidesz párti voltam, de az előbb említett időszaktól elég pocsékul tudok róla beszélni, amit ugye nem írok le, hogy miket mondok, mert az durva lenne, ki is tiltanának innen, esetleg még rendőrségi feljelentés is lenne ellenem. Nem szép dolgokat. Valamelyik nap a debreceni villamoson egy rég látott ismerőssel találkoztam a villamoson és szóba hozta, hogy a fizetését nem emelik, de az árak rohamosan emelkednek. Ő is szidta a fideszt, én is belekezdtek kicsit úgy, hogy már többen is hallották a motyogásom, de visszafogtam magam.

Otthon édesanyámnak elmondtam és azt mondta, hogy itt Debrecenben ne beszéljek ocsmány dolgokat a fideszről olyan helyen ahol sokan vannak, villamoson, buszon stb, mert megvetnek.


Tényleg igaz, hogy Debrecenben megvernének, és nem szabad hogy beszédem más hallja, vagy azért ilyenért nem vernének meg?



2023. júl. 21. 20:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
69%
Én is cívis vagyok, szerintem sok itt a birka, de az utóbbi időkben egyre több helyen (piacon, zsibiben, boltokban) hallom, hogy szidják a fideszt és a polgit. Az akkugyár bejelentése óta még vérfideszes ismerőseim is szidják őket, szóval már kezdenek itt is ébredezni. Pedig ezelőtt 4-5 évvel meg sem lehetett szólalni, ha valaki a fidesz ellen szólt, máris leüvöltötték a fejét.
2023. júl. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Mifelénk is egyre többet hallom az embereket a fideszt szidni, pedig itt még akkugyár sem epül (szerencsére).
2023. júl. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
70%
Debreceni vagyok, én is és az összes haverom utálja a fideszt mint a sz@rt. Sőt akárhol megfordulok a városban, edzőtermekben, szórakozóhelyeken vagy akárhol bárhol lehet hallani, hogy szidják a fideszt az emberek rendesen. Az lehet hogy megszavazták 2/3-al a fideszt, de az a 2/3-a a lakosságnak nagyrészt tudatlan suttyó, vagy otthonülő fogalmatlan nyugger és ez Debrecenre is igaz.
2023. júl. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
2023. júl. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
#14 Az megvan, hogy a Campus fesztivál fele, több mint fele nem debreceni?
2023. júl. 23. 17:13
 16/21 A kérdező kommentje:
Mármint a közönség.
2023. júl. 23. 17:14
 17/21 anonim ***** válasza:
és?
2023. júl. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Aki debreceni, az legtöbb fideszes.


Én olyan 65 százalék körülit saccolok. Marmint a debreceniek 65 százaléka fideszes.


Az más téma, hogy az se normalis aki a fideszt szereti.

2023. júl. 23. 17:30
 19/21 anonim ***** válasza:
Az nemtom feltünt-e, hogy az egész országban több mint 2/3-al nyert a fidesz, tehát Debrecen nem egy kiugró példa. Azt pedig továbbra is tartom, hogy a legtöbb fidesz szavazó vagy faék egyszerű jómunkásember, vagy nyugdíjas. A magasabban képzett emberek maximum azért szavaznak a fideszre mert benne vannak a NER-ben és tőlük jön a lóvé. Debrecenben sem más a felállás a tanult fiatalok nagyrésze megveti a fideszt mint a sz@rt.
2023. júl. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Egyetértek a kérdezővel, én is kb 65 % körülire saccolom. Bár volt itt anno 80-85 % körül is. De azért azt is megfigyeltem, hogy a betelepülők, a rengeteg Erdélyből, Kárpátaljáról, stb. ideköltözők a fő fideszesek, a tősgyökeres Debreceniek között kevesebb van. Ők látják, hogy épül le a város, hogy teszi tönkre a jelenlegi fideszes városvezetés. Látják a különbséget a szép, virágos, parkokban bővelkedő, hatalmas erdővel körbevett 40-50 évvel ezelőtti Debrecen, és a mai, kő, kő, kő, kivágott fák, kiszáradt tavak által jellemzett mai város között. Közlekedése, utai katasztrófálisak, a többiről már nem is beszélek.
2023. júl. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!