Szerintetek hová fog vezetni ez a kapkodós, kézivezérelt, találgatásra alapuló magyar gazdaságpolitika?
Tömegek további folyamatos szegényedéséhez, illetve kevesek további folyamatos gazdagodásához.
Még van hova süllyedni...
Ilyesmiktől tartok én is. Nem hajlandó felállni a gerinctelen parlament és a kormány, hogy kijelentsék: "nem értünk hozzá, a sok pénzért csináltuk, de most nagy a baj, valaki segítsen"
Helyette pénzt kuncsorognak mindenhonnan, hogy még egy-egy hónapot tovább tudjanak szerencsétlenkedni.
Nem kell jövő időben fogalmazni.
Már látjuk, hova vezetett. Pl. nálunk még mindig 20% felett van az infláció, míg a többi EU-országban már egy számjegyű.
Az oktatás és az eü. lezüllött. A munkaerő legjava külföldre jár dolgozni legalább 10-15 éve. Szakmunkás hiány van, tanárhiány van, orvos és eü. szakdolgozó hiány van.
Az új munkahelyek környezetszennyezőek és mind a lakosság, mind az ott dolgozók egészségét károsító helyek, pl. akkumulátorgyárak. Ide sincs elég munkaerő, ezért külföldről hoznak be vendégmunkásokat. Ezzel az ország etnikai összetételét megváltoztatják.
A középosztály lecsúszik, egy vékony oligarcha-réteg lesz, és sok lecsúszott ember, aki örül, ha van ha laknia és szerényen-szegényen meg tudnak élni a családjukkal. Fentiekkel is összefügg, hogy kevesen vállalnak gyereket, a magyarság előbb-utóbb eltűnik, maradnak a cigányok, ukránok, kínaiak stb. ebben az országban.
Az ilyen viselkedés közvetlen hatása általában a befektetői és vállalkozói bizalom elveszítése. Pl az indexen ma volt egy cikk, hogy az emberek nem mernek napelemet telepíteni, mert bizonytalan a szabályozás körülötte. Ugyanígy a vállalkozói kedv is elmegy, ha adóév közepén, 6 hét alatt vágsz ki egy teljes adózási formát. A fogyasztói kedv is megcsappan ott, ahol egyik percről a másikra bejelentik, hogy töbsszörös lesz a rezsid. A befektetők meg aztán pláne szívesen mennek oda, ahol a kormány szelektíven adóztat meg iparágakat, meg felvásárol piaci szereplőket.
Aztán ebből mi lesz? Gazdasági lassulás. Abból mi lesz? Költségvetési hiány. Azt miből lehet fedezni? Hitelből. Hitelt kitől lehet felvenni? Befektetőktől. Akik akkor adnak, ha van bizalom. Amit éppen tisztáztunk, hogy nincs. Akkor hogy lehet őket meggyőzni? Nagy kamattal, ami mit jelent? Költségvetési hiányt.
Ebből a spirálból hogyan lehet kijönni? Megszorításokkal. Ami meg életszínvonal-eséshez vezet. Lásd még: Bokros-csomag, Gyurcsány-"csomag".
Ahogy előttem szólók is említették: ez nem a jövő, ez már a jelen. Jelenleg Orbánék még egyensúlyoznak, hátha ki tudják manőverezni a helyzetet komoly megszorítások nélkül. Az infláció is azért ilyen magas, mert kormány még mindig inkább pörgeti a gazdaságot, hogy ne kelljen elvennie pénzt az emberektől, mert a népszerűségük alapja a "jobban élünk, mint Gyurcsányéknál" mantra.
A nagy kérdés, hogy ki tudják ezt lavírozni, vagy csak az egyre fájóbb beismerést halogatják.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!