Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A bal oldal miért nézi le a...

A bal oldal miért nézi le a szakképzésben végzetteket a diplomásokkal szemben, reflektálva arra is amit Orbán mondott, hogy azért sikeres a rendszer, mert többen jelentkeztek technikumba szakmát tanulni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok fideszes, ellenzékre szavaztam, de gyakran hallom a bal értelmiségiektől, vagy úgy alapvetően is a bal oldalról hogy milyen óriási probláma az, hogy leépítik az oktatást és inkább szakmát tanulnak. Én meg elgondolkodom azon diplomásként, hogy mennyi haszontalan diploma létezik és hogy egy bölcsész végzettségű miért lenne társadalmilag hasznosabb? Azt figyelmen kívül hagyják, hogy azért az emberek egy igen nagy része genetikailag sincs olyan szinten, hogy egy komoly egyetemi szakot elvégezzen.
2023. ápr. 25. 13:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Senki nem néz le senkit. Az oktatás egyre rosszabb, azt hiszem, ebben egyetérthetünk. Képezni elsősorban nem bölcsészeket kell, hanem olyan értelmiségieket, akikből hiány van. És persze szakmunkásokat is. Ki mire alkalmas.
2023. ápr. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

Baloldal? Ma a fiatalokat baloldalnak szokás becézni?


Én úgy tudom, hogy a legtöbb fiatal, ma vagy sportoló, vagy influenszer, vagy irodai melós akar lenni. Talán őket kellene megkérdezni erről és nem a nemlétező baloldalt.

2023. ápr. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
Szakmunkás vagyok (bár olyan szakmunkát tanultam ami főleg szellemi munka, de ezt most nem keverném ide). Nem érzem magam lenézve. Lenézni a buta embereket szokták, pl. azokat akik nem veszik észre, hogy épp megetetik Őket azzal, hogy Ők hárommillióan az okosok, míg mindenki más ezen a kontinensen hülye. A kormánynak pont ez a célja, hogy ellentétet szítson idős és fiatal, szakmunkás és értelmiségi, fővárosi és vidéki között. Pedig nem a szakmunkás végzettségétől lesz valaki buta, ahogy a diplomától sem leszel okos. Ismerek nagyon nagy tudású szakmunkást és nagyon egyszerű diplomást is és ugyanezt fel lehet húzni a többire is, csak Orbánnak nem érdeke, hogy ezt átlásd, mert akkor nem tud irányítani.
2023. ápr. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Az a vicc, hogy bármilyen társadalmi probléma jön, sosem az érintettek vannak megszólitva, megkérdezve, sosincs társadalmi diszkurzus, bármi, aki kicsit is előremozditaná a problémát... nem, baloldal. Nektek csak a baloldal kell.
2023. ápr. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ellenzékiként én nem nézem le a szakmunkásokat, sőt a segéd- és közmunkásokat sem. De úgy gondolom, hogy egy diploma (mérnök, orvos, tanár) adott esetben sokkal több értéket teremt. És abban is hiszek, hogy Magyarországnak szüksége volna ezekre az értékekre. Derék dolog, hogy még egy fali konnektor be lett kötve, de mennyivel többet ér, ha magyarok fedezik fel az Alzheimer kór ellenszerét.
2023. ápr. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%
Azok a területek, amiket ma technikumi szakmáknak hivnak, nagyon-nagy részben automatizálva lesz a jövőben és robot technológia fogja ellátni őket. Megint csak nem a jövőre való felkészités, hanem homokbadugott fej van. Megy el mellettünk a világ, de baloldalozni mindig lehet.
2023. ápr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg pl. egy történész is sokat letehet az asztalra, amiből az egész nemzet profitál. Nyilván nem kell belőle annyi, mint tanárból, vagy orvosból, de ez a veszély nem is fenyeget.
2023. ápr. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Villanyszerelő a végzettségem és sose néztek le a diplomások mivel normális, intelligens ember vagyok.
2023. ápr. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen lenézés nincs,ezt csak te képzeled be.orbán célja társadalom megosztása,és a te példádból is látszik hogy remekül csinálja.
2023. ápr. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
37%
Szakmunkás vagyok és lenéztek
2023. ápr. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!