Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz valójában nem kommuni...

A Fidesz valójában nem kommunista?

Figyelt kérdés

még a választások előtt nyilatkozott a TV2 Tények estében, és mindig azt hangsúlyozta, hogy nagy állami befolyást szeretne, stb. stb.

Ez nem pont a kommunizmus eszméje?


2010. okt. 6. 16:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

köze sincs hozzá... attól hogy a szocialimus összetett tudaljdonságaiból egy-kettő igaz, attól még nem lesz az.

pl: ha utálom a cigányokat, nem leszek náci.

2010. okt. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
Nem. A komcsizmus eszméjét a pénztelenségről ismerni meg.
2010. okt. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
40%
nem, inkább királyság párti.
2010. okt. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

Már a kommunizmus szó úgy elcsépelődött, és annyit használtuk pontosan ellentétes fogalmakra, hogy mára értelmezhetetlenné vált.

A politika és az állam pedig túlnőtte Marx és Engels vízióit, nem trafáltak teljesen mellé, de a kép mára sokkal árnyaltabbá és bonyolultabbá vált.

Lehet, hoyg bejön Marx víziója, és a monopolkapitalizmust törvényszerűen fogja követni az (igazi) kommunizmus, de mi még a kapitalizmusnak (ő szerinte) is cska za eljén járunk, ilyenmód a kérdésed értelmezhetetelen.


Több különböző dolog viselheti ugyanazt a jellemzőt. Pl. én 45 éves nő vagyok, fehér, barna szemű. A férjem kék szemű férfi. A lányom zöld szemű és 20 éves. Mégis van egy dolog: a 0-s vércsoportot mind viseljük.


Így van az állammal is. Az állam szerepét erősítheti konzervatív párt, kommunista párt, abszolutista uralkodó stb. Ez csak egy jellemző. Akire nem jellemző, azt határozza meg: pl. a liberális vagy az anarchista nem erősíti az államot, de a sok más pedig igen.


A kommunizmust az elosztás módja határozza meg:

(a javak elosztása) _ mindenkinek szükségletei szerint.


Ősközösség - egyenlően

...

Feudalizmus - tulajdon, származás szerint

Kapitalizmus - a munka, a tőke alapján.

2010. okt. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

"A kommunista ideológia kulcsszavai ugyanúgy a szabadság, egyenlőség, testvériség, mint a liberalizmusnak, de szabadságeszménye nem individualista. Az elnyomástól, a nélkülözéstől, a kizsákmányolástól mentesítő, de az értelmes munkát lehetővé tevő szabadságot mindenki számára biztosítani kell. Az ehhez vezető út a fennálló burzsoá struktúrák, intézmények megszüntetése, lerombolása, melyek gátolják sokak szabadságát és védelmezik kevesek kiváltságait. A kommunizmusban az egyén szabadsága nem kerülhet szembe a közösség szabadságával, egyik sem előbbre való a másiknál, mert egybeesik mindkettő érdeke. A szabadság egyaránt a közösség és az egyes ember jellemzője. Ahogy Bakunyin fogalmazott: „az én szabadságomhoz nélkülözhetetlen mindenki szabadsága”.


A termelési eszközök, tehát az emberiség létfeltételeinek köztulajdonba vételével a kommunizmusban megszűnik a tőkének a munka feletti uralma, a kapitalista munkamegosztás, eltűnik a bérmunka, vagyis az emberi alkotó tevékenységre külső kényszerként ható minden tényező. A munka felszabadításával a kommunizmus hívei szerint nem csökken, sőt, minőségben és mennyiségben is olyan mértékben növekszik a társadalom gazdasági produktivitása, hogy lehetővé válik a szükségletek teljes kielégítése.


A kommunizmus célja világrendszer kialakítása, elméleti nézeteiben univerzális és internacionalista-kozmopolita ."

2010. okt. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

A kommunizmus az, hogy mindenki szükségletei szerint részesül a megtermelt javakból, ez sehol sem volósult meg. (-Ezt mondta Orbán, ezt akarja? -Nem, nem mondott ilyet.)

A kommunizmushoz vezető utolsó lépcső a szocializmus, ahol minden állami tulajdonban van, a termelést központilag irányítják. Sokan tévesen ezt nevezik kommunizmusnak, mert a kommunista pártok alatt valósult meg világszerte, erről a szintről kívántak továbbleépni, a kommunizmus felé, de a szocializmus nem kommunizmus. (-Ezt mondta Orbán ezt akarja? -Nem Orbán nem mondott ilyet?)

Hát akkor mit mondott Orbán?

Orbán tudja, hogy a modern piacgazdaságok pl. USA, Nyugat- és Közép-Európa, Japán, Dél-Korea, Latin-Amerika, India stb., sőt végső soron bizonyos szinten még Kína is (kivételt talán Kuba meg Észak-Korea képez) mind vegyes gazdaságok, ahol az állam és a piac egyszerre szabályozzák a gazdaságot. Kínát leszámítva persze mindenhol a piaci szabályozás az erősebb, de különböző meértékben szól bele a gazdaság életébe az állam: pl. az USA-ban kevésbé, az EU-ban kicsit jobban, Japánban meg Indiában még jobban.

Az állami szerepvállalásra azért van szükség, mert a piacok csak a tökéletes verseny feltételei mellett tudják érvényesíteni az ún. piaci funkciókat (pl. a hatékonyság), ezért az állam egyik célja, hogy minél inkább közelítse a piacokat a tökéletes verseny feltételeihez: pl. kartell-ellenes tv.-en versenyhatóság a monopóliumok ellen, az információs asszimmetriák kiszűrése pl. a munkaerőpiacon: munkaügyi központok, a piaci szereplőkre sokszor jellemző a korlátozott racionalitás: pl. a dohányzás, vagy a felelősségvállalás kérdéseiben a profitérdek miatt nem helyeznek elég hangsúlyt a kockázatok elkerülésére: pl: a zagytározókatasztrófa, pozitív és negatív externáliák megléte, stb.

A másik oka annak, hogy az állam beavatkozik a gazdaság működésébe, az az, hogy a piacnak a számtalan funkciója mellett számos ún. diszfunkciója is van: pl. gazdasági ciklusok, egyenlőtlen jövedelemelosztás, munkanélküliség, nem megfelelő tőkeallokáció az alacsony profitrátájú területeken (pl. oktatás, egészségügy, infrastruktúra) stb.

Nos, Orbán ezekszerint úgy látja, hogy eddig az állam nem tett meg mindent a piacok megfelelő működéséért, a közjóért, ahnem túlságosan is liberális volt, amivel ugyan az emberek némileg rosszabbul jártak, de bizonyos tőkés csoportok meg jól. Nem tudom, vajon igaza van-e ebben Orbánnak, de attól tartok, hogy most nem mondott hülyeséget.

2010. okt. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%
nem, nem pont a kommunizmusé
2010. okt. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%
A Fidesz konzervatív. Tehát konzerválni-megőrizni szeretne. Az ideológiájuk szerint a társadalom rétegekre osztódjon, ne legyen átjárás a rétegek között, legyen egy nagy szegény réteg és egy gazdag értelmiségi elit. A társadalmi hovatartozás öröklődjön ( ügyvéd, orvos, bankár stb. dinasztiák)Az egyház kapjon nagyobb beleszólást a dolgokba: magyarázza meg a jónépnek h, aki ahova született oda-tartozik. Tehát a liberalizmus ellentéte, ugyanolyan rossz mint a liberalizmus. És most a liberális után a konzervatív időszak köszönt Magyarországra. Megszívtuk de nagyon.
2010. okt. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
Magyarországon 2010-ben minden pár nagy populista gyűjtőpárt, igazából egyiknek sincsenek ideológiai alapjai, legfeljebb mindenből azt szedegeti ki ami neki éppen szimpatikus saját tervei eléréséhez, szerintem.
2010. okt. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
33%

Nem a fidesz júdeista XD

Talmudista , tehát bipsi .

2010. okt. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!