Kellenek a kamikaze drónok? Nagy szükség van most rájuk?
Az egész világ úgy fegyverkezik, mintha nem lenne holnap. Európa rájött, hogy a hadiipara egy nagy nulla. Franciaország havi 2 ezer tüzérségi lőszert tud Ukrajnának gyártani, és ez tavalyhoz képest 100%-os növekedés, és a többi ország is hasonló szinten van. Ehhez képest Irán a szankciók alatt is tavaly 300-400 ezer lőszert adott át Oroszországnak. Egész Európa együtt meg sem közelíti ezt a szintet.
Volt szó a közös lőszerbeszerzésről is. Franciaország megvétózta a lőszerek gyors beszerzését. Ennek oka, hogy Európában nincs kapacitás, ezért Amerikától kéne megvenni mindent. Franciaország szeretne, ha a pénz az EU-ban maradna, ezért épül annyi lőszergyár és történik a sok bővítés, Magyarországon is.
Amerika nyomást gyakorol a tagállamokra, hogy fegyverkezzenek, mert a NATO-ba aló belépéssel a tagok elvállalták, hogy a GDP 2%-át fogják a katonaságra költeni, emiatt muszáj is fegyverkezni.
Aki pedig konkrétan jól jár, a Rheinmetall, mert tőlük veszünk amúgy mindent is. Németország legnagyobb hadiipari felvásárlója 2022-ben Magyarország volt. Tehát mi vettük tőlük a legtöbb fegyvert.
"a tagok elvállalták, hogy a GDP 2%-át fogják a katonaságra költeni"
Nincs ilyen vállalás, csupán tervben van ilyesmi bevezetése, és a tervben is csak mint ajánlott % szerepel, nem mint kötelezően elérendő érték. Van olyan NATO tag amelyik nem hogy nem éri el a 2%-ot, de konkrétan hivatalos hadsereget sem tart fent.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!