Ha kitörne a III. világháború akkor ti a háborúskodás vagy a háborúból való kimaradás mellett döntenétek?
Nem csoda, hogy Magyarország soha nem fog semerre sem haladni. Mert itt mindenki a "merjünk kicsik lenni" elv szerint gondolkodik.
Képzeljük el, hogy amint épp otthon ülünk betörnek a házunkba. 3-4 férfi beront majd elkezdi megerőszakolni a feleséged meg a kislányodat is és elkezd verni téged is.
Ekkor minden értelmes, életerős ember felkelne és a lehetőségeihez mérten meg próbálná védeni magát.
De a magyar ember mit tenne?
"Úgyis többen vannak, had verjenek csak, esélyem se lenne."
"Nem tőlem függ, gyenge vagyok én."
"Erőszakolják csak meg a lányom, nem bírnék úgysem csinalni semmit."
És mozdulatlanul feküdne mint egy kő és hagyná amint a többiek félholtra verik.
Kb ennyi a magyar mentalitás. Ez egy halott (vagy haldokló) nemzet. Kíváncsi vagyok pl Attila vagy akár Hunyadi János mit gondolnának a mai magyarokról.
"Nem csoda, hogy Magyarország soha nem fog semerre sem haladni. Mert itt mindenki a "merjünk kicsik lenni" elv szerint gondolkodik."
Mármint a fideszesekre gondolsz, mint Szijjártó, aki elmondta hogy Magyarország egyetlen vonzereje, hogy a magyarok hajlandóak szarér-hugyér dolgzoni, a fideszes birkák pedig tapsolnak neki, hogy mehetnek a gyárba a szalag mellé miközben tönkreteszik az oktatást?
Ez valóban probléma.
Más a "bekapcsolódni a háborúskodásba" és megint más "megvédeni magunkat"! A megerőszakolós példa írója annyiban van tévedésben, hogy arra gondolt, hogy valaki egy erős túlerős támadás közepette nem tanúsít ellenálást, túlélési taktika gyanánt, az nem egyenlő azzal, hogy bekapcsolódunk-e egy háborúba.
Ha megtámadnak, védekezni kell. Egyedül is, családi szinten is, ország szinten is. De belebonyolódni egy kikerülhető háborús konfliktusba, ami nem rólunk szól, aminek az elsődleges érintettjei nem mi vagyunk, az azért nagyon más, mint az úgynevezett "TANULT TEHETETLENSÉG".
Nagyon érdekes és kényes téma a konfliktuskerülés témaköre. Sokan cikkeztek már róla. Úgy vélem, hogy a konfliktus bevállalása vagy kerülése egy gondos mérlegelés következménye kell, hogy legyen.
Persze vannak ilyen virtushabitus tesztoszteronbombák, akik egy egyszerű, tétnélküli szóváltás vagy nézeteltérés hatására azonnal ellenségképet faragnak a másikból és qrvanyáznak, ordibálnak, verekednek, dulakodnak - lásd közúti közlekedés. Meg van, aki valóban lefagy és ajogos érdekei mellett sem áll ki, de az igazi mindig az, hogy megnézzük: mi a dolog tétje? Ha a közértben beszól valaki, akkor nem biztos, hogy érdemes bekockáztatni egy testi sértést, de ha valaki ki akar rabolni, akkor meg az a normális, ha mindent elkövetek, hogy ne tegye meg. De megint mérlegelés tárgya és adott esetben lehet az is jó döntés, hogy egy fegyverrel vagy késsel hadonászó felajzott tolvaj elvisz 30000Ft-unkat, vagy hetekre kórházba kerülünk, netán megöl bennünket. Akkor bánja a f..om a pártízezret, nyilván az életem árán nem fogom pénzt megvédeni. (Lásd gödöllői eset, pár éve, amikor egy nő belekapaszkodott a kocsijába, amit vitt a tolvaj, aztán a nő a kocsija alatt végezte. Megérte? Nem.)
Mindig azt kell nézni egy konfliktusba belemenetelkor, hogy mit nyerhetünk illetve mit veszíthetünk általa. De mindennemű hábosúnak és erőszaknak az ellenzője vagyok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!