Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A DK miért csak az idősebb...

A DK miért csak az idősebb korosztály körében népszerű?

Figyelt kérdés
Mi lesz így a párt jövője? Van rá esély, hogy fiatalokat is megszólítsanak tömegesen, vagy ez veszett fejsze nyele?

2023. júl. 3. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A hagyományos pártokra igaz az, hogy az idősek között népszerűek. Ez igaz a DK-ra és a FIDESZ-re is.


A kérdés tényleg az, a következőkben a nemzedékváltásban mi fog történni.

2023. júl. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 DK-s ***** válasza:
79%

Nem csak az idősebbek körében.


Nézz utána picit a Demokratikus Lendület-nek. "Hallhatsz" róluk eleget.

2023. júl. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2: Az már elég baj, ha úgy kell utánanézni. Sem a felmérések, sem az ismeretségi köröm (ok, ez nem reprezentatív), sem a pártrendezvényeken részt vevők életkora, sem a közösségi médiában jelen lévő szimpatizánsok átlagéletkora nem igazolja, hogy tömegesen lennének fiatal szimpatizánsaik.

Értem én, hogy valamennyi van, azt is elhiszem, hogy van ifjúsági szervezete, de én most a tömeges szimpatizánsokról beszélek.

Szerintem lehetne ezen változatni, de ahhoz viszont meg kellene találni az okát, hogy miért van így és nem tagadásban élni.

2023. júl. 3. 19:25
 4/7 DK-s ***** válasza:
71%

#3-nak (kérdezőnek):


Én nem élek tagadásban, és igazat adok abban hogy nem tömegesen vannak jelen.


Lehetnének, mert a gimnazisták és egyetemisták körében egy ideig nagyon népszerűek voltunk, de a vezetés egyszerűen kihagyta az alkalmat.

2023. júl. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sok a kádárikusz.
2023. júl. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 éáé ***** válasza:
100%
Mert a buta öregekben él egy szép meleg kép a szocializmusról, hogy "minden hétvégén rántott hús volt az asztalon" és hogy "mindenembernek volt kocsija DE JÓ AUTOJA MEG FIZETHETŐ ÁRON" - Közben elfelejtik, hogy nem volt szólás szabadság, volt tervgazdálkodás, és hogy most azért ízületi rokkantak mert anno szétmentek a gyárban......
2023. júl. 4. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 DK-s ***** válasza:

#6-nak:


Hatalmas tévedésben vagy.


Előre bocsájtom hogy '76-os vagyok, tehát a Kádár rendszerben nőttem fel, de már az új rendszerben kezdtem dolgozni, amely sokáig őrizte a Kádár-rendszer mentalitását.


A Kádár-rendszerben nem ment szét senki a gyárban. A munkahelyről való kirúgás pedig gyakorlatilag ISMERETLEN fogalom volt. Ahhoz már valami nagyon durvát kellett csinálnod. És az például még nem számított durvának, ha tökrészegen mentél be dolgozni. Ha túltoltad, akkor legfeljebb hazaküldtek hogy aludd ki magad. És a napodat sem biztos, hogy lehúzták.


És igen, volt ahol minden hétvégén rántott hús volt az asztalon. De aki mást szeretett, ott az. A fizetésből futotta, és félretenni is lehetett. Nem kellett azt számolgatni, hogy miből fizeted ki a rezsit. Nem kellett visszatenni a polcra az árut, mert túl drága volt. Központi árszabályozás volt! És a termékek ára tükrözte a termékek tényleges értékét. Jó példa erre a mai világban a sertés, és marhahús ára közötti durva eltérés.


Akkoriban, mivel egy marha sokkal több húst adott mint egy sertés, értelemszerűen olcsóbb volt, mint a sertés. Magyarázza meg nekem valaki, hogy manapság hogy lehet ez fordítva?! Ráadásul a tehenek tejet is adnak, tehát a sertéssel ellentétben az élete folyamán is finanszírozza a saját fenntartását.


Egy vicc a kapitalizmus. Akit h'lyének lehet nézni, az meg is érdemli.

2023. júl. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!