Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szivatja a kormány a...

Miért szivatja a kormány a tanárokat és az orvosokat?

Figyelt kérdés

A Fidesznek van egy sajátos elképzelése az ország működéséről, ezzel lehet nem egyetérteni meg egyetérteni, a piszkos ügyek is a felszínre szoktak szivárogni, ezeket a különböző, független szervezetekre való nyomásgyakorlással igyekeznek elsimítani (ez a tendencia egyébként máshol is gyakori, nemcsak nálunk). Azt viszont tényleg nem értem, hogy a NER szempontjából mégis miféle kockázatot jelentenek a tanárok és az orvosok?

Egy ilyen mértékű fenyítés, hogy bosszútörvényt léptetnek érvénybe, nem kicsit inadekvát. Pintér hipotetikusan minden bizonnyal egy klinikai pszichopata (gondolom nem kell bemutatni, hogy mennyire nehéz velük együttdolgozni, t.i. alá-fölérendeltségben gondolkodnak, nem tűrik az ellentmondást), mégis az ő feladata lett irányítani ezt a két szektort. Az oktatás/egészségügyi problémák rendszerszintűek, amire nem az a megoldás, hogy a már ígyis túlterhelt dolgozókat még jobban megszivatjuk, azt remélve, hogy ezzel jobb irányba fog elmozdulni a helyzet. Viszont nem gondolom, hogy ez lenne a valós oka ennek a szivatásnak, szerintem többről lehet szó. Az erődemonstrációt kizárnám, mert azt már hétköznapi szinten érzi az átlagállampolgár (folyamatosan azt adja le a közmédia, hogy egyedül a mi kormányunk erős az Unióban). Másrészt nem gondolom, hogy egy teljes tanártársadalom bármiféle nyugati propagandát tervezne átadni a diákoknak. Az orvosok miben jelentenek fenyegetést a kormánynak, hogy csipogókkal és mindenféle méltatlan rendelettel akarják beszabályozni a pihenési idejüket/munkájukat? Ezt még egy kib*szott multi sem engedheti meg magának.



2023. ápr. 25. 21:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
5# Annyit hozzátennék, hogy az egészségügy nyomorult állapota, dolgozóik megnyomorítása, ezért empátiájuk elmaradása, érdektelenségük, egyre köztudottabb. Várólisták. Felháborító, hogy van olyan vizsgálat, beavatkozás amire több mint fél évet kell várni
2023. ápr. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Igen, de pont ez az, hogy a tanárok és az orvosok épp a javakat termelik. Most nagyon lebutítva a dolgot: ha OV elájul, akkor orvost kell hívni hozzá, hogy el tudja látni, ezért magával b*szik ki, ha őket szivatja.
2023. ápr. 25. 22:07
 13/21 anonim ***** válasza:
79%
Az orvos Aki OV hez "kimegy", nem érez semmit az egészségügy sz.r helyzetéből.
2023. ápr. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Azért írtam, hogy "lebutítva", viszont ha tömegesen elmenekülnek az orvosok az országból, akkor azért specialistákból is nehezebb válogatni. Minél több orvos megy el, annál jobban csökken az ellátás színvonala és annál nehezebb jobb orvost találni. Tehát még mindig ott vagyunk, hogy végső soron magával b*szik ki.
2023. ápr. 25. 22:13
 15/21 Revolúcióbiológus ***** válasza:
0%

Magasan ez a két közalkalmazotti csoport teljesített legrosszabbul a COVID alatt. Ha a rendszerszintű problémákat kivonod akkor is - az orvosok alkalmatlanságába tízezrek haltak bele, a számítógépet kezelni képtelen tanárok meg egy csomó gyerektől éveket raboltak el.

A rendőrök is alulfizetettek, mégis hasznosak tudtak maradni a legkritikusabb pillanatokban is - nagyjából 10-20.000 rendőr hiányzik az országból, még sincs folytonos picsogás -, de a kormányhivatali, vízügyi vagy adóhivatali dolgozók is jól vizsgáztak, pedig nekik is volt dolguk rengeteg az elmúlt években migránsoktól kezdve szárazságokig sok mindennel.

Az orvosok egy külön állatfaj, de a tanári képzésekről azért mindenki tudta már az én időmben is, hogy oda a gyengébb képességű, megúszós emberek jelentkeznek, s ez tudomásom szerint azóta sem változott sokat.

2023. ápr. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

"az orvosok alkalmatlanságába tízezrek haltak bele, a számítógépet kezelni képtelen tanárok meg egy csomó gyerektől éveket raboltak el."


Ez több sebből vérzik: vírusos fertőzés ellen nem nagyon lehet segíteni, mivel nincs ellenszere. A túlélési esélyeket megnöveli egy csomó faktor, de ez orvosok nélkül nem fog menni. Az orvoshiányt mivel kell megoldani? Hogy még lehetetlenebb körülményeket biztosítson a kormány a munkavégzéshez? Ezzel vagy meg sem jelölik sokan a képzést vagy elmennek külföldre dolgozni.

A járványkezelés pedig a kormány felelőssége.


Sajnos több az idősebb tanár, mint a fiatal, de ha fiatal tanárok sem lesznek, akkor ki fog tanítani?

2023. ápr. 25. 22:43
 17/21 anonim ***** válasza:
33%
Teljesen retardaltakkal vitatkozni nem erdemes.
2023. ápr. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Revolúcióbiológus ***** válasza:
35%

#16: A kormánynak is van felelőssége a járványkezelésben, de mikor betolnak valakit vírusos tünetekkel akkor nem Orbán Viktor fog állni felette, hogy kivizsgálja és kezelje, hanem egy tipikus Rolex-órás főorvos úr aki lehetőleg csak napi 5 perc vizitre szeretné látni a betegeit és 6 számjegyű hálapénzt vár, mert ha nem tejelsz akkor alhatsz a hideg folyosón.

A magyar orvosok felelőssége kb. vitathatatlan a hazai járványkezelésben, ők hozták létre azt a közeget, amely miatt leromlott az egészségügy. Nyilván szomorú, mert amúgy tele van a pálya kötelességtudattal és gyógyítás iránti humanitárius vággyal rendelkező emberekkel, de az orvosbárók diktálta általános közeggel ők sem tudnak mit kezdeni - legfeljebb 1-1 intézményben tudnak változást előidézni.

2023. ápr. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
18: de nem érted, hogy ezzel több orvost ösztönöznek arra, hogy menjek át magánrendelőbe?
2023. ápr. 25. 23:14
 20/21 Revolúcióbiológus ***** válasza:
35%

#19: S szerinted mekkora üzlet lehet egy szegény országban magánorvosnak lenni? Csak úgy jönnek az 5 milliós laborvizsgálatok meg 10 milliós műtétek, mi? Fogorvoshoz is mennyi ember jár (ja, nem).

A magánegészségügybe eleve csak néhány szakorvosnak van esélye bejutni és ők is csak rutindolgokat végeznek futószalagon. A magánegészségügy modellje, hogy a lehető legtöbb ember kap valami kis értékű szolgáltatást a lehető legkisebb áron. Ráadásul mivel piaci verseny van, ha a konkurens magánkórház aláígér az áraknak akkor folyamatosan csökken a profitráta és optimalizálják a működést (elbocsátás, fizetéscsökkentés). Erős korlátai vannak a felvevő piacnak, talán a lakosság 10-15%-ának lehet alternatíva, s igazából nincs is baj azzal, ha ők ténylegesen alternatívát találnak a közegészségügyre (ahogy a közoktatásra is alternatíva a magániskola), de ne vizionáljuk már, hogy minden sarkon magánrendelők lesznek...

2023. ápr. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!