Részben a covid alatt elzavart kísérleti oltást megkockáztatni nem akaró egészségügyi dolgozók hiánya miatt került ilyen helyzetbe az egészségügy?
Nem. Alapvetően az évtizedes alulfizetésük, a magánpraxisban való elhelyezkedésük megnehezítése, a Magyar Orvosi Kamara sárba tiprása és lenullázása, az évtizedek óta súlyosbodó orvos- és nővérhiány, és a kormány részéről a szakemberekkel való párbeszéd teljes hiánya okozza ezt a helyzetet.
No és persze a forráshiány: Németország pl. a COVID ELŐTT (!) is az ország GDP-jének közel 11%-át költötte egészségügyre - Magyarország a saját GDP-jének csak a 6%-át, azaz kb. FELÉT!
Gondolj bele: a német GDP volt 3 861 550 millió dollár (USD) - a magyar GDP mindössze 160 957 millió USD!
Viszont egy CT-gép, egy röntgen, egy protézis, bármilyen egészségügyi felszerelés ugyanannyiba kerül a világpiacon! Nincs kedvezmény Magyarország számára, vagy más, a polgáraik egészségén spórolni kívánó országoknak!
Tehát Magyarország a német GDP töredékét kitevő nemzeti össztermékének is csupán a 6%-át költötte egészségügyre!
Elképesztő mértékben spórolt minden kormány, de különösen a Fidesz az egészségügyi rendszeren - miközben mindenki másnál nagyobb összegeket költenek pl. propagandára és - az egész EU legkorruptabb országaként - rengeteg pénzt kifolyatnak az államkasszából magánzsebekbe.
Ahogy a régi népi bölcsesség tartja: sz@rból várat nem lehet építeni.
Külföldön milyen az orvoshozjutás, ha beteg vagy? Hogyan, mikor látnak el? Mennyibe kerül?
Külföldön él magyaroktól kérdezem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!