Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baj ezzel a státusztörvén...

Mi a baj ezzel a státusztörvénnyel szerintetek?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 24. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Az, hogy egy kicsinyes és ostoba bosszú a tanárok ellen. Döbbenet, hogy egy ilyen óvodás szinten lévő hisztigép vezeti ezt az országot.
2023. ápr. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Szrintem nincs ezzel a törvénnyel semmi baj: megfelel a tanároknak, meg a diákoknak, és ahogy nézem, a szülőknek is jó, hogy a gyerekük hülye marad.

Ha pedig minden érintett félnek jó így, akkor mit görcsöljünk rajta?


Végül is a fideSS épp eteljesíti a SZózatban megénekelt nemzethalált, a komplett elbutulást, a teljes leszakadást itt a prosperáló Európa közepén.

S a sírt, hol nemzet süllyed el, népek veszik körül. És ez az ostoba magyar nép megérdemli így a sorsát. Ez a örvény csak egy újabb szög a semmirekellők nyomorának koporsójába.

Lépjünk tovább.

2023. ápr. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Elképesztően aljas a tanárokkal szemben, még jobban rombolja az országot, de hát végülis én ennek szurkolok, ergo örülök ennek.
2023. ápr. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

"Szrintem nincs ezzel a törvénnyel semmi baj: megfelel a tanároknak, meg a diákoknak, és ahogy nézem, a szülőknek is jó, hogy a gyerekük hülye marad."


Meglérdezhetem tőled, hogy akkor te mit teszel ez ellen? Mert fikázod a maygarokat és végülis jogosan, de te mit teszel ez ellen?



Vagy ugyanazt, amit a többiek, elfogadod?


Előző vagyok, írtam a saját álláspontomról ezelőtt.

2023. ápr. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
6%
Semmi, csak hogy a sorosisták megint tudjanak valamin vergődni.
2023. ápr. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Semmi, így legalább van értelme felmondani a tanároknak.

Egy családtagom már sikerült rábeszélnem a felmondásra, még van egy másik rokon, akit még megpróbálok rábeszélni.

2023. ápr. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

Egy szerződés, így egy munkaszerződés akkor jó, ha pontosan le van előre rögzítve, hogy mire számíthatnak a felek: mit vállalnak és ezért mit kapnak cserébe.


Ez ennek a fordítottja: tök bizonytalan, hogy hol, mikor és mennyit kell dolgoznod, cserébe ajánlanak egy bizonytalan fizetést, ami majd nehezen kontrollálható feltételek szerint alakul valahol 1*X és 2,5*X között.


Kérdés, hogy esetedben mennyi lesz a szorzószám, a "maradékelv" alapján mennyi lesz az X. Kérdés, hogy kitalálja-e az igazgató/tankerület hogy nyáron behív dolgozni, hogy elküld a megye túlvégébe fél évre, hogy mennyi lesz a heti óraszámod.


Ha ilyen bizonytalan a helyzet, akkor a közgazdaságtan szabályai szerint két dolog történhet. Vagy akkora bért ajánlanak, hogy a legrosszabb szcenárióval számolva is megéri: ekkor feleslegesen sokat költünk bérekre. (Amit más hasznos dolgokra is lehetne költeni, akár az oktatásban.)

Vagy, ami valószínűbb, és nem ajánlanak a durva szabályoknak megfelelő még több bért, akkor kevesebb tanár lesz, mint most van.

2023. ápr. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!