Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A győri akkugyár ellenes...

A győri akkugyár ellenes népszavazás kezdeményezéséhez össze fog gyűlni a szükséges 23 ezer aláírás?

Figyelt kérdés

A Választási Bizottság helyben hagyta a kérdést.

Képes lesz rá az ellenzők csoportja összegyűjteni? Mert az azért nem kevés egy 100 ezres városban!



#Győr #népszavazás #tiltakozás #akkugyár #ellenzők csoportja #gyári ismeretek
2023. máj. 11. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Én egy korábbi népszavazási kezdeményezésről tudok, amit azzal utasítottak el, hogy nem értelmezhető a kérdés. Pollreisz szerint egy tízéves gyerek is tudná értelmezni azt a kérdést.

Eszerint újabb kérdést nyújtottak be, és azt jóváhagyták? Hol lehet aláírni? Mert én alá akarom!


Kérdező, te honnan értesültél az újabb kérdésről? Ha internetről, légyszi írd meg a linket.


Egyébként jó kérdés, össze fog-e gyűlni annyi aláírás. Nyilván a Győrplusz, az önkormányzat ingyenes hetilapja, amit minden háztartásba eljuttatnak, egy betűt se fog írni róla a demokrácia nagyobb dicsőségére. Kérdés, hogy mennyi idejük van összegyűjteni az aláírásokat.

2023. máj. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Győrben a Fidesz fellegvárában?

Na ott tuti nem

2023. máj. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Győrben esély sincs rá.Minden média a fidesz zsebében.Az egyetlen rádió, tv.És az újság is. Ilyen helyekről még csak hallani sem lehet a kezdeményezésről, hogy aláírást gyűjtenek. Személyesen pedig gondolom nem keresik fel a lakosokat.

Valamint a fidesz már csírájában próbálja elfojtani az ilyen próbálkozásokat.Nem hogy nem beszél az aksigyár esetleges káros hatásairól, de még az ellenzőket jól le is járatják és nevetséges formában mutatják be.Igazából pont ahogy szokták már évek óta!És ezzel elérik azt hogy az emberek ne foglalkozzanak vele, ne lássák át hogy esetleg komolyabb következményei is lehetnek egy ilyen gyár építésének!

2023. máj. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
Egy népszavazást mondanál 2010 uta ami nem fidesz és átengeték el árulom ilyen nem volt.
2023. máj. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1-es: bocsánat, annyiban módosítom a kérdésemet, hogy nem a Választási Bizottság hagyta jóvá, hanem a Győri Törvényszék változtatta meg a Választási Bizottság elutasítását...

Azért az érdekes, hogy én Debrecenben tudok erről, Győrben meg nem hallottak róla...

Debrecenben az ipari parkok helyét, méretét és értelemszerűen a funkcióját azok az önkormányzati képviselők is (egyhangúlag) megszavazták, akik most teli torokkal nyálaznak ellene...

És ez a legnagyobb gond: mindenki politikai hasznot akar húzni ebből a témából, a valóságban ők sem a környezet védelméért óbégatnak, hanem készülnek az önkormányzati választásokra.

A győri népszavazás nagyon sok kérdésre választ fog adni: össze tudjátok-e gyűjteni az aláírásokat, és ha igen: érvényes- és eredményes lesz-e?

Szerintem - még ha összegyűlnek is az aláírások - a népszavazás vagy nem lesz érvényes, vagy eredményes.

Az ellenzők azt állítják, hogy hatalmas a felháborodás Debrecenben az akkugyárak miatt, a valóság az, hogy volt vagy tíz megmozdulás az akkugyárak ellen, amin összesen (beleértve az utaztatott bértapsolókat is) nem voltak többen négyezernél. Ennél még egy kézilabda-meccsre is többen mennek el...

A tévedések elkerülése végett: első lennék aki elmenne a Fidesz temetésére, de ebben (talán) igazuk van: megkérdeztem az általam favorizált Momentumos ismerőseimet: mit ajánlanak helyette, mit kéne csinálni az iparterületeken, ha nem gyárakat?! A válasz igen siralmas volt: Magyarország mezőgazdasági ország, ezért mezőgazdaságra kell hasznosítani a területeket. Ez látszólag még okos válasznak is tűnhetne, csak hogy mit termelnének azon az iparterületen? És azt hol dolgoznák fel?

És mindezt milyen nyereséggel? Ez - mezőgazdasági méretekkel mérve - olyan kevés terület, hogy nemzetgazdasági szinten nem mérhető a rajta folytatandó termelés!

Én elég mélyre beleástam magam ebbe a témába, és úgy döntöttem: nem fogok aláírni a népszavazáshoz, mert senki sem tudott érdemi és konkrét alternatívát mondani...

Ráadásul: ha a győri népszavazás elvérzik, akkor akkora presztízsveszteség az ellenzéknek, hogy azt a választások előtt már nem fogják tudni kiheverni! És azt a Fidesz iszonyúan ki fogja használni az undorító és agresszív kommunikációjával!

De: dacára annak, hogy én nem írnék alá, belinkelem neked a Győri Törvényszék másodfokú jóváhagyását, hogy lásd: nem a levegőbe beszélek:

[link]

2023. máj. 11. 21:55
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

#1 vagyok, köszi a kiegészítést, kérdező!


Nálunk egyébként pont most bővítették emiatt az Ipari Parkot kelet felé, tehát termőföldeket minősítettek át ipari területté. Így egyébként nagyon közel lesz Győrszentivánhoz. Ha ez is olyan zajos lesz, mint a gödi Samsung-gyár, akkor azt nagyon is hallani fogják Győrszentivánon.

De a termőföld tönkre tételét és a gigantikus mennyiségű ivóvíz felhasználását (amiből szürke víz lesz) sem tartom jó ötletnek.

Amit a leginkább nem értek, hogy miért Győrben akarnak ilyet építeni? Itt már ma is munkaerőhiány van: 50-70 km-ről buszoztatják ide a munkásokat. Ha idetelepül egy újabb gyár, ami ismét több ezer alacsony képzettségű embert akar alkalmazni, akkor el se tudják majd indítani a termelést, annyira nem lesz emberük. Ha csak nem hoznak máshonnan: ukránokat, kínaiakat stb. Ami megváltoztatja a város etnikai összetételét is, és a kultúrák találkozása nem mindig zökkenőmentes, ahogyan a németországi migránsokkal kapcsolatos problémák is mutatják.

2023. máj. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

6 - Tudod az a baj, hogy anno Debrecen tényleg a mezőgazdaság "fellegvára" volt, hatalmas (öntözött) területekkel, és totális élelmiszeriparral! Tízezrek dolgoztak az élelmiszeripari cégeknél, még mezőgazdasági gépgyárból is kettő volt!

Aztán '95-re szétverték, szétlopták az egészet, tokkal vonóval.

Amikor a földeket szétosztották, az ostoba újgazdák (a terület növelése érdekében) betemették az öntöző árkokat, most meg sipákolnak az aszály miatt...

A vízről annyit (megint csak Debrecen): anno a DEKO egymaga használt napi 24.000 köbméter vizet a gyártáshoz. Most az egész Déli Gszdasági övezet nem fog ennyit használni! Debrecenben akkor a napi vízfogyasztás 100-120 ezer köbméter volt - ma 40 ezer. Bőven van víz, már 1973-ben bevezették a Tisza vizét a városba: Debrecenben még soha nem volt vízkorlátozás, a legnagyobb forróság idején sem!!! Ennek dacára az ATV-n ez a Schmuck Erzsébet mindig vízhiányt vizionál (az életben semmi köze nem volt Debrecenhez). Vagy: Toroczkai jött Debrecenbe - két könyvdarálás közben - a természetért harcolni... Olyan alakok tűnnek fel a téma kapcsán, hogy az ember sírógörcsöt kap a látványuktól!

Egyik sem azért "harcol" (itt már minden suttyó harcol), hogy minél szigorúbb környezetvédelmi garanciákat préseljünk ki a beruházóktól, hanem azért vergődnek, hogy állítsák le az egészet!

Nem fogják. Akinek van egy hangyányi esze az tudja: annyi pénzt beleöltek már, hogy ha le kellene állítani, abba a kártérítésbe az ország belerokkanna!!! Én ezért (is) nem írom már alá a népszavazásit (már ha lesz) Debrecenben.

2023. máj. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
5) Győrben nem lesz egy ilyen népszavazás 50,01%-os részvétel, ami az érvényességhez szükséges. (ha egyáltalán lenne ilyen népszavazás)
2023. máj. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Győr a legfideszesebb város, itt Borkait is ugyanúgy megválasztották, itt akármi is lesz az lesz amit a Fidesz akar.
2023. máj. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
No, Győrben összegyűl a népszavazáshoz szükséges aláírásmennyiség?
2023. okt. 22. 22:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!