Hogyan fog a kiskereskedelem (kisboltok, diszkontáruházak, hipermarketek) reagálni a kereslet év eleje óta tartó folyamatos visszaesésére Magyarországon?
Már mondták itt néhányan a témával kapcsolatban, hogy a visszaeső keresletre az eladók árat csökkentenek, hogy jöjjenek a vevők.
Mivel ez Magyarország, én inkább arra számítok, hogy nem fogják olyan mértékben csökkenteni az árakat, hogy a kereslet ismét növekedni tudjon.
Inkább a bolti eladókat, árufeltöltőket, raktárakban dolgozó munkatársakat kezdik el majd kirúgni, folyamatosan csökkenteni fogják a boltok árusítóterének a méretét, ezzel együtt csökkentik az árusított termékek számát, a pénztárak számát, végül pedig amelyik élelmiszerbolt az elhelyezkedése miatt (szegényebb környék) így se tud a vezetőség szerint elég nyereséget termelni, legyen az egy diszkontáruház, vagy akár hipermarket, azt bezárják és az összes ott dolgozót kirúgják. Aki szerint ilyen nem létezik, menjen be egy budapesti Tesco hipermarketbe és nézze meg a saját szemével, hogy az árusítótér mennyire összement és a kasszák nagy része nem üzemel.
Lehet, hogy valamelyik ezt csinálná, de ha lesz másik, ami árat csökkent, akkor odamennek a vevők, ez a piaci verseny, ami el is kezdődött:
Egyre több kiskereskedelmi üzletlánc száll be az „élelmiszerár-háborúba”, az elmúlt időszakban egymásra licitálva tartósan csökkentették egyes alapvető élelmiszerek árát. Először a vaj került célkeresztbe, majd a trappista sajt árát vágták meg több kiskereskedelmi hálózatnál is. A száraztészta is soron következik, illetve terítéken van a tejföl és a szeletelt sonka ára is - írja az Oeconomus.
Rém egyszerűen: A, kilőnek még jobban az árak mindenféle címszó alatt;
B, Felvásárolja az összes érintett veszteséges bótot Löllencs, így lesz egy Nemzeti Bót-központ, hun csak és kizárólag magyar termékeket lehet venni majdan. Tehát el lehet jelenteni a kivit, narancsot, banánt.
Bár, összedolgozva sok magyar gazdával, kijöhet az is, hogy magyar lesz minden eddigi déli gyümölcsnek mondott gyümölcs is:):)
"Egyre több kiskereskedelmi üzletlánc száll be az „élelmiszerár-háborúba”"
Ez az élelmiszerár-háború valójában a céges piaci gázár drasztikus csökkenésének köszönhető. A termékek beszerzési ára jelentősen csökkent. Viszont a dolgozók béremelését is ki kell gazdálkodni valamiből, ezért sokkal óvatosabban kezdenek árat csökkenteni a kiskereskedelmi üzletláncok, mint amennyit a beszerzési ár és az energiaárak csökkenése valójában megengedne.
"A lap szerint a céges gázár, amely tavaly nyáron nettó 1200 forintba is került köbméterenként az MVM Basic csomagjában, mostanra – köszönhetően a nemzetközi gázpiacon történt áresésnek –, immár nettó 351 (bruttó 444) forintra csökkent."
"A kereslet így is az eget veri. Ahányszor bemegyek egy bótba nem lehet mozdulni a sok embertől."
Az a sok ember nem vásárol annyi terméket, mint régen.
Végignézik alaposan az összes polcot, ami akciós, vagy megfizethető azt megveszik, majd szinte üres kosárral távoznak, és a közelben lévő másik üzletláncban ugyanúgy elkezdik végignézni az összes polcot, onnan is szereznek egy kevés árut, majd a harmadikban is megcsinálják ugyanezt, hogy spóroljanak kicsit.
Tényleg az egekben van a kereslet. Leveszi a polcról, megnézi, visszateszi, mert drága.
"Csakhogy nincs hova árat csökkenteni a magas adók és a kis árrés miatt."
Mielőtt a benzinárstop megszűnt, azt próbálták a "szakértők" megmagyarázni, hogy a benzinárstop megszüntetése után a piac helyreáll majd és az üzemanyagárak elkezdik majd megközelíteni a 480 forintos szintet. Ez annyira jól sikerült, hogy néhány szomszédos országban közel 100 forinttal olcsóbb 1 liter benzin, mint nálunk most. Jelenleg 618 forint 1 liter benzin Magyarországon, Szlovéniában 518 Ft.
Ugyanez várható az élelmiszerárstop megszüntetése után is. Aki abban reménykedik, hogy majd az árstopos termékek ára elkezd jelentősen csökkenni a piacnak köszönhetően, az várhat rá, nem fog ilyen történni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!