Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azért panaszkodnak a fiatalabb...

Azért panaszkodnak a fiatalabbak a fizetésre, mert a szüleik "elkényelmesítették" őket?

Figyelt kérdés

Nekem van két testvérem.Nem nagy a korkülönbség, de érezhető a generációs különbség, a nevelésben is.


Akkoriban én is mérges voltam miatta, de ma már belátom,hogy igazuk volt.

Nálam meghatározták,hogy milyen területre mehetek egyetemre.Anyám azt mondta, "orvos,mérnök,közgazdász,IT,jogász, ezek közül választhatsz".

A középső testvéremnél is még megvolt ugyanez.


A legkisebbnél viszont már elengedték, őt nagyon elkényeztették.Elvégzett egy alibi szakot (úgy,hogy a szülőkkel kifizettette) és most dolgozik a közszférában 230 nettóért havonta,párhuzamosan ezzel, gazdag férfiakra vadászva.

Állandóan irigykedik például az én fizetésemre, meg amiket megengedhetek magamnak.



Lehet,hogy Magyarországon nem annyira alacsony a diplomások aránya már, de a statisztikán nagyon sokat ront,hogy ezeknek éppen olyan alibi képzés, mint amit a testvérem elvégzett.

Én sem vagyok jó képességű, bukdácsoltam matekból az egyetemen, de végül mégis lediplomáztam, akarat kitartás, ezekre van szükség.



Én azt látom, alig akarnak műszaki képzésre menni az emberek, nagyon alacsony a ponthatár.Viszont kommunikációra, bölcsészetre, művelődésszerzőre túljelentkezés van.

Ezen kellene az államnak változtatnia, nem a pöcköt/pucurót birizgálni az oktatási hivatalban.


2023. márc. 27. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Demokrácia van, az panaszkodik aki akar.
2023. márc. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7%
Panaszkodni lehet, de rajtuk múlik mire viszik az életben.
2023. márc. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyim szerint neki kènyelmesebb volt a règi rendszerben mint nekem most, aki folyamatos munkapiaci bizonytalansàgban èl
2023. márc. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
És akkor ki fog dolgozni? amiket felsoroltál azok a területek nem munkák.
2023. márc. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Nem lehet ezt ilyen egyszerűen megválaszolni. Egyfelől fontos a nevelés, amiket leírtál, abból önmagában is következik a helyzet, amiről írsz.

Másfelől a helyetértékelésen nagyon sok múlik, és ezt például kevesen tudják, sőt, ne mis érti. Mert a helyes értékelés adhat helyes reakciót.


Ma egyébként Magyarországon csak nagyon kicsi összefüggés van a tudás, elvégzett munka minősége és a fizetés között akkor is, ha néhány külföldi cég úgy fizet, ahogy normális helyeken szokás. Ráadásul a munka gyakran nem a munkavégzőn múlik, például alapvetően rossz szervezettség miatt. A szocializmus egyik fő problémája is ez volt.

Sok panasz jogos, de sok esetben kényelmesebb panaszkodni, mint tenni ellene. Azt hiszem a #3 válaszban az az alapvető tévedés, hogy nem "kényelmesebb" volt, hanem kiszámíthatóbb és stabil. Az viszont igaz, hogy ezt sokan kényelmesként élték meg.

2023. márc. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

Igen azért panaszkodnak a xar fizura mert elkényelmesedtek és nem azért mert hazavisz 230 nettót az albija meg rezsivel 200 ba áll meg...


A dumás alapján anyukád szoknyájának 30 centis körzetét életedbe nem hagytad el :D

2023. márc. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%
Az oktatás üzlet Amerikába is kapsz minden szakon diplomát 0 tudásal néhány egyetem van aminél komolyan is veszik a munkáltatok ha oda jártál.Itt is ez megy végbe mindenkinek diplomája van de piaci tudás 0.De itt az baj hogy, jó egyetemek sincsenek mert oktatás sincs.A másik hogy, nem kel mindenkinek diploma de az baj szakiskolákat is tönkre vágták egy szakember nem fog gyerekeket oktatni rossz fizetésért.
2023. márc. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
8 általánossal a kutya se vesz fel engem normális munkahelyre. :(
2023. márc. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!