Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Holnap soha nem látott tünteté...

Holnap soha nem látott tüntetések várhatóak a "státusztörvény" miatt?

Figyelt kérdés

2023. jún. 15. 15:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
13%

#9 Akkor miért nem keresel rendes munkát? Ha a piacon dolgozol még egy szalagmunkára is fizetnek nettó 350et, de egy normálisabb állásra 400-450 simán megvan.

Megszoktad az állami láblógatást?

2023. jún. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
92%

" Akkor miért nem keresel rendes munkát?"

A tanári munka egy nagyon rendes és nagyon fontos munka attól még, hogy az ország teli van olyanokkal akiknek az IQ a 40-et nem éri el és ezt nem veszik észre/értik meg.

2023. jún. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%

#12 Ha a háromszorosát keresem a bérednek akkor ki a hülye?

Gondolom van egy pasi, aki eltart és csak a költőpénzed az a 250 ezer.

2023. jún. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

11-es: Nem minden munka szól CSAK a pénzről. Viszont igazad van abban, hogy a pénz fontos, mert amíg valaki azon kell aggódjon másnap tud-e venni élelmiszert, addig nem tud minőségi munkát kiadni a keze közül. Ezen kívül pedig nem a semmiért tanultam 6 évig egyetemen.

Abban is igazat adok neked, hogy sok a kiégett tanár akinél tényleg úgy tűnhet mintha nem csinálnának semmit. Ettől viszont nem lesz MINDEN tanár lusta és felesleges.


Egyébként megkérdezném, hogy neked mi a munkád? Csak hogy tudjam viszonyítani, hogy szerinted mihez képest lógatok lábat.

2023. jún. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%
#14 Villanyszerelést csinálok vállalkozóként.
2023. jún. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

13-mas

Én nem a tanár válaszoló vagyok és attól még, hogy jobban keresel mint egy tanár lehetsz ostoba.

2023. jún. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

"#14 Villanyszerelést csinálok vállalkozóként."

A villanyszerelők csak behúznak pár vezetéket és még azt sem tudják mit számít a szigetelés színe. Majd elkérnek egy rakás pénzt a szörnyű munkáért. Csak lopják az ember pénzét közben életveszélyes bekötéseket csinálnak.

2023. jún. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
26%

#17 Értem a szándékot a válaszoddal.

Vannak jó és rossz villanyszerelők, ahogy nyilván vannak jó és rossz tanárok. Csakhogy engem nem az állam értékel, hanem a piac. Ha jól dolgozom jól keresek. És pontosam ezért vállakozom, mert alkalmazottként elegem lett hogy más nyúlja le a munkám hasznát és cserébe még basáskodik is felettem.

Sajnállak, hogyha azért nem állsz ki magadért mert olyan helyzetben vagy hogy még azt a keveset is féltened kell.

2023. jún. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

14:

Nekem két friss villanyszerelős tapasztalatom van.


Az egyik egy középkorú férfi volt aki még segédmunkását is hívta de az később érkezett. Aztán megkért, hogy én vezessem be a házba a segédmunkást, mert ő nagyba dolgozik. Mondanom sem kell, amint ezt meghallottam elrejtettem a pénztárcám, nehogy meglopjon, mert tudta jól, hogy több percre eltűnök.

Magára hagytam míg dolgozik, tisztán ismertettem, hogy mit várok el. Egyébként csak a sütőt kellett bekötnie.

Én a szobába bementem mert dolgom volt, semmi gyanúsat nem hallottam. Majd kb. egy óra múlva szóltak, hogy nem tudják megcsinálni csak ha végigbontják a falat vagy kívülről vezetnek el egy kábelt. A nagyobb baj, hogy egy helyen leverték a konnektorokat és két helyen kiütötték a falat - de mindezt nagyon csendben, én a szobából nem hallottam. A falat beburkolni és tapétázni 40 ezrembe került utánuk...

Mindezt azért mert az ők elképzelése az volt, hogy látni akarják hol mennek a kábelek. De nem kérdezték volna meg, hogy engedélyt adok-e a rombolásra.


Annyira kiakadtam mikor megláttam ezt, hogy meg se szólaltam csak mutattam az ajtót.


Utána hívtam egy másik szerelőt. Egy idős bácsika volt ezerszer jobb modorral. Gyakorlatilag 15 perc alatt megcsinálta, talált egy kábelt ahonnan be tudja kötni a sütőt és rombolnia se kellett, gyakorlatilag a falból lógott ki - és ezt az előző szerelők is tudták mert mutattam, csak éppenséggel én nem értek hozzá annyira, hogy tudjam ez ténylegesen valid megoldás-e.

Szóval pikk-pakk megcsinálta és mondta is, hogy az az elképzelés amit az előző szerelők felvázoltak nagyon költséges és még hülyeség is.


Mi a különbség a két eset között? Lehet, hogy a két fél iskolázottsági szintje között nincs különbség, de az biztos, hogy a bácsikának volt tapasztalata. És ez az, amit elvárok egy szerelőtől akkor ha mondjuk nem is egyetemi szintű a tudása.

Nade! Honnan van a tudás? Nyilván tanítóktól, tanároktól, professzoroktól. Nélkülük sehol sem lennénk hiába nézed le őket ennyire.


Honnan tudjam, hogy te milyen típusú villanyszerelő vagy? Az aki két villanyszerelési órán ott volt és az egész vezeték útját le akarod bontani a folyosóról a konyháig vagy az aki tudja is használni az eszét?

2023. jún. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

"És pontosam ezért vállakozom, mert alkalmazottként elegem lett hogy más nyúlja le a munkám hasznát és cserébe még basáskodik is felettem.


Sajnállak, hogyha azért nem állsz ki magadért mert olyan helyzetben vagy hogy még azt a keveset is féltened kell."


Én sem tanár vagyok.

Pipák és válaszok alapján a 5,9,14 volt a tanár.

Ezenfelül továbbra sem a fizetés szabja meg a munka fontosságát és nem is indokolja ezt a stílust:

"Megszoktad az állami láblógatást?"


De játszunk el a gondolattal, hogy mi lenne ha a tanárok is elmennének vállalkozónak ahogyan az szeretnéd és akkor ők még többet kereshetnének mint te a kis villanyszerelői végzettségeddel.

Kinek lenne ez jó?

Milyen jó is lett volna ha te például nem tanulsz meg olvasni sem mert szüleidnek nem lett volna elég pénze, hogy fizesse neked a tanárt és most nem ide írogatnál hanem a gyártósor mellett állnál.


Milyen szép is lenne. Igaz?


Minél több gyártósori munkás kell az országba mert attól majd biztos jobb lesz. Azt nem tudom mi lesz jobb de valami biztosan. Jobb lesz talán az ország lecsúszásának sebessége.

2023. jún. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!