Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok a státusztörvény...

Mit szóltok a státusztörvény elfogadásához? Hogyan tovább? Mihez kezdtek, mit léptek most, erre?

Figyelt kérdés

2023. júl. 4. 14:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
10# ebben egy csomó konkrétum is van, ami teljesen vállalható...azt fogadjunk, hogy szelektív módon nem akarod meglátni...de mindegy is 🤣, tőled ezt vártam.
2023. júl. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
78%

#11


Én sem vártam tőled mást mint személyeskedést.

...de sebaj.

Erről meg majd a tanárok döntenek.

2023. júl. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem már döntöttek, 90 százalék marad minimum.
2023. júl. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

#13


Nem ajánlok fogadást. A magyar jellemzően opportunista

2023. júl. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

#11

"ebben egy csomó konkrétum is van, ami teljesen vállalható"

És egy csomó mindent ki is hagy a cikk, akár a múlttal kapcsolatban, hogy itt miért problémás valami, akár a törvénnyel kapcsolatban.


Pl. tudod miért volt problémás a korábbi évek 10-20%-os emelései? Mert a 2014-es pedagógusi bértáblát vette alapul. Így ha te 2018-ban pedagógusként 300 ezer bruttót kerestél, akkor az emelés után nem 330 ezret kerestél, hanem megnézték a 2014-es összeget - mondjuk - 140 ezer 10%-át vették és kaptál 314 ezret.

Ennek fényében, amikor olyat írnak a cikkben 32%-os szakmai ágazati pótlék, akkor baromi nem mindegy, hogy mi az alap, mert vállalhatóak a 2014-as számokkal, csak szart sem fog érni, amikor 20%-os infláció van.


Ahogy a cikk elfelejt arról beszélni, hogy a tanárokat mostantól ide-oda lehet küldözgetni, mint valami katonát. Hogy sokkal többet helyettesíthet, vagy hogy a tanév egy hónappal meghosszabbítható.


Tehát nagyon szépen hangzik, hogy 24 óránál nem lehet több tanórájuk, csak nem ez lesz a helyzet, amikor a napvégén sokkal többet kell tanítani helyettesítés miatt.


"szelektív módon nem akarod meglátni"

A cikk maga szelektív módon írodott, szóval erre hivatkozni elég szánalmas.


Ha én hozok egy törvényt, hogy meg 10-szerezem a fizetésed és adok neked egy kastélyt, de előtte fejbelőlek, akkor tök mindegy, hogy az első 2 pont nagyon csábító és nagyon jó, de a fejbelővés még mindig elég rossz ahhoz, hogy ne érdekeljen, hogy mennyit keresel.

Nos, ezen analógia mentén érdemes vizsgálni a jelenlegi törvény pozitívumait.


#13

"Szerintem már döntöttek, 90 százalék marad minimum."

Persze, mert a felük nyugdíj közelben van, ez el lett mondva.

A másik felüknek meg nincs esélye más területen.

Csak itt igazából a kérdés az az, hogy milyen oktatást szeretnénk, ahol minden a tesi tanár tanít, vagyis nulla tudása lesz a diákoknak reáltárgyakból, vagy normális oktatást.


Jelenleg pontosabb leírása az oktatási intézményeinknak a gyermekmegőrző, mint az iskola.

2023. júl. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!