Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2026-ra képes lesz az LMP...

2026-ra képes lesz az LMP önállóan bejutni a parlamentbe?

Figyelt kérdés

2023. febr. 8. 22:55
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
37 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, de miért kellene önállóan indulniuk? A KDNP sem jutna be önállóan szerintem, mégis az ötödik ciklusukat kezdték kormánypártként. Erről szól a politika, jól kell tudni taktikázni, helyezkedni.
2023. febr. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Én abban bízom, hogy még egyszer nem lesznek részei az ellenzéki moslékkoalíciónak. Ha ehhez önállóan kell indulniuk, ám legyen! (Végül is 2010-2018 között háromszor is sikerült és bejutottak.)
2023. febr. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Tuti biztos vagy abban, hogy 2026-ban még lesz egyáltalán LMP?

mert én nem.

2023. febr. 9. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem tanulságos, hogy a legutóbbi választás után is csak úgy tudtak önálló frakciót alakítani, hogy a DK segítette ki őket. Pl. a Párbeszéd is tudott önálló frakciót alakítani, az LMP nem (mert nem jutott be elég képviselőjük).

Én némi DK-hoz közeledést látok az LMP-nél, lehet, hogy a DK őket is felszalámizza 2026-ig.

2023. febr. 9. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
Még egy adalék arra, hogy az LMP beállt a DK mögé. Újpesten Momentumos polgármester volt, LMP-s alpolgármesterrel. A Momentumos polgármester gyakorlatilag átállt a DK-hoz és az LMP is úgy foglalt állást, hogy ezentúl a DK-s jelölt polgármesteri kampányát fogják támogatni. Az LMP-nek láthatóan egyenes útja van arra, hogy a DK fiókszervezetévé váljon.
2023. febr. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 NTBS ***** válasza:
64%
Szerintem nem.
2023. ápr. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!