Miért gondolják a Fidesz szavazók hogy a Fidesz miatt nem lesz háború?
Mindig azzal jönnek,hogy nem küldünk fegyvert, mert akkor háború lesz.
-De nincs is fegyverünk ,amit küldjünk :D
-Ráadásul, rengetegen segítik Ukrajnát fegyverekkel stb ,mégsem háborúznak.
Sokszor,mondják hogy ha a baloldal lenne,akkor háború lenne,mert szerintük támogatni kell Ukrajnát.
-Itt szintén a sok országot,tudom említeni aki segíti(Bár,inkább hitelben adja)még sincs háború.
És ami a legfontosabb, amit nem értek, hogy elfelejtik vagy mi? NATO-tagok vagyunk és ha bármely NATO -tag állam úgy dönt hogy háborúba áll, akkor nekünk ,bárki is lesz a vezetőnk menni kell?
Hogy lehetséges ,hogy beveszik ezt az emberek???????
semennyire nem vagy tisztába itt a dolgokkal.
1. van fegyverünk
2.a Nato egy védelmi szövetség. szóval nem,nem kéne mennünk háborúzni,ha egy Nato tag támad meg valakit.
a Nato tagoknak csak akkor kell lépni,ha egy Nato tagot ér a támadás.
Az emberek véleményét és gondolkodásmódját számos tényező befolyásolja, többek között a médiából kapott információk, a politikai propaganda és az egyéni tapasztalatok is szerepet játszhatnak. Nem tudom pontosan, miért gondolják a Fidesz szavazók, hogy a Fidesz miatt nem lesz háború, de talán azért, mert a Fidesz kormányzata a múltban azt hangoztatta, hogy Magyarország semleges állam, és nem akar részt venni semmilyen fegyveres konfliktusban. Ezen kívül az is elképzelhető, hogy az emberek politikai hovatartozásuk miatt vélekednek így, és az ellenzéki pártokat tartják veszélyesebbnek a konfliktusok elkerülése szempontjából.
Azonban az Ukrajnával kapcsolatos konfliktus nem csak a fegyveres harcról szól. Az Ukrajna és Oroszország közötti feszültségek komoly politikai, gazdasági és diplomáciai kihívásokat jelentenek, és ezek hatása Magyarországra is kiterjedhet. Az Ukrajna elleni támogatás kérdése szintén összetett, és sok szempontot figyelembe kell venni, mielőtt döntést hozunk. A NATO-tagságot pedig valóban úgy értelmezik, hogy ha bármely tagállam védelmére szükség van, akkor a többi tagállamnak segítenie kell.
Fontos hangsúlyozni, hogy a konfliktusok és a háborúk kialakulása sok tényezőtől függ, és az embereknek mindig ébernek kell lenniük, és kritikusan kell gondolkodniuk a politikai szólamok és propagandák kapcsán. Az egyéni tapasztalatok, a megbízható információk és a történelmi háttér is fontosak ahhoz, hogy értelmes véleményt alkothassunk a konfliktusokkal és a háborúval kapcsolatban.
Igaz, én alkotmányjogász vagyok, de azért a nemzetközi joghoz is értek valamit.
A kérdésed hemzseg a tárgyi tévedésektől.
1. Európában Orbán Viktor szinte az egyetlen kormányfő, aki törődik a hazájával manapság. A ballibsik csak kiszolgáltatják a nemzetüket. A Nyugat múltja és jövője a kereszténykonzervativizmus. A jelene sajnos nem. Még.
2. A NATO nem egy ország, hanem szervezet. Támadás esetén sem kötelezhetik a tagjaikat. Gyurcsány menne, már most. Orbán miniszterelnök úr nem fog.
3. Az oroszok megérdemlik, hogy visszanyerjék Krímet, Luhanszkot és Donyecket. A szemét ukránok ott ugyanazt művelik, mint Kárpátalján a magyarokkal.
Üdvözlettel, a megvilágosítás reményében.
Prof.Dr. XY PhD
közgazdász, alkotmányjogász, c. egyetemi tanár
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!