Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha megszavazzák a vétófegyver...

Ha megszavazzák a vétófegyver eltörlését, pl elegendő legyen a többség akarata az olyan döntések elfogadásához, mint például a szankciók, akkor Orbánnak már nem lesz lehetősége az oroszbarát politikájával szabotálni az oroszok elleni intézkedéseket?

Figyelt kérdés
2023. jún. 12. 11:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem meg az nincs rendben, hogy olyan aberráltak erőltethetnek rá hülyeségeket tiltakozó országokra, mint amilyen te is vagy, kérdező!

Az EU gazdasági tömörülés és nem politikai vagy katonai.

Terítékre sem kerülhetne olyan "probléma" az EU asztalán, amely egy tagországának katonai, ill. belügyeit érinti.

Sokat változott az EU az idők folyamán - és nem az előnyére.

Mindenható szervezetként próbálja meg olyan egyoldalú döntések eredményeit letuszkolni a tagországainak torkán, ami lényegesen túlmutatnak a hatáskörén.

Ki kell lépni ebből a lepratelepből - bármi áron, - mert amit jelenleg tesz az EU, annál lényegében még a kommunizmus is jobb volt, ugyanis ami most folyik, az már kimeríti a nyílt terrorizmust.

2023. jún. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
41%

#11 Az a baj, hogy a kérdező félék olyan újkommunisták akik nem is értik, hogy mit csinálnak, mert tudatlanok és önként akarnak egy Szovjetunió 2.0-t csinálni az addig nagyon jól működő EU-ból.

Addig volt erős az Európai Unió és addig tudott jól működni amíg el nem kezdték a gazdasági közösséget ideológiai közösségé alakítani. Most meg már a gazdasági döntéseket is alárendelik az ideológiának és a demokrácia meg jogállam nevében akarnak antidemokratikusan, törvényellenesen rákényszeríteni egyenjogú tagokra sima többségi döntéseket.

Ahogy korábban a kommunisták is mindig azt állították, hogy ez a "nép akarata" meg "megszavazták" a döntéseket, de közben meg aki ellene mert szólni azt szimplán deportálták, kivégezték, bebörtönözték vagy jobb esetben csak kizárták a döntéshozatalból.

Ahogy most az EU parlamentjében is tenni akarják, csak átnevezik a kommunistáknál már megismert fogalmakat.

Mert ugye nem cenzúra, hanem tényellenőrzés, nem zsarolás, meg kényszerítés, hanem jogállamisági eljárás.

A kérdés az, meddig tűrik az eu polgárai. Nincsenek jó érzéseim. Sajnos mi nem vagyunk olyanok mint a britek, nem tudunk innen az unió közepéből csak úgy kilépni.

2023. jún. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
31%
10-es, 11-es, a világ egyik legnaívabb elképzelése az, hogy létezik olyan dolog, hogy egy közösség csupán gazdasági közösség lehet anélkül, hogy az egyben politikai közösség is. Ugyan mégis hogyan lehetne államok közös gazdasági ügyeiről beszélni a politika bevonása nélkül, és fordítva, hogyan lehetne az államok politikájáról beszélni anélkül, hogy a gazdasági kérdéseket megvitatnánk? Ez a hozzáállás végtelenül a '90-es évek fukuyamaista, neoliberális gondolkodásmódját idézi, ahol véget ért a történelem, a neoliberális ideológiai minden más ideológiát letarolt, a jövőben nincs is szükség ideológiákra, hiszen előbb-utóbb minden állam bevezeti az amerikai mintájú liberális demokráciát, aztán eljön a kánaán. Azóta eltelt 30 év, és hát nem úgy néz ki, hogy Fukuyamának igaza lett volna. De ez a nézet, amit ti képviseltek, hogy az EU-nak csupán egy gazdasági közösségként kellene léteznie, pont amiatt nem lehetséges, mert itt vagyunk például mi, Magyarország, akik teljesen más politikát szeretnénk folytatni, mint pl. Franciaország vagy Németország. Az EU addig tudott "politikamentes" gazdasági közösség maradni (valójában persze sosem volt az, ez csak egy ilyen elképzelt idil), amíg azoknak a tagországai mind-mind viszonylag gazdag, nyugati, atlanticista, liberális demokráciák voltak, azonos gazdasági keretrendszerekkel, hasonló történelmi társadalmi-gazdasági fejlődéstörténettel. Aztán bekerültek melléjük a posztkomcsi, illetve a balkáni országok, amelyek teljesen más történelmi háttérrel rendelkeznek, ebből adódóan a politikájuk és a gazdaságuk is merőben más, mint a nyugati országoké, és máris muszáj beszélni a politikáról is. Ahhoz, hogy egy közösség, mint az EU, mellőzni tudja a politikát, ahhoz szükséges az, hogy a tagországok között ne legyenek politikai törésvonalak, és ahhoz, hogy ne legyenek politikai törésvonalak, szükséges, hogy a tagországok között ne legyenek gazdasági törésvonalak.
2023. jún. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%

12, tudod, mi a legjobb az egészben? Hogy még népszavazni sem kell róla, hanem a főnit kéne kicsit unszolgatni, hogy ugyan, egyik éjjel, hozzon mán egy rendeletet és léptesse ki a királyságot ebből a fertőből, oszt, jónapot. Nem kell itt jogállamiságozni, meg eljátszani a demokráciát, meg mittomén...


Legyen egyszer tktk és lépjetek már a tettek mezejére, mert igy egy rinyáló tini képe lesz látható rólatok, aki sosem mer odalépni a csaj elé.


lépjetek ki, lépjetek ki, lépjetek ki

2023. jún. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!