Donáth anna kifecsegte hogy 600 milliárdot fizetünk be az EU-ba, miközben 7000-8000 milliárdokat kapunk?
Akkor kedves fideszesek még mindig szemét az EU, még mindig ki kell lépnünk mert nettó befizetők vagyunk?
Amióta EU tagok vagyunk ez mennyi pénzt jelent a számunkra amit a kedves politikusaink elloptak?
Kérdező, az uniós tagsággal szerződést kötöttünk.
Nem csak a tagdíjak befizetése az amivel hozzájárulunk mi is - ahogy a többi tagállam is - az unió költségvetéséhez, hanem azzal is, hogy szabaddá tettük a piacainkat, nem lehet megkülönböztetni a magyar cégeket az unió többi cégétől, ahogy az állampolgárokat sem ha az uniós pénzekről vagy magyar pályázatokról van szó. Átjárhatóak lettek a határaink, nincsen vám csak az uniós külső határon, és ez is a megfelelő közös hasznosítás szerint történik.
A szerződésünk rendelkezik arról is, hogy milyen uniós forrásokra leszünk CSERÉBE jogosultak, azokat hogyan lehet elosztani, meghatározni.
Ez az ami alapján vannak uniós források amik járnak az országnak és vannak amiket meg lehet szerezni pályázatokkal. Nincsen kapcsolatban azzal, hogy mennyi a "tagdíj", mivel annak meghatározása is a szerződés szerint történik az adott tagállam gazdaságának ereje függvényében.
Senki nem mondta, hogy nettó befizetők vagyunk, az csak egy szép álom.
Azt állítjuk sokan, hogy amit visszakapunk az nem feltétlen éri meg az egész ügyletet, mivel éppen a belső szabályok miatt az uniós pénzek jelentős része nem magyar cégekhez kerül, akik másik tagországba viszik el így az itt kapott pénz jó részét akár mert ott fognak termelni amit behoznak a pénzért, akár mert az itt elvégzett munka hasznát viszik át abba a tagországba és ott adóznak majd belőle, az ottani költségvetésnek hozva bevételt.
De eddig ez még nagyjából elfogadható volt.
Most azonban már a forrásokat sem akarják ideadni, hogy legalább olyan mértékben hasznosulhassanak ebben az országban ahogy korábban. Olyan pénzt nem akarnak kifizetni ami nem is az uniós költségvetésből van hanem közös HITEL ránk eső része, miközben a hitel törlesztését a mi befizetéseinkből is végzik közben. Szándékosan okoznak versenyhátrányt az országnak azzal, hogy miközben a magyar fejlesztési terv az elsők között készült el ezen hitel felhasználásához és azt kitűnőnek mondták már egy évvel ezelőtt is, még sem fizették ki azóta sem - más tagországoknak meg igen.
Vagy ott van az Erasmus botránya. Az unió tagországaiban általános, hogy aktív vagy korábbi politikusok vannak benne az egyetemek irányító testületeiben, kuratóriumaiban. Mégis erre hivatkozva egyedül a magyar egyetemisták pénzét vonják el. Ezt a pénzt nem a magyar kormány kezeli, nem az egyetemi kuratóriumok - hanem az egyetemisták MÁSIK országok egyetemein. Ez semmi más, mint a magyar egyetemisták szándékos hátrányos megkülönböztetése.
Akkor most visszakérdezek. Tudod te hogy NEKED mennyi hátrányt, milyen veszteséget okoztak már az uniós bürokraták ezekkel az ostoba döntéseikkel és a pénzek visszatartásával?
3: Gulyás szerint az uniós tagságnak nem a pénz a legfőbb előnye, hanem a közös piac
Donáth Anna egy szociológus,aki hétköznapi munkát végzett 2019-ig,mig EP képviselő lett.
Halvány lila gőze nincs gazdaságpolitikáról, diplomáciáról, nagypolitikáról.
Pár éve azon hűltem el, hogy lobbizott Trócsányi ellen az EU-ban,akinek hasznát vehettük volna külfödlön, hatalmas tudása és tapasztalata van . Anna azért golyóztatta ki, mert Fideszes, nem érdekelte, hogy az országnak jól jött volna Trócsányi kinti pozicióinak erősödése..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!