Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol fog végül stabilizálódni...

Hol fog végül stabilizálódni a forint árfolyama? Van egy olyan érzésem, hogy a forint most túlértékelt.

Figyelt kérdés

A Fidesz ellőtte minden valuta erősítő fegyverét (majdnem mindet): úgy felemelte kegyetlenül az alapkamatot mint 2008-ban tette Feri, amiért teli torokkal üvöltözött is az akkori Fidesz ellenzékből, hogy MIT CSINÁLSZ TE HAZAÁULÓÓ??

A kamatok már ott vannak mint 2008-ban voltak, már csak az ingyen pénzek osztogatásának visszavételével lehetne további forint erősítést elérni, pl. CSOK, babaváró eltörlése, de azt úgysem fogja megtenni a Fidesz, szóval akkor itt vége is.

Amúgy vásárlóértékben túlértékelt a forint: már egy nyamvadt maréknyi tészta+por étel is 1099 forint, ami Ausztriában 1.99 Euro. Meg egy porleves is már 550 forint (akciósan) ami Ausztriában 0.79 Euro. Látható, hogy nincs meg az egyensúly. Jóval kevesebb a vásárlóértéke a forintnak, mint amennyire a brutál magas kamatok miatt most felkapták.

Hol fog stabilizálódni a forint, már ha stabilizálódik egyáltalán valaha?



2023. ápr. 18. 12:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Végül? Végül egy kormányváltással fog stabilizálódni a forint áfrolyama. Addig, hhetente fog továbbra is sokszor 20-30 Ft-okat ugrani, ide-oda.
2023. ápr. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Majd ha stabil lesz a gazdaság és nem rángatja orbán éjszakai törvénymódosításookal akkor stabil lesz a forint is.
2023. ápr. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
13%

1# így van, amikor a jelenlegi Orbán kormányt, váltja a következő Orbán kormány🤣

Ráadásul akik két hónapja 500 Ft os eurót vízionáltak, most kussolnak! Akkor 3 Ft os romlás után jött az apokalipszis kérdés.

Kedves kérdező, nem túlértékelt a forint, hanem mesterséges, direkt módon alulértékelt volt.

2023. ápr. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%
3as, nem vagyok kussban, én voltam az egyik, aki 500 Ft-os eurót vizionáltam és vállalom, hogy tévedtem, igen, tévedtem, de cserébe olyan rekord magas jegybanki kamatok vannak, aminek a feléért, már annak idején akasztófára akartátok küldeni Gyurcsányt és most ehhez tapsikoltok és bár, igen, tévedtem és nem jött be az 500 Ft-os euró árfolyam, vagyis mégegyszer leirom, hogy tévedtem, de cserébe európai rekord inflációtok is van amellé, hogy én tévedtem, technikai recesszió is és leginkább árstop és vele együtt áruhiány. Én tévedtem, belátom, de ettől nem lesz jobb az átlagmagyarnak, nem lesz olcsóbb semmi, vagy több árú sem a boltokban, viszont fizetheti a rekordáfát is a rekordinflációval.
2023. ápr. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%

Nem lett 500.


Még.


Majd most nagybevásárolnak a spekulánsok, aztán lerántják az árfolyamot 400 fölé, és akkor szépen eladják, egy hónap alatt meg realizálnak 10-15% nyereséget.

2023. ápr. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

4# megint vízió, annyira sz@rul élünk, nincs a boltokban semmi...stb.

Ezzel szemben nézd meg a gazdasági adatokat, a szállodák dugig, bevásárló központok forgalmát, de akár az építkezési hullámot, a különböző lakossági megtakarításokat, a munkanélküliek számát...meg a 30 40 milliós autókat az utakon, a teli bevásárló kocsikat, a húsvéti dömpinget, az OBI elött a parkolót, a benzinkutakat, a netes vásárlások alakulását, az éttermek telítettségét.... szóval ez a de sz@rul élünk dolog abszolút nem igaz.

Nem gond az átlagpolgárnak a 2000 Ft os cigi, a 6-700 Ft os üzemanyag sem...

2023. ápr. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
6-os, 4es vagyok, meggyőztél, ha azt mondod, hogy minden rendben és nem okoz gondot az 1000 ft-os kenyér, ki vagyok én, hogy vitatkozzak veled. Igazad van!
2023. ápr. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#6 Nominálértékben talán emelkedik a kisker forgalom - az eladott áru mennyiségében viszont bezuhant.


Mit jelent ez?


Segítek: minden krva drága, és az emberek nem tudnak annyi árut vásárolni, mint korábban. Az élelmiszerkereskedők hónapok óta nyilatkoznak a "lefelé vásárlás" jelenségéről, tehát az olcsó szegmensben lévő, jellemzően sajátmárkás, vagy alacsonyabb minőségű árut veszik a népek. (És még így is kevesebbet, és drágábban, mint egy éve.)


De szerinted ez rendben van. Gratulálok az egyszerű világképedhez.

2023. ápr. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

7# na ugye, megy ez...

Tudod igazából a társadalmi szinten nézed, akkor tényleg nem okoz komoly problémát az 1000 Ft os kenyér.

Ez persze azt is jelenti, hogy egyrészt jó pár élelmiszer indokolatlanul olcsó volt idehaza, másrészt azt is jelenti, hogy az emberek döntő része keres annyit, hogy ne vágja agyon a kenyér, vagy a hús ára.

Nézd meg, hányan süllyedtek mélyszegénységbe emiatt, vagy vásárló erő hiányában hány húsbólt, pékség, cukrászda, étterem, szálloda zárt be? Iszonyatosan kevés. Mert van kereslet.

Én középosztályhoz tartozom, két hete akartunk foglalni egy jó kis Balatoni 4* os wellness hotelbe, ahol tavaly is voltunk, július végére, augusztus elejére. Alig volt szabad szoba április elején. Pedig 5 éjszaka két felnőtt és egy gyerekkel 535 000 Ft+ a többi....

És hidd el, nem kőgazgagokkal van tele.

2023. ápr. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%

Ha van félmillió Ft-od, hogy a Balatonon tavaszoljatok (amikor kb. semmit nem lehet ott csinálni) 5 éjszakát egy gyerekkel, akkor te az ország 98%-a számára a kőgazdag kategória vagy.


Te nem láttál még kaja nélkül iskolába járó kisgyereket, nem láttál kölköket kimaradni az edzésről, mert a díja 3000 Ft-ot emelkedett, és a szülőnek most már nem fér be...

2023. ápr. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!