Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire idegesítenek a...

Mennyire idegesítenek a magyar neomarxisták, mint Pottyondy, Puzsér és társaik?

Figyelt kérdés

Filozófiát hallgattam az egyetemen, a neomarxizmus egy kifejező jelző a kortárs domináns politikai mozgalmakra.


Csak álcázzák, hogy a NER-t kritizálják, valójában propagandaanyagot tolnak, és ezzel megosztják a társadalmat, ami miatt csak még jobban nő a feszültség már hétköznapi szinten is az emberek között. Az elfogadható, hogy gyűlölik a NER-t, az viszont nem, hogy az átlagos embereket is, akik valamilyen meggyőződésből a fideszt favorizálják, felhasználják a mocskos politizálásukhoz. Régen szerettem Pottonydit hallgatni, még most is tud jó poénokat elsütni, de hihetetlenül idegesít és zavar, hogy ahelyett, hogy valamiféle konstruktív irányba használná fel a befolyását, inkább még jobban polarizálja a közvéleményt. Puzsérról nem is beszélve, aki Schiffer Andrást is reflexszerűen lejáratta, anélkül, hogy észrevette volna, hogy azért csinálja ezt, mert képtelen elviselni a vele ellentétes véleményeket.



2023. máj. 11. 23:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
13%
Nem vagyok kíváncsi rájuk.
2023. máj. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
84%
A poszt lényege az lenne, hogy Schiffer józanságáért kampányolnál? Mivel tuti 30 alatt vagy, így valószínűleg nem ismered a pálfordulás előtti munkásságát: Schiffer igéretes, konzekvens, nyitott, többnyire liberális nézeteket valló, morális képviselő volt a kezdetben. Mióta az LMP arról szól, hogy Ungár megélhetési politikusként anyuci és a NER osztalékai mögül pózol a Parlamentbe, majd vidéken a megmaradt aktivistáit buta csicskának nézi akik a fa mögé bújva kellene, hogy leleplezzék az erdőtolvajokat akikkel ők meg a média előtt kirakat-kampányolnának (és ez nem vicc!), azóta Schiffer is önjáró és bizony, komoly szerep- és identitásválságba keveredett. Gyakorlatilag nem a tematizált felkészülés, hanem a műsorkonstrukció (és az amögött levő ideológiai háttér) kiszolgálására törekszik. Nyilván, mint pártot vesztett ex-ellenzéki politikus, nagy mozgástere nincs, élni meg valamiből kell- végülis azt vallja, hogy még mindig jobb ha dörgölőzik ide és oda is, mintha szimpla propagandista lenne a sok, az övénél jóval alacsonyabb intelligencia kvóciensű megélhetési szamár mellett. Mentségére szóljon, hogy nem ő az egyedüli, aki pénzért politikai prostituáltat játszik (most énekesekre, kutatókra, művészekre inkább nem térnék ki), ott van pl. Czeglédy, Fodor, Szili a közelmúltból. Nyilván Puzsér, aki közeli kapcsolatot és baráti viszonyt ápolt Schifferrel, azonban még mindig elég ,,média levegővel" rendelkezik ahhoz, hogy továbbra is vállalhassa elhajlások nélkül a véleményét, felrója, hogy a mai neofasiszta és restaurált posztszovjeti időszakban hol is van a Schifferi morál, amire hát a másik oldal természetszerűleg reagál interperszonális sértődékenységgel. Mi mást is mondhatna, amikor az egykori harcostárs kéri számon- hogy némi szervilizmust muszáj bevállalni a túlélésért ?!(vagyis ha kell dögöljön az ukrán náci és kapjon elég hajlakkot a jövő nemzedék a pofájába, sőt verje ki a balszemedet is a rend őre, ha már magyar virtus..) Szóval szomorú igen, nekem mint ex-kutatónak szintén vannak hasonló kiábrándult tapasztalataim a diszciplinám területéről, akik a tudásukat, szakmai komptenciáikat pénzért, pozícióért és kapcsolatokért bizony a társadalom polarizációját segítő Propagandaminisztérium támogatására ajánlják fel. Ha lenne lehetőségem, én is megpróbálnám elszámoltatni őket (és itt nem a jobboldaliak ideológiai elszámoltatásáról van szó, a NER feudalizmusa sem a jobboldali konzervativizmusról szól)>> azonban ez addig, míg a rendszer áll, kizárólag rám üthetne vissza és semmi érdemleges magyarázatot nem kapnék azoktól (a cinizmuson és az elhárításon kívül) akiknek azt kellene megvallani, hogy miért inkább a nagytőkések kiscsoportja a favorit a magyar hazai közérdek és a (tömeg) társadalom helyett.. Puzsér egyébként nem neomarxista propagandista, hanem történész; Edina nem viccet, hanem politikai szatírát ,,nyom" és politológus; FAM pedig antropológus és vallásfilozófus. Egyikük sem jogász, nincsenek rászorulva rendeletekkel operáló illiberális államban való ,,kirakat jogászkodásra", ezért nem fognak egyik politikai ideológiai oldal kedvéért sem fogyaszthatót okádni a közasztalra. Sőt, aki követi a munkásságukat az már megszokhatta, hogy sok mindenben nem lehet és nem is kell egyetérteni velük, az ő média perszónáik célja a figyelemfelkeltés és a vitakultúra igényének felébresztése: a polgári attitűd része a kritikus gondolkodás (állandó ellenszél), az IGAZI demokraták feladata pedig mindig, a bátorság megőrzése. Azt meg már félve is írom le emlékeztetőül, hogy az igazi istenhívők erénye meg a szolidaritás, az empátia és a morál.. Aki kizárólag merev ideológiákban tud gondolkodni és tudatisan elzárkózik a fact checktől, a self monitoringtól és a consensustól- az a fenti felsorolásból egyik attitűdöt sem vallhatja magának. Azt az állításodat, miszerint felróvod nekik, hogy "folyamatosan polarizálják a NER szidásával a társadalmat", ill. "fideszt favorizáló átlagos (! ez terminológiailag ugyan mit jelent?!) embereket is felhasználják"- nem is értem. A filozófus alapdiploma most itt velünk van a szobában?! Hát minden igazi szabad, magyar polgárnak aki rendelkezik még a közerkölcs iránt táplált társadalmi felelősségtudattal és nem full idióta, hogy megértse miért is gond az, ha neoliberális kapitalizmussal egy szűk nagytőkés elit kizsákmányolja gazdaságilag a társadalmat, miközben kizárólagosan minden közgondolkodás befolyásolására alkalmas felületet leural és saját ideológiai elitet termel (ez brainwashing akkor is, ha a neokonzik sivalkodnak), majd hatalom politikai célok megtartásáért cserébe egy nemzeten belül folyamatosan rétegfeszültségeket generál s mondvacsinált trendek mentén kriminalizál.. Ugyanis lehet sok mindenre hivatkozni: politikai járatlanságra, kiszolgáltatottságra, kapitalista attitűdre (kell a pénz!szervilizmus), politikai örökségre, exhibicionista drivera, konzervatív nevelésre- aki ma a NER-t támogatja, az a feudalizmust, a társadalmi megosztottságot, a nemzetközi elmagányosodást, az ideológiai autokraticizmust, a vallási/felekezeti szervilizmust, a tömeg propagandát és a keleti modellt támogatja- azon meg nem kellene megsértődni, ha valaki (aki szintén magyar állampolgár és ide adózik, miközben a saját jogán jutott pozícióhoz és látja is el felelősen a munkáját- hiába uszítanak ellene rindszerszinten 10 éve és próbálják illegitimizálni a személyes meggyőződését- aka az igazi polgári és nem politikai ellenzék!) számonkéri azt az egyéni indíttatást, ami miatt xy ,,átlagos ember" ezt a high tech Döbrögiséget pártolja, úgy, hogy jobboldali kirakat értékekről beszél kb. az útszéléről.. Azért egy belpolitikával legalább heti/havi szinten foglalkozó diplomás fiataltól elvárható kellene, hogy tisztában legyen azokkal a politikai fogalmakkal amelyekkel noname dobálózik, illetve annak a rendszernek a működésével (akár szimpatizál vele, akár nem) amelyben él. Nettó bullshit (alias a modern kognitív disszonancia alapesete) az a premissza, hogy a kérdésedben kiemelt kizárólag ellenzéki (!!) média személyiségeket teszed felelőssé a társadalmi polarizációért, s nem ott kopogtatsz ahol 1,5 éve a Pegasus-on lovacskáztak a Propagandaminisztériumban, vagy ahol nagymellénnyel vállalják, hogy kitalicskázott, megfürdetett közpénzből (adó, áfa- elinflált forint!)eredő milliárdokat költenek a tömegek ideológiai átnevelésére és a kinevelendő szélsőségesen radikális és hűséges új káder elit oktatási/szociális/gazdasági privilégiumainak kiépítésére. Tudod, én klinikusként azt mondom neked mindenféle youtube csatorna nélkül is, hogy ha legközelebb a közegészségügyben szeretnéd kikúráltatni magad, ne nálunk kérd számon, hol a zsé, hol az orvos, hol a beteghordó, miért ez a várólista és mi is ez a színvonal, hanem kopogtassá be valamelyik NER intézményhez és kérdezz rá, hogy mi történik azzal az adóval amit rendszerfelhasználás/karbantartás/eg.járulék/nyugdíjjárulék/kereskedelmi termékek (áfa) után befizetsz havonta abból az EU-s bérminimumtól jócskán leszakadó kis havi nettóból, amiről a Parragh és a Nagy is úgy a saját 4 millkós havi nettójuk árnyékából úgyvélte, hogy elég az neked, hogy vonzó jobbágy maradhass az általuk lefojtott gazdasági piacon.. Másfelől meg, egyszerűen nem kell nézni nem szimpatikus ellenzéki figurákat, nem kell dollárbaloldalos objektívnek kamált nemzetközi sajtótermékeket fogyasztani és végképp nem kell olyan média perszónákat követni (bármelyik oldalról is), akiknek úgy tűnik nem sikerült megértened sem a média perszónájuk, sem a kritikájuk, sem a cinizmusuk természetét és forrását. Fogyassz kizárólag buborékot és akkor nem húzod fel magad, a buborékon túlt meg hagyd meg azoknak, akik az általuk preferált személyekkel is képesek kritikus attitűdre egyenbólogatás helyett, és véleménykülönbségek ellenére sem személyeskednek akkor, ha a prezentőr épp ,,nem beszél bele, a vélt, közös ideológiai közösségi keretbe".. Végül, egy full személyes megjegyzés: ezt a ,,filozófiát hallgattam az egyetemen" toposzt, mint amolyan ,,nálam az univerzális igazság, a magyar néplélek, mint kis keleti-Eus társadalmi szürrealizmus ideatrendjeinek nagyszótára, amelyet full arroganciával a belső standardjeim kiprojektálásának relevanciájával próbálok felhúzni és legitimizálni" attitűdöt érdemes lenne elfelejteni, mert vicc kategória. Egy valamirevaló bölcsész antropológiát, filozófiát, nyelvészetet, szociológiát, vallástudományt, esztétikát, társadalomtudományokat, pszichológiát és művészeteket tanul a BA képzés keretében; egy valamirevaló multitasker meg természettudományi, gazdasági, műszaki vagy orvos és egészségtudományi MSc-vel bővíti a tudását majd a multidiszciplináris kutatásig meg sem áll, miközben egy valamiben marad teljesen biztos: hogy az életünk során kizárólag részfolyamatok és eképpen részigazságok pillanatnyi megismerésére törekedhetünk és míg általános bázis tudás egyes témakörökben az indukció és dedukció különféle módszereinek köszönhetően elsajátítható, addig mindenre is alkalmazható egyetemes tudás és valaszkészlet sosem fog a rendelkezésünkre állni. Akkor gondolkodsz helyesen, ha kevesebbet állítasz, többet vélsz és sokat kételkedsz. Éppen ezért pökhendi balgaság a te ,,univerzális" előképzettségedre hivatkozva valamilyen társadalmi trendvitát relativizálni vagy éppen azt a rutinosabb szakmabeliektől kizárólagosan számonkérni- dehát fiatalság balgaság (bár én is csak épp átléptem a 30-at), remélhetőleg több tapasztalattal sokkal több összefüggést átfgosz majd látni és érzelmileg is érettebbé válsz a komolyabb társadalmi viták lefolytatására. Kivéve persze, ha maradsz a buborékban- ott ugyanis elég az ultra attitűd, a mindentis relativizáló megalomán cinizmus és a parttalan csoporthűség. Nekem, nekünk a balközépen ez mindegyis, a jobb oldalról megy folyamatosan a hiszti, hogy két infantilis zikálás között a libsik/antifasiszták/sorosisták/kommunisták/neomarxisták/bubupropagandisták/wokisták/atlantisták/háborúpártiak/pedofilok/ateisták (stb) nem keresik a társaságukat- na ezt a kognitív disszonanciát tényleg a ti feladatotok lesz leküzdeni. Bár én úgy tudom, hogy a jobboldali pasik jól keresnek, a fideszes csajok meg jól sz_pnak (mindekettő idézet)- szóval nagy (újra)közeledések helyett tényleg csak a csatornaváltást tudom javasolni!
2023. máj. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
9: lol, pedig az eltén diplomáztam, Ludassy Máriát és Pálfalusi Zsoltot is nagyon szerettem. :)
2023. máj. 12. 13:10
 14/20 anonim ***** válasza:
74%

"ugyanazt a mainstream narratívát tolják, amit a legtöbb neomarxista nyugati politikus."


És azok a meg nem nevezett politikusok neked mitől neomarxisták?



Imádom az ilyen semmibe kiáltott semmiket...


Egyébként mindentől függetlenül, van egy baromi egyszerű recept arra, ha valaki idegesít: ne hallgasd!

Szívesen!

2023. máj. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
51%
@13 Hát, akkor túl sokat nem értettél meg belőlük. Engem is tanított mindkettő, de őszintén érdekelne, hogy melyik neomarxizmus-definíció alapján jellemeznéd Puzsérék "gondolatait".
2023. máj. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
15: vagy csak te szűkíted le és sajátítod ki (marxi módon) az értelmezést.
2023. máj. 12. 16:21
 17/20 anonim ***** válasza:
87%

Szuper, már tudjuk, hogy imádod leírni Marx nevét, de még mindig nem tiszta, hogy neked mitől marxisták a meg nem nevezett politikusok, akiknek a mantráit állítólag a mainstream média tolja.



Enélkül elég nehéz lesz közös nevezőre jutni...már, ha egyáltalán valaha is volt ilyen célod. Vagy csak a veled egyetértő válasz a jó válasz?

2023. máj. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
32%

PottyONDÓ Edinának egyszer láttam egy videóját, annyi volt csak róla a véleményem, hogy: Ba+ ez nem komplett.

Amúgy nem nézem, nem követem őket, szóval semennyire nem idegesítenek.

2023. máj. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Az egy féléves 24 órás kurzus édes kevés filozófiához. Neomarxizmust meg a kurucinfóról loptatt, akik 4chan-ról lopták, amikor a gyík embereket összekeverték a zsidókkal. Puzsér és társai egyben tényleg intellektuálisan demagógok tudnak lenni. Az értelmiségben sose volt centrumértelmiség. Saját maguk talalták ki valamikor, amikor az EchoTV-be kaptak munkát kis ideig.
2023. máj. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
Kizárt, hogy te egyetemre jártál... :)
2023. máj. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!