Életszinvonalban már csak Bulgária van mögöttünk, mi a véleményetek erről?
Fidesz ennyit tud 13 évnyi 2/3-os kormányzással?
Alkalmatlan a fidesz?
És a nert ez hol érdeli már?
Tesznek rá hogy mi van a magyarsággal.
9-es
Téged meg a többi embert, akik itt laknak Magyarországon, az ország GDP adata mennyire befolyásolja az életedet? hm? ha bemész a boltba, közlöd az eladóval, hogy nő az ország GDP-je, ezért kérek 2 kiló kenyeret? Nem inkább a reálbér statisztikájának az alakulását kéne meg lesni inkább? hm? ami tényleg az átlag emberek életszínvonalát és megélhetését mutatja be, hm? vagy ott van a PPP, azaz a vásárlóerő-paritás, ami azt mutatja be, hogy mennyi terméket és szolgáltatást lehet vásárolni egy egységnyi valutával az adott országban.
"vásárlóerő-paritás" A vásárlóerőpriorítás a háztartások havi fogyazstása alapján készül, de azért az túlzott leeegyszerűsítés, ahogy azt a mai napon több internetes portál címlapjára rakta, hogy a "szegénységet mutat".
Az egész onnan indul, hogy a a háztartások havi foygasztásban a közüzemi díjak teszik ki, pl Magyarországon jelenleg a háztartások 2/3-a jogosult rezsicsökkentésre, tehát olcsón kapja a közüzemi díjakat, ha rezsi csökkentést telejsen emgszüntetnék eleve nőnének a közüzemi díjak midnen háztartásnak, tehát nőne a havi fogyasztás is. A másik meg az, hogy vannak még olyan tényezők, amik kihatnak a havi kiadásokra, pl tömegközelkedési kezdveményke, mint a 65 év felettiek ingyen utazása stb. Meg az is egy szempont, hogy pl mekkora háztartások hitelállománya egy adott roszágban, lehet, hogy nagyobb a havi kiadás, de ezt lehet hitelből is finanszírozni pl.
"jelenleg a háztartások 2/3-a jogosult rezsicsökkentésre, tehát olcsón kapja a közüzemi díjakat, ha rezsi csökkentést telejsen emgszüntetnék eleve nőnének a közüzemi díjak midnen háztartásnak, tehát nőne a havi fogyasztás is."
Értem amit mondasz, de erre a közgazdászok is rájöttek már egy ideje, éppen ezért nézik a tényleges egyéni fogyasztást is, ami ezt kiküszöböli:
Illetve a PPP számítása során egyébként sem bajlódnak ilyen torzító tényezőkkel. Saját fogyasztói kosarat állítanak össze és annak beszerzési költségét hasonlítják össze, tehát nem a fogyasztást, hanem a fogyasztási lehetőséget mérik vele. Ha Magyarországon olcsóbb a rezsi, a referencia kosárban pedig az szignifikáns mennyiséget foglal el, akkor nekünk magasabb kellene, hogy legyen a PPP értékünk. De nem az, mert amúgy minden más drága.
A legértelmesebben szerintem ez a cikk foglalkozik a témával, ámbátor nagyon hamar kiderül, hogy milyen adathiány és módszertani eltérések nehezítik az összehasonlítást:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!