Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elmennél harcolni vagy hagynád...

Elmennél harcolni vagy hagynád az orosz megszállást, ha Magyarországot is megtámadnák az oroszok?

Figyelt kérdés
2023. febr. 25. 22:36
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
37%

"Nem sok van még hátra az egyetemből, diploma után húzok is el innen"

Csak addig még élősködsz rajtunk te is... Miért nem ott szerzel diplomát, ahol élni akarsz?

2023. febr. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim válasza:
0%
Ha olcsón adják a gázt és az áramot nyugodtan bevonulhatnak a dicsőséges orosz csapatok.
2023. febr. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
28%

"Dolgoztam Magyarországon 6 évet suli után. 1 milliós adosságom lett ... mert amit megkerestem pénzt arra kevés volt hogy munkába járjak"

Miért nem költöztél a munkahelyed közelébe - mint ahogy akkor is azt teszed majd, ha külföldre mész?

2023. febr. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
59%

15km-re laktam a munkahelyemtől. Havi 170 ezret kerestem az árak mentek felfele ha a kocsimmal valami baj volt fizethettem saját zsebből, benzint ugyan úgy mert a 15ft/km semmire se elég. És 2 laboratóriumot vezettem egyedül és nem azért mert akkora ász vagyok csak mert én voltam az a barom aki elvállalta. De 2 év után én is beleuntan és ott hagytam. Egyetlen 1 ember dolgozik most is 68 évesen ott a laboratoriumban, nem megerőltető a munka de az a pénz pont arra elég hogy éhen halj mellette.

Itt külföldön ugyan úgy laboratoriumban dolgozok nem vezetőként csak egy sima laboráns ként és 5x annyit keresek.

(Vízműnél dolgoztam tiszta és szennyvízzel 2 különböző laboratorium ugye)

2023. febr. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
34%

"én voltam az a barom aki elvállalta ... Itt külföldön ... 5x annyit keresek."

De azért a kiadásaid is magasabbak valószínűleg, csak ezt már nem szokás hozzátenni.

Vagyis már nem vagy olyan barom, mint régen, ami azt jelenti, hogy ennyi ésszel most már itthon is találnál olyan állást, amiből meg tudnál élni - de neked többet jelent a külföldön megkereshető többletpénz, mint az, hogy a szülőföldeden élhess, ott, ahol valószínűleg a rokonaid, a barátaid is élnek, stb.

2023. febr. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
35%
#35 Nem talál ilyen munkát, mert Magyarországon a rabszolga mentalitás a menő. A munkaadó és a munkavállaló részéről is
2023. febr. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
0%
Samsungban voltam utoljára területvezető ahol csak angolul beszélhettem mert koreai volt a munkaadom ő meg 1 mukkot nem értett magyarul. Havi 700 ezret keresten napi 12 órába folyamatos éjszakai műszakkal túlórákkal. Megelégeltem hogy hiába volt több pénzem nem volt mellette életem. Itt Németben kb annyit keresek mint az átlag mert havi 2500-2700euró amit kapok viszont a munkáltatom rendes albérletet bérel amit ugye már alapbol levonnak a béremből és semmit se kell fizetnem se rezsi semmit se csak magamnak megvenni azt amire szükségem van. Minden ostoba felfogású azzal jön hogy jajj magasabbak a kiadásaim mégis mivel lennének magasabbak? A benzin 1.60/L a boltokban jóval olcsóbbak a termékek és nincs korlátozás semmire sem. Elektronikai cikkek, autók stb jóval olcsóbbak itt mint magyarban pedig sokkal többet keresnek az emberek. Reggel 9kor kezdődik a munkám délután 5ig tart abban pedig 3 szünetem van 2x15p és 1x 30p amit nem kell ledolgozni. Mikor először mondták nem hittem el azt hittem szórakoznak velem mert ugye Magyarban a 8 órás munkaidőben lekell dolgozni a fél órás ebédszünetet. Németül 1 mukkot nem tudok de mégis megértik az angolt mindenhol. Szóval jah ennyiben más Németország mint Magyarország. :)
2023. febr. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%
Azon kívül, hogy olcsóbb, mi másért érdemes Magyarországon diplomázni, ha külföldön akar valaki dolgozni és élni? Nem jobb már az egyetem alatt ott építeni munka- és egyéb kapcsolatokat, meg eleve az idegen nyelven beledolgozni magát a szaknyelvbe (is)?
2023. febr. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
74%

A kárpátaljaiak is hasonlóan lehetnek vele, hogy nincs kedvük menni a nagy semmibe azért a fertőért, ami semmibe veszi őket.

Vagy nekik kellene? Más f...ával a csalánt? 🤔

2023. febr. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!