A szakszervezetek miért hagyják hogy ennyire kevés legyen a magyar minimálbér?
Mire elég 154 ezer ilyen méregdrága élelmiszerek mellett?
A szakszervezetek ezt miért hagyják?
Múltkor azt mondta a DK hogy a munkavállalói szakszervezetek 2010 körül ki lettek csinálva a Fidesz által, és hogy azokban az országokban magasabb a minimálbér ahol erősebbek a munkavállalói szakszervezetek.
A szakszervezetek elsődlegesen eleve a munkáltató felé képviselik a munkavállalókat.
Ami kiüresedett, az az országos érdekegyeztetés. De nyilván ha lenne, ott se az lenne amit a szakszervezetek mondanak, mert a munkáltatói oldalnak is van érdekképviselete. Ráadásul ott még az alkupozíció se túl jó mert mégis mit tud ajánlani a szakszervezet cserébe? A végső döntés meg ugye a kormányé.
Aki erőt mutat - és a kormány el is hiszi hogy van ereje - az elér mindent.
Lásd a taxisokat.
Ők Katázhatnak, kitiltották az érdekükben sz ÜBER-t.
Ha szeptember elsején a tanárok nem nyitják ki az iskolákat, 15-én már a markukban lett volna az emelés, mert a Fidesz betojt volna a pár millió szülő haragjától. Most kapnak helyette státusztörvényt, aztán tüntikézhetnek tovább.
#15
A tanév kezdetekor egy ilyet simán meg lehetett volna csinálni, mert a tanév még meg sem kezdődik, vagyis, később be lehet hozni a dolgot.
Pl elhagyva az őszi szünetet ami egyébként is faxság.
Meg a társadalom megkapná a leckét, hogy képes-e a szolidaritásra, vagy inkább opportunista és a hatalom mellé áll.
#9 Aha, csak akkor azt nem értem, hogy amíg al elmúlt pár évben nőttek a reálbérek, hogy a rákba nem nőtt mindennnek egyenesen arányosan az ára?
Tulajdonképpen a te logikád szerint soha senkinek nem kéne fizetésemelést adni, hiszen mágikus módon rögtön ugyanannyival emelkedne mindennek is az ára.
Szóval annyira értesz a közgazdaságtanhoz, hogy hiszel egy hipotézisben, amin belül a reálbérnövekedés nem létezhet mint olyan, mert a bérekkel együtt nő mindennek az ára. Remek,
#17 Nem érted, igaz? Ha egy magas értéket előállító dolgozó bérét emelik, az nem gerjeszt inflációt, mert a cég több pénzt keres, mint amennyit a dolgozónak kifizet, tehát a béremelést csak a saját profitja terhére végzi.
Ellenben ha a minimálbért emelik, amit kötelező megadni akkor is, ha a dolgozó amúgy nem termeli ki azt a pénzt, akkor a cég már nem a profitból emel, ezért van ennek inflációgeneráló hatása.
Nem a magas minimálbért kellene elérni, hanem azt, hogy lehetőleg senki ne keressen olyan rosszul, hanem mindenki olyan munkát végezzen, amivel több értéket teremt így több pénzt kap, mint a minimálbér.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!