Tiszántúl vagy béke?
Tegyük fel, hogy egy ország (pl. Románia) elfoglalja Szabolcs-Szatmár-Bereg megyét, majd pár évvel később megtámadja Magyarországot és elfoglalja az egész Tiszántúlt.
Beleegyeznétek a Tiszántúl feladásába azért, hogy béke legyen?
Teljesen jó a hasonlatod, kedves kérdező. Természetesen a Tiszántúl megvédése a fontos. De figyeld meg, ostoba és hazaáruló fideszes testvéreink mioképp kezdenek el mellebeszélni, mást belegondolni a rendkivül egyszerű analógiádba. Ez van akkor, ha egy fideszes agyhalottnak nincs tartása, nincs becsülete, és a minimális iq-val sem rendelkezik.
Lás 2-es hazaáruló.
#2:
Az eredeti helyzetben nem beszél a megszállók nyelvén a lakosság többsége.
Az említett területek 200 évig tartoztak a megszálló országhoz, azaz a Hódoltság területe is jogtalanul tartozik Magyarországhoz?
A kétirányú rakétázás megelőzhető Szabolcs-Szatmár-Bereg megye el nem foglalásával.
A megszállás utáni népszavazásokat sajnos nem tudom komolyan venni. :-(
De a kérdésre válaszolva, Krím nélkül is Ukrajna feketén - fehéren polgárháborúba süllyedt, mikor van egy nagyobb országnak beavatkozni / nincs joga beavatkozni egy polgárháborúba ?
Bár az már a 8. éve dúlt, 8 éves fáziskéséssel értelmetlennek találom.
"Az a helyzet, hogy Ukrajna nagy része, Lwów és Wołyń kivételével Oroszország része volt"
Dzsefi, te ostoba, lapozzál már fel egy történelem könyvet. Persze, valóban voltak azok a területek orosz megszállás alatt is, de valójában az újkor közepe-vége felé voltak egy ideig és addig sem állandóan. Ezzel az ostoba hasonlattal a fél országot török földnek lehetne hívni, mert ők is voltak itt egy darabig. :)
"mikor van egy nagyobb országnak beavatkozni / nincs joga beavatkozni egy polgárháborúba ?"
Akkor, amikor téged is péppé verhet valaki, csak mert nagyobb nálad.
"Bár az már a 8. éve dúlt, 8 éves fáziskéséssel értelmetlennek találom."
Nem polgárháború dúl, hanem Oroszország háborúzik Ukrajnával 8. éve. Persze kb. nulla sikerrel. Mint ahogy neked sem sikerült elsajátítanod a történelmet, az alatt a pár év alatt, amíg kijártad azt a néhány elemit, ami sikerült.
Személyeskedés nélkül nem bírod ?
Mi az, hogy orosz megszállás alatt voltak ?
Fellapoztam egy történelemkönyvet, és sajnálattal kell közölnöm, sem 1026-ban, sem 1268-ban, sem 1410-ben, és sokáig, 1993-ig nem is létezett Ukrajna.
A Kijevi Ruszból nem eredeztethető számukra történelmi, politikai, és jogfolytonosság, és alap a területekhez ? Vagy 1780 - 1993 között is megszállva tartotta Oroszország a területet, akadályozta az ottaniakat a szabadságukban, nem pedig a normális, szerves részük voltak ?
" Nem polgárháború dúl, hanem Oroszország háborúzik Ukrajnával 8. éve. "
Az Orosz Hadsereg 2014-ben a Krím szárazföldi határát nem lépte át, Ukrajna több részében meg maguk az ország lakosai kezdtek háborúba, és megnézheted a lázongókat, szedett - vedett, ukrán katonai raktárakból lopott cuccokkal nyomták a harcokat.
De szemellenzősként, és személyeskedőként jótékonyan ignorálod ezeket.
Magyarország valóban 1541-ben három részre szakadt. De attól még megmaradt a Magyar Királyság, visszahúzódva a Felvidékre.
Kényszerűen társultunk az osztrákokkal, de a magyar rendek belpolitikai súlya és törvényhozó szerepe megmaradt, És csak a diplomáciai és hadügyi kérdésekben nem voltak már illetékesek. Hosszú idő elteltével az Osztrák-Magyar Monarchiában egyenrangúvá léptünk elő.
A történelemben jegyeztek-e valaha ukrán rendeket ?
Jegyzett-e a történelem ukrán nyelvet a középkorban ?
Neked miért szívügyed, hogy bizonygasd az ukrán államiság meg nép középkori létezését ?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!