Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A több nyelvet beszélő, az...

A több nyelvet beszélő, az informatikában és a modern világ vívmányaiban jártas fiatalság miért jelent veszélyt a Fideszre?

Figyelt kérdés
Nekem úgy tűnik, hogy ebben a rétegben látja a Fidesz az ellenséget.

2023. ápr. 7. 22:39
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
61%

#10 Ez olyan szánalmas amit csinálsz.

A két fiam informatika területen tanul az egyetemen, a nagyobbik már épp diplomázott de már előtte is volt állása - nagyon jól keres kezdő mérnökként is, a kisebb még félúton van a diplomához. A nagyobbik már régóta fidesz szavazó a kisebb sokáig nem akart szavazni menni mert hogy nem érdekli a politika. Aztán meghallgatta MZP és társai néhány megnyilvánulását és ő jött hozzám, hoyg mindenképpen megy szavazni ő is, mert ezeket a barmokat nem szabad kormányra engedni. Na ennyit a fideszellenességről!

2023. ápr. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
96%
Az informartikusok meg a több nyelven beszélők között is van bőven fideszes.
2023. ápr. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
77%
Van egy csomó államilag támogatott nyelvtanfolyam. Szóval nem hiszem, hogy veszélyt látna bennnük a Fidesz.
2023. ápr. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
95%
10) Sopron az egyik legnagyobb fideszes fellegvár az országban, már vagy negyed évszázada.Szerinted ott javarészt az " éhező napról napra élő réteg" él javarészt?
2023. ápr. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Talán azért, mert az átlagnál logikusabban tudnak gondolkodni. Én ugyan már nem vagyok fiatal, de az informatika egy területével foglalkozom. Már évek óta megfigyeltem, hogy a hozzám leginkább hasonlóan gondolkozók között nagyon sok informatikus, programozó és hasonló területen dolgozó fiatal van.

Persze ettől még lehetnek Fideszesek és akár DK-sok is a fiatal informatikusok között, csak ebben a körben nem ők képviselik a többséget.

2023. ápr. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
41%

Külön nevetséges az ilyen " a fidesz ellensége a diplomás, nyelvet beszélő fiataloknak" szöveg azután, hogy a diplomamentő programmal külön segítettek sok fiatalnak megszereznie a diplomáját mikor csak a nyelvvizsgáját nem volt képes az illető letenni, majd a járvány alatt el is engedték a nyelvvizsga kötelezettségét csak megkaphassák a diplomájukat.

Azzal mutatta ki a fidesz hogy ellenséges a fiatal értelmiséggel, hogy lehetővé tette majdnem százezer olyan fiatalnak is a diploma megszerzését akik nagy része évek óta csak a nyelvvizsga hiánya miatt nem kaphatta meg a papírját, holott államvizsgázott. Aha.

2023. ápr. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
76%
Ez a retorika, hogy minden baloldali szavazó szuper okos, tanult értelmiségi és aki Fideszes az meg buta mint a föld végtelenül leegyszerűsített és primitív. Ezzel megint nem lehet választást nyerni, legfeljebb a saját egót simogatni, meg a vereséget magyarázni. A világ soha nem ennyire fekete-fehér. Láttam már bőven értelmiségi Fidesz hívőt. Azzal, hogy közlöd velük, hogy ők nem értelmiség (mert te azt gondolod) meg sötét bunkók csak végleg elfordítod őket magadtól és megszünteted a normális párbeszéd utolsó reményét is. A 2022-es vereség után elég sok szuper elemző cikk jelent meg erről a baloldali médiában is. Azt pedig hidd el, hogy ennek a rétegnek pont nem tetszik elég sok minden amit OV csinál. Szerintem ott is hagynák, csak éppen nincs jobb. A másik banda még nála is rosszabb. Szóval először talán kéne egy normális ellenzék lehetőleg olyan, aki nem bukott politikus és főleg nem Gyurcsány, sőt köze sincs hozzá. Na szerintem pont ez az amitől a Fidesz egyedül fél. Nem véletlen, hogy nem takarítják el a Ferit, viszont ahogy feltűnik egy olyan politikus vagy párt aki komoly ellenfelük lehetne azt azonnal és könyörtelenül kicsinálják.
2023. ápr. 8. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

"Azzal mutatta ki a fidesz hogy ellenséges a fiatal értelmiséggel, hogy lehetővé tette majdnem százezer olyan fiatalnak is a diploma megszerzését akik nagy része évek óta csak a nyelvvizsga hiánya miatt nem kaphatta meg a papírját, holott államvizsgázott."


#16 Ezzel inkább ártott nekik szerintem mintsem használt volna. A nyelvtanulást sarkalni kellene mivel irtó nagy a lemaradásunk idegen nyelv ismeretben a környező régiókhoz képest. Pl az ukrán 18-35 év közötti lakosság 60%-a ebszél angolul valamilyen szinten, nálunk ennél sokkal rosszabbak a számok. A kormánynak inkább szigorítania kellene a nyelv tanulási szabályokon, mert így is túl kevés a fiatalok körében azokat száma, akik rendesen ebszélnek idegen nyelveken. Én is most kezdtem el tanulni németül és spanyolul. Sosem késő elkezdeni.

2023. ápr. 8. 04:00
 19/25 anonim ***** válasza:
63%

Azt senki nem mondta, hogy a képzett emberek között nincs fideszes, az arányok a lényegesek, hogy hány % kormánypárti van közöttük, és hány az alacsonyabb rétegekben:


"Egy több mint tízezres – koronavírus-járvány előtti – közvélemény-kutatási adatbázis alapján kialakítottunk egy olyan indikátort, amely iskolai végzettség, foglalkozási beosztás, lakóhely, etnikai hovatartozás (roma vagy nem roma), jövedelem és internethez való hozzáférés alapján rangsorolja a társadalmat, a privilegizált elittől az erőforrásokban legszegényebb underclassig. A kapott indikátor alapján azt láthatjuk, hogy a magyar társadalom felső tizede döntően ellenzéki, onnan pedig lefele haladva folyamatosan csökken az ellenzék, és nő a kormány támogatottsága: a legkiszolgáltatottabbak között kiemelkedő a Fidesz népszerűsége. A tendencia igaz az egyes komponensekre is: az alacsony végzettségű, jövedelmű és vagyonú választók, fizikai munkások, falvakban élők, romák, és internethozzáféréssel nem rendelkezőek az átlagnál számottevően nagyobb arányban kormánypártiak. "


[link]

2023. ápr. 8. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
72%
Aki több nyelven tud, az több forrásból tud tájékozódni. Az átlag falusi fidesz-szavazó tudja nézni az m1-et, a tv2-t meg az rtl klubot, fiatalabbak a neten látják az origót meg hasonló kormánypárti médiákat, ahol azt írnak le/mondanak be, amit épp akarnak. Viszont ha az ember megért 2-3-4 nyelvet, akkor ki tud tekinteni a nagyvilágba, nyelvtanulásra is remek lehetőség felkeresni az adott nyelv hírportáljait, és rászakad a valóság prüsszelről, az orosz-ukrán háborúról, az lmbtq-ról, az inflációról, meg minden más viktorta által vízionált fantomellenségről. Ezek az egyének, még ha nem is pártolnak át az ellenzékhez, de legalábbis megkérdőjelezik a 2/3-os vészhelyzeti, rendeleti kormányzás realitását. Ez pedig fideszéknek nem jó, nekik eltántoríthatatlan hívek kellenek, akik mindent benyelnek, ugyanis nem akarnak úgy járni, mint Gyurcsány Ferenc és az MSZP.
2023. ápr. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!