Az akkumulátor gyár tényleg káros a vízkészletre, vagy már elharapódzott a hiszti?
Semmivel sem károsabb a környezetre, mint alehy gumigyár, vagy műtrágya gyár, stb.
Ez már a hiszti része.
Csak meg kell nézni, mi volt Gödön:
Pert nyertünk és kiderült: betemették a kutat, ami megmutatná, mérgezi-e a talajvizet a gödi akkumulátorgyár | atlatszo.hu
Ezt olvasd el:
Gödön a GÖD-ÉRT Egyesület vizsgált meg három öntözőkutat, pontosabban annak talajvizét, és fogalmazta meg aggályait. A illetékesek szerint az egész mintavétel úgy, ahogy van, szabálytalan volt, ráadásul ezen kutak vize nem ivóvíz. A katasztrófavédelem kivizsgálta az ügyet, ám az eredményeik szerint az ezen kutakból kinyert víz összetétele semmiféle jogszabályban meghatározott hatérértéket nem halad meg.
Pont az Átlátszó által igényelt, Katasztrófavédelem által nekik küldött adatokból derül ki, hogy a nitrátkoncentráció kivétel, de a nitrátnak nincs köze az akkumulátorgyártáshoz. A vizsgált víz lítiummennyiségénél három kedvelt ásványvízmárka vizeiben is több a lítium (Balfi, Visegrádi, Mohai). A vízben talált NMP-tartalom nagyon alacsony, és valószínűleg a mostani Samsung akkumulátorgyár helyén egykor működő képcsőgyár működésének maradványa. Ezzel együtt a GöD-ÉRT-féle, vagyis
még a szabálytalan mintavétellel vett vízről rendelt szakvélemény szerint sem haladja meg el a talajvíz NMP-mennyisége az előírt határértékeket.
Nincs nagyobb szenynezése mint más akkumulátor gyáraknak és nem lépi túl a határértékeket sem, legalábbis állítólag nem fogja. A probléma nem abban van hogy túlságosan szennyező lenne vagy nem felelne meg valamilyen követelménynek. Önmagában a gyárak létrehozása is egyre nagyobb problémát generál, hiszen a legtöbb magyarnak (még) nem életcélja egy gyárban robotolni, és nem szeretnék az országot végleg egy összeszerelő-üzemmé tenni.
Ráadásul semmi sem garantálja, hogy a gyár megépülése után is minden rendben lesz, hiszen a fideszes kormány és a kínai kommunista párt keze is rendesen benne van a dologban, egyikük sem az igazmondásáról híres. Remek példa erre a hőmérsékletes cirkusz, a dolgozók és szakszervezetek kiharcolták hogy legyen a munkahelyeken egy minimum hőmérséklet, amit mindenképpen be kell tartani. Törvénybe foglalták, betartatták. Majd Orbán kitalálta hogy ennél hidegebbet kell tartani az irodákban, de mivel ezt törvény tiltotta, egy tollvonással hatályon kívül helyezték a törvényt és kész. Most mi garantálja, hogy ha mégis túllépne valamilyen határértéket a szennyezés, akkor nem fogják majd a határértéket szépen hozzáigazítani? Emiatt egyáltalán nincs meg a bizalom az emberekben sem a kormány, sem a kínaiak iránt, akár van ilyen gyár máshol, akár nincs. Ez sokkal inkább politikai kérdés már, mint környezetvédelmi.
"Most mi garantálja, hogy ha mégis túllépne valamilyen határértéket a szennyezés, akkor nem fogják majd a határértéket szépen hozzáigazítani? Emiatt egyáltalán nincs meg a bizalom az emberekben sem a kormány, sem a kínaiak iránt,"
Így van, formálisan meglesz a vizsgálat, az a kérdés, hogy a gyakorlatban mit tartatnak be, és Orbánékat ismerve, ha valami probléma lesz, akkor egy tolvonással felülírják, vagy nem fogják erőltetni a vizsgálatot olyan alapon, hogy a gyár működése fontosabb, mint egy kis környezetszennyezés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!