Akik szerint Magyarországon diktatúra van vagy illiberális jogállam, mire alapozzák ezt?
Az elég neked kérdező hogy a legfelsőbb vezéred hivatalosan is bejelenti hogy csak egy diktatúrában lenne kötelező oltás??!
Így vett 180 fokos fordulatot Orbán Viktor kommunikációja a maszk és a kötelező védőoltás ügyében
A miniszterelnök véleménye a kötelező oltásról úgy indult, hogy “nem diktatúrában élünk, ez egy szabad világ”. Csütörtökön pedig a kormány arról hozott határozatot, hogy megengedje a munkáltatóknak, hogy kötelezően előírja dolgozóinak az oltás felvételét.
#35
Nincs legfelsőbb vezérem.
Ebben az esetben Ausztriában is diktatúra van?
36.
Igen!
És!
Attól itt még az lesz bubi!
#34
Máshol is nyúltak már bele, ahogy Magyarországon is nyúltak bele az utóbbi 160 évben is.
A "saját javára" pedig relatív, 2 millió biztos Fidesz szavazó van, ez önmagában elég a győzelemhez.
35.
Vagyok, szóval akkor elismered a diktatúrát,ha a minelnok mondja személyesen?
Egy szóval válaszolj!
Igen
vagy
nem?
#39
Nem, ezért is írtam ki a kérdést ugye :)
A te érvelésed szerint van még jó pár diktatórikus ország, köztük sok nyugati is, ezzel nem hiszem hogy sokan egyet fognak érteni.
40.
Jó,de ha a diktátor saját maga mondja,hogy diktatúra van az már jelent valamit!
43.
Tulajdonképpen a vírus volt a főpróbája a demokráciának az egész bolygón ami megbukott.
A vírus balhéval és green passal megágyaztak egy pontrendszerre alapuló globális diktatúrának ami Kínában már van!
Nem tudom hallottatok e róla hogy az összes eu ország aláírta hogy a következő virusnál who parancsait országok nem írhatják felül, na az hiányzik még.
gyarország diktatúra vagy jogállam?
Model: GPT-4
Rozina Szogyenyi
Akik szerint Magyarországon diktatúra van vagy illiberális jogállam, mire alapozzák ezt
Azok, akik azt állítják, hogy Magyarországon diktatúra vagy illiberális jogállam van, általában több tényezőre alapozzák ezt a véleményt. Néhány példa ezekre a tényezőkre:
Média és sajtószabadság: Az elmúlt években Magyarországon a média sok centralizációja és a kormányzati befolyás növekedése történt. Ez egyesek szerint korlátozza a sajtószabadságot és a kritikus hangok elhallgattatásához vezet.
A civil társadalom korlátozása: A kormányzat több törvényt is elfogadott, amelyek korlátozzák a civil szervezetek működését, és szigorúbb ellenőrzést gyakorolnak rájuk. Ezek a lépések sokak szerint a civil társadalom elnyomását jelzik.
A bírói hatalom gyengítése: A magyar kormányzat több olyan intézkedést is hozott, amelyek a bírói hatalom függetlenségét gyengítik. Ilyen például a bírói kinevezések, előléptetések politikai befolyásolhatósága, illetve a bírói szervezet átszervezése.
Az Alaptörvény módosításai: A magyar kormány többször is módosította az Alaptörvényt, amely egyesek szerint az alapvető demokratikus elvek és az alkotmányos egyensúly gyengüléséhez vezet.
Az Európai Unió kritikája: Az EU több alkalommal is kritizálta Magyarországot a jogállamiság, az emberi jogok és a demokratikus értékek terén tapasztalható visszaélések miatt. Emellett az Európai Parlament többször is elindította a Sargentini-eljárást, ami a Magyarországgal szembeni szankciók bevezetéséhez vezethet.
Populista és nacionalista politikai retorika: A kormányzat gyakran használ populista és nacionalista retorikát, amely egyesek szerint megosztó hatású, és az emberi jogok és a demokratikus értékek ellen hat.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!