Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Anno a KISZ-ben lehetett jól...

Anno a KISZ-ben lehetett jól csajozni?

Figyelt kérdés
Kik jártak oda leginkább? Tényleg meggyőződéses kommunisták vagy inkább csak opportunisták?

2023. jún. 18. 09:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

#9


Az azért izgalmas, hogy ugyanezek a "komcsik" - akik előtte családilag partizánok voltak - mára keresztény konzervatív templomjáró népek lettek. Papíron.

2023. jún. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
És még van, aki elhiszi, hogy őszintén vallásosak! Ezek az egyetemre is úgy jutottak be, hogy valakit találtak a rokonságban, aki vöröskatona volt, lett légyen akár nagyapa is. Vagy a papa, nagybácsi stb. jó állásban volt és "elintézte", hogy a hülyegyerek bekerüljön. Akinek ilyen kapcsolatai nem voltak, az esélytelen volt. EZEKBŐL aztán lett a nagy kommunista, most pedig, vén fejjel nagy imádkozó.
2023. jún. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
92%
Ha nincs a KISZ most én meg a nővérem sem vagyunk, a szüleink ott jöttek össze.
2023. jún. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
10%

13.

Jó is lett volna!

2023. jún. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ez igazából három kérdés :) Alapvetően automatizmus volt a KISZ-tagság középiskolában.
2023. jún. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
#15 folyt.: Esetem némileg kivétel volt, mert általánosban beszedte a tagdíjat az úttörővezető tanár, mondván hogy középiskolában majd úgyis mindenkinek be kell lépni, kaptunk vörös tagkönyvet is, hogy majd a benne lévő két papír közül az egyiket adjuk le az alapszervezeti titkárnak. Aztán középiskolában pont egy olyan "aktivista" KISZ patronáló tanár volt az iskolában, aki kivételesen azt az elvet hirdette, hogy "csak az lépjen be a KISZ-be, aki tenni akar valamit a közösségért, az országért", így én nem léptem be, az üres alapszervezeti lapot pedig kitöltöttem, szóval én egy saját magamról elnevezett egyfős alapszervezetnek voltam a tagja, egyben titkára is :) Negyedikben (=mai 12.) meg véletlenül beléptem ismét, azaz tudtomon kívül befizette helyettem az osztálytitkár a tagdíjat, merthogy "te tovább akarsz tanulni, gondoltam úgyis belépsz a felvételi (KISZ) jellemzés miatt", aztán ha már befizette, nem akartam az adósa maradni.
2023. jún. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

>Tényleg meggyőződéses kommunisták vagy inkább csak opportunisták?

-Kérdés mi a meggyőződéses definíciója, abban nem tudom hitt-e bárki is, hogy a kommunizmus megvalósul. Maga a kommunista mozgalom is úgy volt ezzel, mint a keresztények Krisztus második eljövetelével: kezdetben még közelinek érezték a dolgot ("Szocializmus+villamosítás=kommunizmus"), később az eljövetel a bizonytalan távoli jövőbe tolódott (MSZMP: "befejeztük a szocializmus alapjainak lerakását" - ez szó szerint azt jelenti, hogy ami van, az még nem is szocializmus, nemhogy kommunizmus lenne). De amúgy 56-ban se azért vonultak az utcára az emberek, hogy "Weiss Manfrédnak mindent vissza!", sőt az újraelosztó-gondoskodó állam ideája azóta is uralkodik a magyar néplélekben, rezsicsökkentés, családtámogatások, békemenet, megvéd minket a Kedves Vezető, csak most épp nem Jánosnak hívják, hanem Viktornak.


Ami meg a KISZ-titkárokat illeti, azok a mai HÖK-ösök megfelelői, némi politikai felhanggal, mint mondjuk egy Fidelitas-tag HÖK-ös. Középiskolai titkárok nem annyira, mert ott a tanárok voltak a valódi irányítók, így engedelmes lelkületű jótanulókat tettek meg KISZ-titkárnak, mint pl. Patyi András: [link]

A felsőoktatásban viszont a meggyőzés és a hatalmi játszmák virtuózai kerültek vezető pozícióba. Gyurcsány közismert példa, de hozok egy másikat. Piroska Gyulát még FEB-táborban ismertem meg (mire a katonaság után egyetemre kerültem, változott a rendszer), szuggesszív személyiség. Jelenleg scientológus "üzleti tanácsadó": [link]

2023. jún. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!