Mi a liberális magyarázata a forint erősödésének?
Amikor a forint gyengült, akkor könnyű volt megtalálni a liberális magyarázatát a dolognak: "A putyinista oroszbérenc Orbán így teszi tönkre az országot, az inflációval kirabolja az országot, mert minden drágul, míg a magyarok bére nem fog semmit sem érni" stb
De most pont a fordítottja történik, azaz erősödik a forint. Erre mi a liberális magyarázat? Hogyan teszi tönkre Orbán Magyarországot az erős forinttal? Mert ezt nem lehet csak úgy letagadni. Amikor Ukrajnával vagy valamilyen összetettebb dologról van szó és kiderül, hogy nekünk liberálisoknak nincs igazunk akkor nyugodtan mondhatjuk azt a vitapartnerünknek, hogy "benyelted a moszkovita m1 agymosást".
Viszont egy olyan dologban, amit bárki bármikor leellenőrizhet, mint az EUR-HUF árfolyam, az kemény dió, mert itt saját szemével látja az ember, erre nem mondhatjuk csak azt, hogy "lefizetett krumplival Orbán!"
Viszont mi a liberális magyarázata az erősödő forintnak? Kérem egy tőlem intelligensebb liberális magyarázza el, hogy ezzel hogyan teszi éppen tönkre a fidesz az országot.
#31
Pontosan.
Viszont nem csak azért hibás Orbán, ami a 2/3-os uralma alatt történt. A 2008-as gazdasági világválságról is Orbán tehet. Az csak következménye a 1998-2002 közti elszúrt politikájának.
30! Nem öcskös, nem erröl van szó! Kiírtál egy provokatív kérdést, amire adtunk többen jó válaszokat, miszerint a forint azért erös, mert a tözsdén hülyére keresed magad a kamatokon, tehát mindenki forint erösödésre spekulál, hiszen olyen pozíciókétrt kapsz nagy kamatot.
Ezen többen berágtatok, hogy nem is...most FELMERÜL A KAMATCSÖKKENTÉS egy interjúban, erre már ettöl az óvatosabb befektetök szabadulnak a forinttól.
#33
Igazad is volt. Megmondtam én is, hogy semmi köze nincs Orbánnak az erős forinthoz. Viszont azt nem tudtam én sem, hogy a jóságos filantróp befektető spekulánsoknak köszönhető, hogy erős volt a forint.
De Orbán azt is elrontotta, ezért szabadul most mindenki a forinttól. Szóval ez is a fidesz hibája. Aki mást mond az agymosott m1 bámuló putyinista
34: ne legyél ennyire korlátolt.
A piacnak vannak alapvető szabályai:
Annak a valutának nől az értéke, amelyiket aktuálisan sokan veszik, kevesen adják el.
Ha valahol magas kamatot lehet kapni a befektetett pénzért, akkor a befektetőknek érdemes az adott valutában tárolni a pénzüket, így vesznek belőle, a valuta erősödik.
A másik oldalról bejön a magas kamat azon hátránya, hogy hitelt felvenni nem túl megérős, így a fejlesztések elmaradnak.
Persze ez egy komplex dolog, számos egyéb tényező befolyásolja a dolgot, pl hogy mennyire stabil egy valuta (hiszen a befektetők a kisebb rizikót preferálják), milyen az adott ország jogi és gazdasági környezete.
Például, ha egy ország sokat termel exportra, az erősíti a valutát. Ha sokat importál (amihez a helyi valutát ugye külföldire kell váltani), akkor az ugye gyengíti a helyi valutát.
Szóval ezek a dolgok adottak.
Na most, hogy ezek rövid és hosszú távon hogyan alakulnak, az jellemzően az éppen regnáló kormány döntésein múlik nagyban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!