Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha 5000 pedagógus tényleg...

Ha 5000 pedagógus tényleg felmond a státusztörvény miatt akkor ennél is tényleg komolyabb probléma lesz a közoktatásban amit már minden szülő meg fog érezni?

Figyelt kérdés
2023. júl. 9. 12:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
85%

@2 "Amikor a keresztlányom végzős volt gimiben, felmondott egy tanár, aki utána jött meg máshogy oktatta, mások voltak az elvárások.Ez így utolsó évben elég rosszul jött ki."


Akkor most már talán te is látod, hogy mi a baj az átvezényelhetőséggel, amire a státusztörvény kötelezi a tanárokat.

2023. júl. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
87%

@7

"Nehogy már azért legyen egy diáknak rosszabb jegye, mert a tancinéni úgy dönt,hogy átmegy másik iskolába."

Nem a tancinéni dönt úgy, hanem a státusztörvény kötelezi rá, hogy átmenjen másik iskolába, ha szükséges a tanárhiány miatt.

2023. júl. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
6%
Nemivel kevés gyerek születik keveseb tanár kel ennyi az iskolák is azért vanak össze vonva mert kevés a gyerek ennyi.Amiböl hiány van az a hegesztö de annak külföldön már 1 millio a fizetése.
2023. júl. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

2


"A tanárok szolgáltatásban dolgozók.Az van, amit a megbízó,illetve ügyfelek akarnak és punktum."


Te mivel foglalkozol?

2023. júl. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
100%

Illetve van gyereked?!


"Nehogy már azért legyen egy diáknak rosszabb jegye, mert a tancinéni úgy dönt,hogy átmegy másik iskolába."


Egy pedagógusnak miért ne lehetne joga bármikor állást váltani?! Mert akkor megkapja, mekkora szemét és cserbenhagyja a diákokat? Tudod, milyen lelkiismeretfurdalást okozott, mikor októberben váltottam?! Dehogy tudod! Fogalmad sincs!

Az ilyen mentalitasú emberek miatt se maradtam a pályán!

2023. júl. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
73%

"A tanárok szolgáltatásban dolgozók.Az van, amit a megbízó,illetve ügyfelek akarnak és punktum."


Magánórákban, vállalkozóként ez működhet így, de nekünk a fenntartóval van szerződésünk. Kvázi az van, amit a fenntartó, és azon felül a minisztérium és az állam akar. Náluk tessék reklamálni.

2023. júl. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Bemásolom ide máshova írt hozzászólásomat a "szolgáltatás" témakörre:


Dolgozom "tanárként" (közintézmény) és "oktatóként" (online magánsuli, tanfolyamok) is. Az utóbbinál a tanítás tényleg elég szolgáltatás-szerűen működik: Felnőtt diákok vannak, van egy konkrét órasávom, előtte diasort készítek, leadom az órát, megnézem a munkákat, találkozunk legközelebb. Aki volt órán, az volt, aki nem, az meg nem. Magánügy. Nem is is szoktam kérdezni, nekem ki van fizetve a munkám. Nulla személyes kapcsolat van.



A suliban lenni viszont egészen más tészta... Na az egy 0-24. Jönnek a diákok mindenféle bajokkal, problémákkal, betegségekkel, kihívásokkal, felvételikkel. Ha olyan van, akkor este vagy hétvégén is válaszolok nekik üzenetekre. Gondolkodom otthon 1-1 megoldáson. Figyelem a hiányzásokat, helyettesítek, szentbeszédeket tartok, felbosszantanak, elnézek 1-2 stiklit, sokszor megy a lelkizés. Hidd el, hogy sok olyan élettörténet van, ami még minket is megvisel...


Plusz még szülői értekezlet, szülők telefonálgatásai, stb. Ők is sokszor este/hétvégén írnak, hívnak minket, munkaidőn túl. Megbeszélések, értekezletek, diákprogramok, ünnepségek, szakmai továbbképzések, versenyek, kirándulás, stb. És emellett próbálod leadni azt az anyagot, azt a szolgáltatást, amit elvárnak tőled.



És persze lehet azt, mondani, hogy ez az utóbbi is egy "szolgáltatás", hogy a lelki-emberi rész. Viszont ez sose sehol nincs leírva nekünk, mint munkaköri leírás. Csak csináljuk, mert fontos nekünk, hogy jól érezzék magukat a diákok és másképpen nem tudjuk hatékonyan átadni a tudásanyagot.



Egyébként ez lehetne is egy normális teljesítményalapú, pontozós rendszer is. Viszont jelenleg ott tartunk az iskolában, hogy örülünk, ha túlélés megvan, nemhogy pluszmunkákra legyen idő.



A szolgáltatás felénk irányuló része lenne az, amit fizetésnek, megbecsültségnek hívunk.


Én szívesen cserélnék egy IT-s fizuval az biztos. :) Akiknek meg csak tanári hiszti van, annak szívesen ajánlom a tanári pályát kipróbálásra, nektek is legyen már ilyen jóvilág! :)


Nálam nettó 250 E fizetés (nulla összevont-helyettesítési pénz, nulla cafeteria, nulla 13. havi, nulla bónusz, soha semmi pluszpénz) 1 alapdiploma, 2 mesterdiploma, 2 OKJ szakma, 2 középszintű nyelvvizsga, 7 év tanítási tapasztalat. :)


/


Nem hinném, hogy a fenti vélemény magányos sziget lenne, sajnos rengeteg ember osztja ugyanezt, vagy hasonló nézeteket. Hogy "másnak se jobb" és "menjünk el kapálni, ha nem tetszik". Én nagyon sajnálom ezeket, mert azt gondolom, hogy nincs annál fontosabb dolog, mint hogy a gyerekek/unokák színvonalas tanításban részesüljenek. Nem is értem, hogy lehet valaki ennek ellensége... És a színvonal a minőségi tanároknál kezdődik. Lenne mondjuk egy belépőszintő nettó 600 E Ft a tanári fizetés, akkor tényleg azok lennének a pályán, akik a legjobbak. 5-10 év alatt bőven látszana az eredmény szerintem.



Sajnos így viszont az van, hogy egyik oldalról megy a követelőzés, hogy ez egy "szolgáltatás", meg "ez egy munkahely". A másik oldalról meg, amivel problémánk van, az pedig az "oldd meg valahogy" kategóriába esik. Például konkrétan nálunk, hogy régiek a számítógépek és így nagyon nehezen tudunk az elvárt, tanmenetben leírt(!) programokat oktatni. Ja, meg amit kértünk egy programot (szintén tanmenetben elvárt program!), hogy vegyék meg legálisan, azt nem kaptuk meg. Szóval gondolhatjátok, hogy mivel szokott akadozni az óra... Nem indul, lefagy, ááá. :(



Na, de majd ha elérkezik az az idő, amikor az oktatás a magánszférában fog virágozni (akárcsak az egészségügy), akkor nekünk tanároknak nagyon jó lesz. Tanulásra mindig lesz igény. A szülők, a nagyszülők, a társadalom pedig fizetheti a súlyos pénzeket, ha jót akar a gyereknek. Bár azt hiszem sokan így is jelentős összegeket fordítanak a különórákra, meg korrepetálásra.


Sajnos az emberek nem rakják össze fejben, hogy könnyebb és olcsóbb lenne most kiállni az oktatásügy mellett, mint később jelentős összegeket fizetni saját zsebből.

2023. júl. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor a keresztlányom végzős volt gimiben, felmondott egy tanár, aki utána jött meg máshogy oktatta, mások voltak az elvárások.Ez így utolsó évben elég rosszul jött ki.


Ha, már akkor nem 30 hanem 90 napos a felmondási idejük, akkor ezt nem történt volna meg.



A tanárok szolgáltatásban dolgozók.Az van, amit a megbízó,illetve ügyfelek akarnak és punktum."



Imádom ezeket a kétélű késeket. :)


Egyfelől legyen egy szolgáltatás a tanítás, mert maiazmárhogynem. Másfelől meg mindenki más élethelyzetét és körülményeit vedd a saját életed elé. És ha nem azt csinálod, akkor egy lelkiismeretlen, gonosz ember vagy.

30 nap, lejárt a felmondása, addig tartott a fizetése.

Csak tudnám, hogy bármilyen más "szolgáltatás" után lenne-e ilyen mértékű elvárás. :) Mondjuk, hogy a fodrász, meg könyvelő, vagy ügyvéd, vagy bárki vegye figyelembe a te idődet, meg anyagi helyzetedet...

2023. júl. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor a keresztlányom végzős volt gimiben, felmondott egy tanár, aki utána jött meg máshogy oktatta, mások voltak az elvárások.Ez így utolsó évben elég rosszul jött ki."


Egyébként örülj, hogy találtak szakos tanárt egyáltalán. A legtöbb tanár most hidd el többszörösét fogja keresni magán nyelvtanárként, vagy nyelvsuliban.

A tanárokat nem a tanárboltból fogják delegálni a közintézményekbe az biztos. :)

2023. júl. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

"Az,hogy ne tudjon olyan megtenni,hogy egyik hónapról a másikra elmegy.


Azaz összefüggés,hogy a diákok hozzászoktak a tanár követelményeihez, metódosaihoz,aki meg érettségi előtt 5 hónappal úgy döntött,hogy dobbant.


Emiatt lehet többeknek rosszabb eredményei születtek.



Nehogy már azért legyen egy diáknak rosszabb jegye, mert a tancinéni úgy dönt,hogy átmegy másik iskolába.



Az oktatásban a diákok az elsődlegesek.A tanárok érdekei alárendelhetőek és alárendelendőek a diákokénak."



//


Te mit szólnál ahhoz, ha bárki is előírná neked, hogy 5 hónapig maradj a munkahelyeden, amit már nem akarsz csinálni? :)


Valószínűleg, ha a "tancinéni" kapott volna egy versenyszférás bérezést, akkor nagyobb eséllyel maradt volna. Talán már ebből a pénzből nem tudta fizetni a megélhetését, hiteleit, stb.

De még így sem biztos... Lehet magánéletei okai voltak a felmondásnak.


Számomra elkeserítő, hogy amíg az érettségi előtt álló gyerekeiteket a tanár oktatja 3,5 évig és meg vagy vele elégedve, megkapja a gyerek a jó jegyeket, ha meg felmond, akkor rögtön "tancinéni" lett belőle...

Tudod... sokan pont emiatt mondanak fel, mert semmilyen megbecsültséget nem éreznek, csak a kizsigerelést és elvárásokat. Mind a szülők, mind pedig a fenntartó/állam részéről.


Mindezt, ahogy fentebb is írtam, hogy nettó 250E forintért. Ez mondjuk egy albérlet ára lett manapság. Kollégám mondta, hogy a gyereke most diákmunkán keres ennyi pénzt...


Hát. Valószínűleg ezért mondott fel a "tancinéni".

2023. júl. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!