Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szájmaszk viselés miért...

A szájmaszk viselés miért ennyire tabu Magyaroszágon?

Figyelt kérdés
Én a mai napig minden nagyobb létszámú zárt helyre FFP2-es maszkban megyek be, beleértve a tömegközlekedést is. Elég furcsának tartom, hogy pl. a diáktüntetéseken sem visel senki maszkot, holott ezzel jelentősen növelik az egészségügyi kockázatot, mivel a COVID19 ma is köztünk van. Sőt mi több, külföldön is az a megszokott, hogy tömeghelyeken a legtöbben viselnek maszkot, még a szomszédos országokban (Szlovákia, Ausztria, Románia) is jóval nagyobb arányú a maszk használat mint idehaza. Ez is afféle magyar sajátosság, hogy mi fittyet hányunk a veszélyre.? Én felelőtlenségnek tartom, hogy legalább olyan helyeken nem viselik mint a tömegközlekedés, vagy a nagyobb zárt és nyílt rendezvények, vagy egészségügyi intézményekben, mert ott még mindig indokolt lenne. Nyilván nem azt mondom, hogy mindenhova vegyünk fel maszkot, de egy aranyközéputat azért meglehetne találni ebben is, mert ez is nem jó, hogy teljesen leálltunk a maszk viseléssel.

2023. jún. 17. 11:27
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
47%
Amikor kötelező volt a maszkhordás, folytattam egy kísérletet. Vettem egy véroxigénszint-mérőt, és méregettem vele úgy is, hogy aznap még nem volt rajtam maszk, meg közvetlenül (legalább fél óra) maszkhordás után is. Maszkhordás után stabilan kb. 3%-kal alacsonyabb volt a mért érték. Ezek után ne mondja senki, hogy a maszkviselés nem káros.
2023. jún. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 A kérdező kommentje:

Ez baromság, hogy nem lehet levőt kapni tőle.. Én sokat hordtam már, mégis kaptam levegőt mindig. Nem kényelmes mondjuk az tény, de ennyi áldozatot megéri magamért hozni.


És a #9-es jól írja, valóban sok országban most is kötelező hordani, de hát biztos azok a hülyék nem mi..


Gondolom van olyan jó egészségügyük is azoknak az országoknak ahol kötelező, mint nekünk, mert ott legalább nem a kormány és rendőrök hozza meg a döntés egészségügyi kérdésekben, hanem orvosok és tudósok.

2023. jún. 17. 13:04
 13/60 anonim ***** válasza:
47%
Tudjuk tudjuk #12, a maszk nem véd meg semmitől de az oxigénmolekula nem megy át rajta :D érdekes valahogy az ázsiai népeknek sikerül minden influenzaszezonban feltenni a maszkot és a sebészek se fulladnak meg operáció közben :D
2023. jún. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
19%

Kérdező neked ezért valaki fizet vagy magadtól csinálod?


Mert akkor meglátszik hogy már megártott neked rendesen!

Ugye téged hetett látni a múlt héten egyedül vezetni egy kocsiban?

2023. jún. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
100%
9. Japánban is általában megfázás miatt. Kínában a levegő miatt.
2023. jún. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
89%
Senkinek nincs megtiltva, de a többség utálja.
2023. jún. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
76%
Utáltam a maszkozást mint a sz.rt!
2023. jún. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
100%
De pl. Svájcban sem maszkoltak már tavaly szeptemberben sem. Senki az orvosi rendelőben sem, a nemzetközi vonaton sem, akik Ausztriában szálltak fel, azok közül némelyeken volt az igaz. De tudtommal már Ausztriában, Szlovákiában sem kell használni.
2023. jún. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező mitől rettegsz ennyire?
2023. jún. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, hogy a kérdező eleve beteg vagy idős
2023. jún. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!